• 188
  http://www.iskenderbaydar.com/...etmek-ya-da-etmemek/

  saçma sapan şeyler yazmış bir liseli. ibra etmemesinin sebeplerini yazarken bol keseden salladığını düşünüyorum. bu herif kendini çok önemli biri falan sanıyor sanırım. her yazısında kendini haklı çıkarma çabası içinde. üslup olararak kabadayılığı çok seviyor. bi ara fatih terim’i yemeye çalışıyordu şimdi ise mustafa cengiz’i.
 • 190
  http://www.iskenderbaydar.com/...etmek-ya-da-etmemek/

  sen kimsin yhaaa?

  biz bilmiyor muyuz birader tribünde yönetim istifa diye bağırmayı?

  biz yönetimden yüzde yüz memnun muyuz? takım şampiyonluğa giderken stadın cefasını forvetsizliğin cefasını çekmiş bizler!!! yutkunurken senin hangi kutsal sebebinle hangi nedenle bizi aşacaksın da yönetime darbe yapacaksın!? takımı sabote edeceksin!?

  sen kimsin birader?

  ihanetinizi unutmayacağız hepinizle de hesaplaşacağız.
 • 192
  linç kültürünün son kurbanı olmakta olan şahıs. kimse bu sözlüktekiler gibi düşünmek zorunda değil. açın o sayfada adamın geçmiş yazılarına bakın. gayet iyi bir galatasaray'lıya benziyor ayrıca dursun özbek'i filan savunmamış. gerçek olan bir şeyi söylemiş, evet stadın üst kullanım hakkı yaklaşık 2 sene kadar önce dursun özbek tarafından alındı. doğru bilgi mi? evet doğru bilgi.
 • 193
  mustafa cengiz'in ibra edilmemesinin ardından oluşan müthiş tepkiye rağmen saçma sapan bir yazıyla kendi ismini ön plana atacak kadar salak mı iskender baydar?

  http://www.iskenderbaydar.com/...a-etmemek

  net şekilde hayır.

  tam aksine çok akıllı.

  bir de vurgu yapmış galatasaray'da demokrasi hakim diye. ya taraftarı kulübün bir parçası görmüyor bu liseci, yada kafasındaki demokrasi 358 imza ile 30 milyon taraftarın iradesini yok sayacak kadar özürlü.

  bu mücadele daha bitmedi. saf tutuyor liseciler. diyorlar ki kulüp bizim. tarafımız belli olsun. siz esin gürleyin, nefesiniz tükendiğinde biz bildiğimizi okumaya devam ederiz.

  altında kalacaksınız rant uğruna aldığınız bu kararın.
 • 194
  http://www.iskenderbaydar.com/...etmek-ya-da-etmemek/

  yazıyı okudum, ara sıra twitter'da yazdıklarına denk geliyorum. kendisi hakkikaten galatasaray'a gönül vermiş biri. söylediği eleştirilerde haklı da olabilir, demokratik hakkını kullanmışta olabilir, eyvallah. mustafa cengiz'in hataları var, evet. bence forvet konusu ve diagne'ye verilen rezalet bonservis ilk planda bence.

  neyse, madem mustafa cengiz'in hataları ibra edilmeyecek kadar büyük. o zaman dursun özbek'i kaddafi gibi indirmeniz lazımdı o kürsüden. üst kullanım hakkını aldı diye bahsedilmiş. o kadar senelik başkanlığında yaptığı nadir iyi işlerden biridir. o kadarını da yapsın mümkünse.

  ama burada kesinlikle bir iki yüzlülük var. daha 1 senedir veya 1,5 sene diyelim, başkan olan bir adama şunu yapmadın bunu yapmadın demek neyin nesi? adam önce bir süresini doldursun ondan sonra eleştirisini yapın. avrupa kupalarından men edinmemizi önlemesi sizin için önemli değil zannedersem? hani sizin üst kullanım hakkını aldı dediğiniz ama tarihinde ilk defa avrupa'dan men yediren dursun özbek'in yapamadığı şey.

  aslında yazısında bence en önemli taraf mustafa cengiz seçildikten sonra koyduk mu diyenlerle ilgili kısım, benim kendi düşüncem buna baya bir sinir olmuş ve kendince kutuplaşmış, olabilir. ama gelip burda saçma sapan argümanlarla başkanı eleştirirsen sende eleştirileceksin sayın baydar.
 • 195
  http://www.iskenderbaydar.com/...etmek-ya-da-etmemek/

  yazısındaki tüm eleştirilere imzamı atarım ancak bir galatasaray başkanını ibrasızlık ile lekemeyi hiçbir şekilde açıklayamaz.

  ben tepki oyu derim, başkaları kendi oyu der ama 2500 oyla seçilmiş birini 300 küsur oyla ibrasızlık vererek alaşağı etmek korkaklıktır, çakallıktır. eğer başkan olarak istemiyorsan 1100 imza toplar seçime gidersin kendine güveniyorsan. karşında rakip olarak yenersen büyürsün, o zaman deriz ki bak seçime götürdü, götürdüğü seçimde de mustafa cengiz'i yendi.

  ancak bu ibrasızlık sonrası kim gelirse gelsin birçoğunun içine sinmeyecek, tam bir destek alamayacak. kendi kendimize kaos yaratmakta üzerimize yok.
 • 196
  göte göte demek diye bir tabir vardır.
  eyvallah, mustafa cengiz'in yanlışlarını çatır çatır söylemiştir.

  http://www.iskenderbaydar.com/...etmek-ya-da-etmemek/

  yazısının bu kısmı için eyvallah.

  ama şimdi adama demezler mi;

  -e be kokuşmuş liseci zihniyetli
  -e be kendi rantlarını kulüpten üstün gören
  -e be galatasaray halkın değil, lisenindir diye düşünen zat.

  dursun özbek'i eleştirsene.

  -transfer komisyonlarını
  -sucuk ekmekleri
  -galatasaraydan nasıl rantlar sağladığını
  -kulübe fatura edilen hotel vb. faturalarını
  -cengiz'in kuyusunu kazmak için otelinde yapılan organizasyonları

  bitti mi?

  -özbek zamanındaki rezil mali yönetimi
  -avrupa kupalarına katılım cezasını
  -gelip giden teknik direktörleri
  -gelmiş geçmiş en başarılı beşiktaş dönemini
  -pısırık yönetimi
  -ezeli rakiplerimize karşı düştüğümüz aciz durumları
  -aziz yıldırıma el pençe divan oluşu

  eee bunları da yazsana?

  cengiz'i eleştirdin değil mi?
  eee hadi o zaman, cengiz'in doğru yaptıklarını da övsene!

  -2017-2018 sezonu şampiyonluğunu
  -düzeltilen mali tabloyu
  -belki de "how to manage"'i en zor olan fatih terim ile uyumlu çalışmasını
  -avrupa cezasının önüne geçmesini
  -yabancı sınırına karşı duruşunu
  -bu rezil ekonomik dönemde karışık türkiye ortamındaki duruşu
  -karşısında belki de tarihin en güçlü rakibi varken** karşı devam edilen şampiyonluk yarışınını

  e bunları da yazsana iskender bey..

  yazamıyor musun?
  o zaman sildik seni de kardeş.
  sen de lisecisin.
  galatasaray senin değil ha, haberin olsun.
  bizim, halkın.