• 1548
  hani bu takımı şampiyon yapmak için bir kaç haftadır galatasaray aleyhine yapılan hakemler ittiriyor şeklinde bir algı operasyonu var ya. işte o algı operasyonunun ben bu takımı daha çok panik yapacağını düşünüyorum. galatasaray'ı şampiyon yapacaklar duygusuna girince sıçıp sıvamaya başlar bu takım ki başladı da. yarım pozisyondan 2 gol çıkartan takımın bir sezonda girmediği kadar pozisyona girdiği 17 mart 2019 kayserispor başakşehir maçında sadece 1 gol atabilmesi de tutuşmaya başladıklarını gösteriyor bence.
 • 1551
  şampiyon olacağını düşünmediğim kulüptür.

  yalnız aklımda deli sorular var;

  - başakşehir’in şampiyon olmasının iktidara ne gibi bir faydası olacak?
  - mevcut iktidar neden milyonluk camiaları bile bile karşısına almak istesin? milyonların gözü önünde direk başakşehir’in şampiyon olmasını açık açık neden dile getirsin?
  - yıllardır bu ülkeyi yöneten iktidar başakşehir’in satılıp oradan gelecek paraya mı bel bağlıyor?
  - ya da amaçları başakşehiri satıp ileriki yıllarda türk futbolunun yapısını mı değiştirmek? diğer kulüpleri de başka sermayelere satmak gibi...
  - başakşehir şampiyon olduğunda beinsport abonesi olmayacak binlerce insan var. neden bu riski alsınlar?
  - hakemler destek veriyor diyelim ama bu hafta kayseri maçında kayserispor’un attığı gol de faul var gibi hakem adına golü iptal etmek için bulunmaz fırsat neden golü verdi?
  - hakemler bizim karşımızda ise bursa maçında neden emre taşdemir’in eline çarpan pozisyonda penaltı vermedi. veya emre’yi ikinci sarı karttan atsa kim ne diyecekti?
  - bu denklemden biz şampiyon çıkarsak bakın biz başakşehir’i destekledik ama galatasaray şampyion oldu adil bir lig var algısı mı oluşturmak istiyorlar?

  ya daaaa;

  ligimiz boktan, hakemler boktan, her hafta farklı takımların lehlerine ve aleyhlerine hatalar yapıyorlar dışarıdan pek bir müdahale yok elde olan malzeme bu mu?

  valla kafamda deli sorular var. bu sorularımızın cevaplarını yakında alacağız elbet.
 • 1553
  şampiyon yapılmak istenmesinin sebebi basit olan kulüptür. katarlılara satılıp satılmayacağını bilemem, ilk motivasyonlarının da bu olduğunu zannetmiyorum zaten.

  gezi parkı olayları sırasında 3 büyük takımın/taraftarının birleşip istanbul united kimliğini ön plana çıkarması sonucu hükümet tarafından tabiri caizse bu kulüplerin üzeri çizildi. bunlara alternatif başka bir istanbul kulübü çıkarılmak istendi. gezi parkı olayları 2013 yılında gerçekleşti ve 2014 yılında ibfk resmi olarak kuruldu. zamanlama manidar(!).

  her zaman her platformda eski değerleri ve kültürleri yıkıp, yeni bir değer yaratma çabasında olan yeni türkiye'nin, cumhuriyet dönemi 3 büyüklerinin tahtını yıkmasa bile şöyle bir sallayıp göz dağı vermesi ve alternatif yaratması kadar normal bir durum yok. şaşırdık mı yani bu duruma? el atılmayan hiçbir sektör kalmadı ülkede, tabii ki futbolda da yeni türkiye'yi temsil edecek bir oluşum gerekiyordu. artık var. ben meseleyi bu gözle yorumluyorum. istikrarlı ve düzenli bir şekilde pohpohlanıyor ibfk. arkasında ülkenin ağababaları var. bu adamlar zaten istediği ihaleyi alıyor, istediği gibi at koşturuyor. bu kulübü satıp para kazanmaya çalışmaları komik bence. arkasındaki motivasyon, "ak parti döneminde gerçekleşti" denilen bir kulüp oluşturabilmek. ak parti ile özdeşleşmiş, yandaş kesimin destekleyeceği bir oluşum kurabilmek. istanbul united'a ayağını denk al, siz yoksanız bu var diyebilecek bir takım çıkarabilmek. tabii ki istanbul united ruhu kalmadı ama ne olursa olsun 3 büyükler bu ülkenin en köklü oluşumlarındandır ve arkasında milyonlar var. insanları buradan uzaklaştırıp, bir alternatif üzerinden futbola da egemen olmaya çalışıyorlar. ben bütün meselenin bu olduğunu düşünüyorum.

  futbol büyük kitlelere ulaşabilme ve etkileyebilme konusunda inanılmaz güçlü bir sektör. malum partinin burada da ipleri eline almak istemesi çok olağan.