• 34
    96-00 döneminde başarının sırrı bu kadro istikrarıydı. 'tesadüf eseri başarılar geldi' diyenler oldu, tesadüf eseri değil sabrın eseriydi o büyük başarılar. 96-00 arası ilk on birin özellikle bozulduğunu görmedik. tolunay, sergen, illie, ahmet yıldırım, osman * gibi isimler on bire girmeye yeltendiyse de buna muvaffak olamadılar.

    günümüze gelecek olursak, 2 sezon üst üste bile kadro istikrarı sağlamak artık çok zor. elinde parlayan gençler varsa istesen de tutamıyorsun mesela. örnek; ozan, yusuf yazıcı vs. ffp'den dolayı ya da bonservis paraları çok uçuk olduğundan kiralık oyuncu alabiliyorsun. örnek; şu an ki orta sahamız.

    bu sezonki takımı ele alalım. bekler seneye yok, stoperler şampiyonlar liginde biraz parlasalar tutamayız. kötü oynarlarsa gönderilirler. orta saha seri, lemina, nzonzi kiralık zaten ve seneye gitme ihtimalleri kalma ihtimallerinden çok daha fazla. belhanda da seneye gider muhtemelen. muslera, babel, feghouli * ve falcao haricinde takım tekrar değişecek gibi.

    kısacası her sezon 10 oyuncu alınıp 10 oyuncu göndermeye devam edeceğiz bu gidişle. ne ffp ile ne de bu endüstriyel futbol ile baş edemeyiz.*)