• 336
    yedek kulübesine dadanan adebayor'u ittiği 19 mayıs 2019 galatasaray başakşehir maçı'nda öyle izbandut gibi bir adamın yanında baskın kalan fiziğiyle tam bir kaleci kumaşı var dedirtmişti bana. eray da böyle kalıplıydı ama duruşu fauldü, ya da algıda seçiciliktir benimki. velhasıl, sivas maçı ve 4-2 yenildiğimiz hatay maçlarında çok ciddi hatalar yapmakla birlikte süre aldığı ilk kupa maçlarında da güzel kurtarışlara imza atmıştı. mental açıdan eşik atlaması gerekli, bunun için kiralanması hayrına olabilir. 24 yaşa göre az maçı var ki -nazar değmesin- muslera'yı düşününce normal. okan kocuk mesela ciddi anlamda tecrübe kazandı ve yedekte durması bir tık daha fazla güven verecektir.
  • 337
    bence kiralik falan gitmemesi gereken yedek kalecimiz. ilginc ki bu sozlukte yedek kaleci takintisi ben bildim bileli var. ne bekliyoruz bilemiyorum yedek kaleciden ama genel manada memnun olamiyoruz bir turlu. altyapidan cikarip denedigimiz bilmem kacinci yedek kalecimiz bu adam, gelecek vadeden yerli de denedik, bir zamanlar iyi ama gozden dusmus de denedik, tecrubeli hazir yedek kaleci de denedik, yabanci da denedik, asla ama asla memnun olamadik. *

    kalemizde muslera var, ara ara farkli sesler ciksa da, adamin performansindan hemen hepimiz memnunuz. yillardir fazla mac kaciran, sakatlik ve ceza sorunu ceken bir adam da olmadi. daha uzun yillar da devam edecektir, hicbirimiz yakin gelecekte yollamayi dusunmuyoruz saniyorum. hal boyleyken ismail'i veya bir baskasini oraya full oynayacakmis gibi hazirlamak su an icin gereksiz. yedek kalecimiz istedigi kadar iyi olsun su asamada kupa maclarindan oteye gidemeyecek zaten oynadigi maclar. hatay macinda hatali yerse yesin, zaten o yuzden oynatiliyor, 2 yesek 3 atabilecegimiz mac oldugu icin. kritik gorulse orada da muslera gecer kaleye. 40 yilin basi aksilik oldu madrid'de eray oynamak zorunda kaldi, malesef surekli onu baz alip duruyoruz. muslerayla da ciksak sansimiz pek degismeyecekti o gun halbuki. sirf su ihtimal icin kalkip kulubede transfer yapip oyuncu oturtmak bana sacma geliyor, cogu buyuk takim da yapmiyor bunu, bu kadar risk kalsin anasini satiyim. surekli adam yiyip duruyoruz yedek kaleci konusunda, ben sahsen biktim.