• 69
  türkiye cumhuriyeti özelinde neredeyse hiçbir noktasında inanılmayan ve uygulanmayan slogandır.

  ülkeye bu koltuk sevdası öyle bir yapışmışki en tepeden en alt kesime kadar çoğu yerde istifa eyleminin olmadığını görebiliriz. terim’in galatasaray için yapabileceği tek hizmet ise artık istifa etmesi ve bir daha hiçbir sportif ve yönetimsel faliyet içinde yer almamasıdır. ancak “terim bıraktı, kaçtı” dedirtmemek için böyle bir şey yapmayacağı da, burak elmas’ın da kovma gibi bir aksiyon olmayacağı da ortadadır. olan galatasaray’ın bugününe ve geleceğine olacaktır.

  fatih terim’in şu 3 yılda yaptığı şeylerin aynısını herhangi başka bir hocanın yaptığını hayal edin. ancak böyle gerçekçi hayal edin. muhtemelen 5-6 defa taraftar tarafından kovulmuştu bile(mourinho, klopp gibi isimler bile sayılabilir, çünkü mancini için de yaptı bu taraftar).

  dediğim gibi ne terim’den istifa bekliyorum, ne de yönetim ve taraftardan tepki. ancak çözüm çok açık ortada, bu istifa gelmeden maalesef güzel günler bizden çok uzak.
 • 70
  oturmuş, şampiyonlar liginde 2 kere gruplardan çıkmış ve çeyrek final görmüş kadroya 28 milyon euroluk takviye yaptıran, 6 ay sonra ise 40 milyon euro daha takviye yaptırmak isteyen, ersun yanal gibi bir yetersize nisan ayında şampiyonluk kutlatan hoca için bile söylenmeyen slogan. çünkü yabancıydı. yabancıysa sabır göstermeliyiz yerliyse kellesini almalıyız. okan buruk deniliyor mesela gelse ve akhisarda yaptığı mağlubiyet serisini burada yapsa adım gibi eminim kellesini ilk gelsin, yeniden yapılandırsın diyenler isteyeceklerdir.

  tudor'dan istendi diyenler olacak. tudor 34-35 tane falan maç oynatmıştı bu takıma gödnerilirken. lk sezonu iç sahada hem fenerbahçe hem beşiktaş yenmişti bizi. üstüne kurduğu 40 milyon euroluk kadro ile başakşehir'den 5 yiyip beşiktaş'ın elinden de 3 yiyerek ucuz yırtınca şampiyonluk gidiyor denilerek istifası istendi ki derbilerde pozisyona dahi giremiyorduk ve 40 milyon euroyu yaşlı yüksek maaşlı oyunculara gömmüştük. şampiyon olduğumuz halde ffp yaptırımı gördük olamasak neler görecektik kim bilir.