• 3721
  galatasaray'ın 2016-2017 sezonunun ortasında yollarını ayırdığı altyapı sorumlusu ve a takım antrenörü.

  galatasaray'dan kovulduktan sonra yaklaşık 1.5 yıl işsiz kalıp internet üzerinden iş ilanları verdikten sonra nihayet çalıştırmak için kendine bir takım bulabilmiştir. sneijder olmayınca biraz zor oluyor kendisinin iş bulması malum.

  çinliler tarafından galatasaray'ın başına geçmesi mucize konusu olup alaya alınmışken sırf nezaket sahibi ve şık giyiniyor diye romantik taraftarlarca abartıltı da abartıltıldı. herhangi bir ağırlığı ve deneyimi olmadığı için mehmet özbek'in kuklası olmaktan öteye geçemedi. futbolcuların da tam istediği hoca tipiydi. 1.5 sene boyunca parmaklarında oynatıp doğru düzgün antrenman yapmadan geçirdiler. riekerink dönemi futbolcuya dayalı düzenin zirve noktasıyken tudor'un bu takıma en büyük faydası elini taşın altına koyup futbolcuya dayalı düzenin yerle bir etmesi oldu.

  maçta takım geriye düştüğünde yüzünü ekşitmekten başka bir şey yaptığını göremedik ayrıca. tudor bir şeyler deniyordu en azından çoğu zaman.

  kupa sayısı benim için bir anlam ifade etmemekte. önemli olan sonrasında sağlıklı ve devam ettirilebilir bir düzenin kurulması. bu oldu mu? hayır. hamza hocanın da üç kupası var güya ama bir daha galatasaray kapısından içeri girmesini istemem. riekerink'le 2016 sezonunda türkiye kupasını avrupa cezası korkusuna can havliyle aldık, süper kupayı da genlerimizden gelen finallerimizin takımı olma özelliğimiz ve de en çok muslera'nın gününde olup penaltıları kurtarmasıyla aldık.

  (bkz: #2406043)

  çinliler bakın neler demiş:

  --- alıntı ---

  53 yaşındaki çalıştırıcının galatasaray’ın teknik direktörlüğüne getirilmesinin, uzakdoğu ülkesinde büyük yankı yarattığı bilgisini paylaşan deixing, “bunu duyunca çin’de herkes güldü. ilk başta inanamadı ve birbirine nasıl oluyor diye sordu. galatasaray ülkedeki futbolseverler tarafından tanınan bir kulüp. bu yüzden haber çok sürpriz oldu. kişisel olarak ben başarılı olacağını düşünmüyorum. riekerink çin’e dışarıdan gelmiş en kötü teknik adam diyebilirim. hatta ben teknik adam olmadığını bile düşünüyorum” dedi.

  --- alıntı ---

  kaynak: http://www.karar.com/...ayal-kirikligi-81719

  --- alıntı ---

  titan sports'tan luo ming, riekerink'in galatasaray'dan ayrılığının çin'deki yankılarını aktardı, "şaşırtıcı olan galatasaray'ın başına geçmesiydi", dedi.

  --- alıntı ---

  kaynak: http://www.milliyet.com.tr/...2396507-skorerhaber/
 • 3722
  kendisi leş kadro ile çalışmak zorunda kalıp beşiktaş'a ve fener'e koyup kupa kazanmıştır. adını bile anmak istemediğim bir önceki teknik direktör mr. seyis gibi kendisine 40 milyon euro'luk transfer bütçesi ayrılmamış, kadroyu baştan aşağı yenileme şansı verilmemiştir. ayrıca 2016-2017 sezonunda liderden 4 puan gerideyken görevinden alınmış, yerine gelen td bozuntusu ligi liderden 13 puan geride bitirmiştir. kendi kurduğu kadro bile kendisine 2-3 ay içinde düşman olan, insan iletişimi 0 olan, her büyük maçta şamaroğlanına dönen, 8 derbide 1 gol atabilen mr. seyisten çok daha iyi bir hocadır. kendisi türkiye için fazla yumuşaktı, ama iyi adamdı. yolu açık olsun.
 • 3725
  galatasaray'da çalıştığı sürede sempatik bulduğum, sevdiğim ve yeni görevinde başarılar dilediğim hollandalı.

