• 6
  sonlara dogru ''hessler möller sammer üclüsünden bir tanesi türkiyede oynamadigi icin kaybetti cocuklar güvenini'' gibisinden olan bölümde yarildim resmen. 80-90 arasi degil 2000lilerin bebeleri de* iskembeden sallamalar yüzünden geceleri uykusuz gecirmistir. eminim yani. ne emini, kendimden biliyom. ulan ne 2000leri, daha gecen drogba diye sayikliyodu lan millet. o güruha ait degildim cok sükür. o isleri biraktim.
  ama muhabbet cok güzel olmus. ama elestirmeye kalktiginiz teknik adam cocuklari birer birer koyuyor yillardir, o muhabbeti sevmedim sütoglanlar. alin ben de sizi elestiririm ozaman.
 • 7
  21. bölümündeki bir diyalogla bir anda futbol dünyasının gündemine oturmuştur. öncelikle bakalım ne olmuş tartışılan sahnede;
  http://www.youtube.com/watch?v=yyUrShlyN2E

  efendim görüldüğü üzere oyun sırasında "salih abi" kupa ikiliyi gömüyor, ama "rüstem abi" kartı çalıyor (salih ve rüstem karakterlerinin dizinin genelindeki karakter özelliklerinden bu gerçek ortaya çıkar. diziyi hiç izlemeyen bir kimse bu sahneyi ters yorumlayabilir.) oyun sonunda da bu ortaya çıkınca "salih abi" kupamı çaldılar diye itiraz ediyor. "rüstem" ise trabzonlu mu lan bu diyor.

  şimdi burada gönderme yapılan takım trabzonspor mu fenerbahçe mi? bir tarafta kupası çalındığı halde suçlu duruma düşen salih abi, diğer tarafta kupayı çaldığı ortaya çıkmasına rağmen işi başka yerlere çeken rüstem abi.
  burada çok akıllıca bi gönderme yapılmış bence. durum bütün karmaşasıyla yansıtılmış, hatta trabzona değil fenere giydirilmiş.

  ama gel gelelm trabzon cephesi başta kaleci tolga zengin olmak üzere diziye büyük tepki gösterdiler. bakalım ne demişler;

  "maalesef benim de çok sevdiğim bir dizi var, işler güçler. sürekli izlediğim bir diziydi ama bundan sonra izlemeyeceğim. çünkü trabzonspor gibi büyük bir kulübe yapılmayacak bir espri yapıldı. hayat sadece espriden ibaret değildir. sonuç olarak biz haklı bir savaş veriyoruz. biz kupasında değiliz, işin hak hukuk tarafındayız. o kupa geldiğinde herkes sadece kupanın peşinde olmadığımızı görecek. buradan taraftarlarımıza bir tavsiyem var, bu tarz yaklaşımlara gereken tepkiyi koysunlar. hiçbir şey yapamayan bundan sonra işler güçler'i izlemesin. ben öyle yapacağım. demokratik tepkilerini göstersinler"

  tolga zengin

  "sonuçta ne olursa olsun trabzonspor büyük camia. başkalarının yanlışları bizim yanlış yapmamızı gerektirmez. diziyi ben izlemedim ama tolga sağduyuludur, yapıcıdır. bizim için önce ülke sonra biz geliriz. bize yapılan olumsuzluklara, saldırılara göğüs germeliyiz. insanı büyük yapan da bilinen haksız saldırılara rağmen soğukkanlı durup, hoşgörülü olabilmektir. yoksa siz haksızlık karşısında haksızca birine müdahale ediyorsanız o zaman onunla bir farkınız kalmaz. trabzonspor ile ilgili bazen bu iş reyting olayı. para kazanmak için ticaretin endüstriyel hali futbolun güzelliklerini bozdu. bu sadece futbolda değil her alanda var. çok özür dileyerek söylüyorum; eroin, kadın satmak çok çirkin gözükür. ülkemizde o kadar masum görünen kötü işler yapılıyor ki bunun içine futbolu da koyabilirsiniz. aslında onların düzelmesi gerekiyor."

  şenol güneş

  sadece bu kadar değil tabi oluşan tepki. trabzonsporlu taraftarlar da tepkili. ama bence yukarıda bahsettiğim gibi bir yanlış anlama var.

  aslında bu dizideki ilk futbol muhabbeti değildi. daha önce de uğur uçar bir bölümde konuk oyuncu olmuştu; http://www.youtube.com/watch?v=TsBjrR4emkw
  sabri'ye de laf atılmış ama aynı şekilde savunulmuştur başka bir karakter tarafından. gerçek hayatta ve sözlük ortamında sabriyle dalga geçmeye çalışanlarla kaptanımız diyerek sahip çıkanların arasında bu diyaloglar yaşanmıyor mu? gayet güzel ve dengeli bir şekilde bu konuya da değinmişler.

  yine 21. bölüme dönecek olursak gayet espirili ve dengeli bir şekilde, türk futbolunun genel değerlendirmesi yapılmış, mehmet demirkol ve fuat akdağ da diziye konuk oyuncu olarak katılmıştır. http://www.youtube.com/watch?v=ZZkEmVGbkys

  dizi karakterlerinin gerçek hayatta tuttuğu takımları da yazalım hadi;

  sadi celil cengiz - galatasaraylı (içlerinde en fanatiği, twitterdan maç linki isterken, iddia kuponu paylaşırken görebilirsiniz, bayram programında dilara gönderle tartışmışlığı da vardır)
  ahmet kural - beşiktaşlı (pek futbolla ilgilenmiyor)
  murat cemcir - fenerbahçeli (pek futbolla ilgilenmiyor)
  salih abi karakterini canlandıran burak satıbol galatasaraylı (devamlı takip ediyor)