• 155
  doğma büyüme izmirliyim.

  ben bu şehirin futbol kültüründen bıktım. yirmi sene önce de aynıydı şimdi de aynı. bu şehirde herkes birbirine düşman. galatasaray forması ile bir çarşı pazarda gezemezsin, göztepe forması ile karşıyaka çarşıya giremezsin, karşıyaka forması ile güzelyalı'ya giremezsin. öldürürler, şaka yapmıyorum seni sürü psikolojisi ile döve döve öldürürler. zamanında yaşandı , şahit olduk , gördük duyduk.

  karşıyaka'nın üçüncü lige düşmesi ile bir şeyler azalır diyorduk gerilim bitmedi her geçen yıl artarak devam etti.

  bu kadar mı zor insan gibi maç seyredip, haftasonu üç saat boyunca dert tasadan arınmak. eşinle çocuğunla güvenli bir şekilde maç izlemek bu kadar mı zor? sadece tribünde değil kahvehanede bile maç izleyemiyorsun. çünkü yan masandaki adam karşı takımı tutuyor olabilir, gol anında sevinmene kızıp seni bıçaklayabilir. bu şehirde futbol kültürü adam yaralamaya dayalı çünkü.

  istanbul, bursa , ankara düzelir ama bu şehir düzelmez. bu adamlar bu kadar öldürmeye, yaralamaya meyilliler ise göndersinler güneydoğu'ya. orda istedikleri kadar tatbikat yapabilir, şansları yaver giderse hayatta kalarak terorist öldürebilirler. yeter ki şehirden ve izmir'den uzak dursunlar.

  (bkz: 27 kasım 2022 göztepe altay maçı)
App Store'dan indirin Google Play'den alın