• 2061
  2019-2020 şampiyonluğunu hak eden süper lig takımıdır. hakemler, bilmem neler bu konuları bir köşeye koyuyorum ve diyorum ki, başakşehir yıllardır üst sıralara oynayan ve taraftar desteğinden yoksun olmasına rağmen her yıl bir oyun sistemiyle disiplinli bir şekilde futbolunu oynayan bir takım. özellikle türkiye bu tarz takımlara pek alışkın değil. önceki yıllar şampiyon olmamasının yegane sebebi taraftarı olmamasıdır lakin oyuncular bu süreçte büyük tecrübeler edindi ve hakikaten okan buruk da kulübede oyunculara "sizin çabanızın yetmediği yerde ben varım" diyor resmen. müthiş oyun okuyor ve hamleleri acayip isabetli oluyor. zaman zaman sıkıcı maçlar izlesek bile en azından takımın oyunu belli, oyuncuların seviyeleri de belli. örneğin bizim takımda bir oyuncunun performansı 4-10 arası bir değerde değişirken ve her maç ne yapacaklarını beklerken adamların rotasyon oyuncusu bile bu kadar geniş bir skalada performans sergilemiyor örneğin yeteneksiz bir oyuncusu bile 3-5 arası oynuyor, ki hoca hangi hamleyi yapsa o hamle tutuyor. avrupa maçlarındaki başarıları da bu performans düzeyleri ve skalası ile doğrudan alakalı. bunu sağlayan en önemli etken de sezon başı kampı. ligin 3. haftası 5 tane oyuncu transfer etmiyorlar yani ilk 11'e veya kampta afirka kupası, cart curt kupası var diye eksik oyuncu olmuyor. ardından lige sağlam başlayabilecek şansı buluyorlar, ki lige sağlam başlamak demek formu erken tutmak ve pek çok takımın puan kaybettiği haftalarda üstünlük sağlamak demek. kısacası şampiyonluk kesinlikle hak ettikleri bir şey, bu şans eseri olan bir şey değil. yıllardır istikrarlı bir şekilde bu kupa için çalışıyorlar ve hayal ediyorlar. çabaları bu sefer sonuç verecek gibi. keza oyun sistemi ve kurgusu belli olan başakşehir takımını çözebilen her hoca başına bela olabilir ancak bela olunan maçlarda bile bireysel yetenekler ile bir şekilde maçları kazandılar. bu da şampiyonluk için olmazsa olmazdır.

  bu kulübü sevmiyorum evet, bunun için pek çok sebep var ve herkesin de malumu fakat kim derse ki bu yıl o kupayı hak etmediler gerçekten büyük bir yanılgı içine düşmüş olur. bizim şampiyonluk şansımız kalmadığına göre ben başakşehir'in diğer maçlarda puan kaybetmeden şampiyon olmasını trabzonspor'un ise üst üste kaybederek şampiyonlar ligi biletini bize vermesini temenni ediyorum. umarım takımımızın üzerinden de bu sis bulutları uzaklaşır da, hatta kasırga, hortum diyelim, 2. olarak bitirebiliriz ligi. bizim yerimiz şampiyonlar ligi, her ne kadar son katılımlarımızda kötü sonuçlar almış olsak da galatasaray avrupa'da tarih yazabilecek kültüre ve tarihe sahiptir.
 • 2064
  bu seneki küçük yandaş vs büyük yandaş rekabetine konu olan, küçük yandaş rolündeki futbol kulübü. trabzonspor'un her sene kendisine bir düşman yaratma hastalığından, fener'e yanlayıp bize bilenmelerinden ve de bu seneki 'yandaş' pastasındaki büyük dilimi almalarından dolayı ben şampiyonluk yolunda istemeye de olsa kendilerinden tarafayım.
 • 2066
  yıllardır istikrarlı bir şekilde şampiyonluk için mücadele ettiler ve umarım bu sezon* olurlar. madem biz olamıyoruz, fenerbahçe, beşiktaş veya trabzon gibi bize düşman takımlar kazanacağına elbette başakşehir'ın kazanmasını isterim. en azından sağda solda boş boş konuşan rakip takım taraftarları olmayacak.

  geçen sezon, başakşehir bitti lem! seneye küme düşüyormuş, kesin bilgi, yayalımcı tayfa elbette kendilerinden nefret edecektir. ben de hayranları değilim şahsen ama sezar'ın hakkı sezar'a. kaybetmeyi de öğrenmek lazım. yok hakemmiş, şuymuş, buymuş, geçiniz. bizim şampiyonluğumuzda da hakemlere demedik şey bırakmadı medya, rakip takım taraftarları, yöneticileri...

  hem avrupa'da hem de ligde iyi ilerlediler. bakalım avrupa liginde ne yapacaklar. büyük takımlara da ders olsun. hesap kitap bilmeyen yöneticiler, bol giderle gelir-gider tablolarını kıvırıp kıvırıp yerler artık.
 • 2069
  kendilerinin şampiyonluğunu ben de istemem. ancak olaya büyük resmi görmek üzere bakarsak kendilerinin şampiyonluğu 53-61 tayfayı da baya zor durumda bırakır.

  futbolun kendisi zaten politik. sen bir de kendi elinle siyaset sokmayacaksın. hadi soktun, bu kadar daldırmayacaksın ki olay iç mücadelelere dönmesin. bak döndü. bir yanda senin iki grubun lig şampiyonluğu verirken diğer tarafta da yine senin desteklediklerin kupa finali oynayacak. böyle böyle bitireceksiniz kendiniz, biterken şampiyonluğu olsun olmasın bu takımı da gömeceğiz tarihin tozlu sayfalarına. yiyin birbirinizi, et pahalı.