  teknik direktör olarak ne kadar başarılı olduğu tartışılır, oyun planı, teknik taktik analiz tarzı konularda hiç bir numarasını göremesem de mümkün olduğunca doğru kadrolar çıkartmış ve futbolcularla iyi anlaşmıştır.

  kendisinden sonra gelen tudor ise iyi bir oyun planı kurgulamış, özgün bir sistem oturtmuş ancak kadro yapma ve oyuncu yönetiminde sınıfta kalmıştır.

  ikisini toplasak bi' fatih terim ederdi belki *
 • 3727
  fernando, maicon, sakatlanmamış serdar aziz ve gomis gibi oyuncularla tudor'dan az değil daha fazla puan toplayabileceğini düşündüğüm teknik direktör.

  yahu bu adam chedjou ve semih ile, bitiğin bitiği hakan balta ve sabri ile toplanabilecek maksimum puanı topladı. 4 milyon euro verilip alınan eren derdiyok forvetlik yapamadığı için tank gibi ağır podolski'den tek forvet olarak faydalanıp verim aldı. yasin denen ne idüğü belirsiz bile gol sayısında çift hanelere ulaştı neredeyse. bruma, "fatih terim'in galatasaray'a attığı kazık" iken bu adamla bir sezonda kendini gösterip bize para kazandırdı. bu adamın elinde orta saha yoktu orta saha. selçuk ve tolga ciğerci ile oynamak zorunda kaldık yedekleri de de jong'du gerisini sen düşün.

  en büyük hataları ise ki ben işine karışıldığını düşünüyorum. linnes yerine sabri'yi tercih etmesi ve de jong'u aldırmasıdır. bir de rodriguez hazır gelmesine rağmen yine pek oynatmadı diye hatırlıyorum.

  elbet galatasaray kalitesinde olup olmadığı tartışılır ama tarihteki en leş kadromuzu iğrenç hakem yönetimlerine rağmen çat pat potada tutmuştur.
 • 3728
  başarılı olmasını gönülden istediğim eski teknik direktörümüz. ülkesinde baskı altında kalmadan kendini geliştireceğine inancım tam.

  https://twitter.com/...084209788391424?s=19

  ayrıca romantiklik olsun diye demiyorum ama bi gün kral ilan edip diğer gün soytarı ilan eden iyi gün taraftarından değilim. benim için her zaman riekerink bey olarak kalacak. asıl leş kadroyla ezeli rakiplerinden kupa alan adam potansiyele sahiptir. tudor’a çıkılan destek ve bütçe bu adama verilse çok farklı şeyler konuşuyor olabilirdik. sesi çıkmıyor diye harcanan insanlardan sadece birisi.
 • 3730
  kendisini severim ama tudor'a verilen kadroyla basarili olamazdi cunku tudor gibi kadroyu komple degistirme insiyatifini alamazdi.

  eski rezalet kadromuzu degistirmez, mehmet ozbek baskisiyla sag bekte linnes'i kesip sabri, stoperde chedjou'yu kesip semih kaya'yla falan oynardi buyuk ihtimalle, ki oynadi da.
 • 3731
  adama bizimle çalışırken yapılmayan kalmadı, stajyerliğinden girilip kızlarının garsonluk yapmasından çıkıldı, buna rağmen tek bir kötü davranışı, camiaya yakışmayan hareketi olmadı. gidişi de gayet dostça oldu, arkamızdan tek kötü sözü yoktu, tazminat vs gündeme gelmedi.

  kendisini bize getiren yeteneği miydi bilmem ama bizde tutan karakteriydi. kendisini çok, çok iyi hatırlayacağım, umarım başarılı olur ve hatta kendisini yeni takımıyla arena'da misafir ederiz.