• 100
  çevresindekilerin ısrarı ve isteği üzerine başkan adayı olduğunu açıklayan eski bakan ve yönetici. açıkçası bu durum benim içime hiç sinmez ve böyle birinin başkan olmasını istemem.

  uzun süredir bu seçime hazırlanan adaylar var, bu beyefendinin ne gibi bir hazırlığı var da ''tamam madem istediniz aday olayım bari'' diyebiliyor merak ediyorum.

  umarım seçilmez.
 • 101
  "makamı" başkalarına bırakmak istemeyen güruhun, seçimler iptal edilerek kendisine zaman kazandırılmaya çalışılan başkan adayı.

  bunca zaman başkanlık için çalışan, proje üreten, sponsorluk ayarlayan, süreci olması gerektiği gibi yürüten başkan adaylarına karşı büyük bir ayıp içerisindedir.

  edit: listesini merakla bekliyorum, mevcut yönetimden veya yakınlarından bazı isimleri umarım görmeyiz.
 • 103
  seçimde hangi adayın kazanmasını isterim bilmiyordum ama artık hangi adayın kazanmasını istemediğimi biliyorum. adnan polat ve mustafa cengiz kendilerinin seçilemeyeceklerini anlayınca yalvar yakar ışın çelebi'yi ikna etmişler adaylığa. adamın hiç bir hazırlığı yok haliyle, listesi bile belli değil. zaman kazanmaya çalışıyorlar doğal olarak. bunca kopan kıyametin sebebi de buymuş.

  kendisi için lisecilerin adayı olacak falan denmiş daha önce. çok değil başlığında 2 sayfa entry baksanız inan kıraç'ı kulüpten ihraç edin stadın yolunu yaptırtayım dediği iddialarını görüyorsunuz. şu adama lisecilerin adayı olacak demek, komik yani... ben galatasaray'ı merkez sağdan gelen bir siyasetçinin yönetmesin olayına doydum ve fazlasıyla da bu konudan soğudum son dönemde. böyle giderse beni de zorla liseci yapacaklar. lise ile tehtid ede ede kulübü iktidarın kucağına atıyorlar.
 • 105
  seçildiği takdirde günümüz siyasi konjonktüründen bağımsız karar alamayacağını düşündüğüm galatasaray başkan adayı.

  hoş, hangisi bağımsız ve sadece galatasaray yararına hareket edebilir? inanın bilmiyorum.

  fakat gündemi 2 gündür meşgul eden seçim erteleme kararı eğer kendisi için alındıysa altından olumlu bir şey çıkmaz diye düşünüyorum.
 • 106
  (bkz: #3159872)

  sosyal medyada, seçimin iptalinin sebebinin, kendisinin daha iyi bir liste hazırlamasına zaman kazandırmak olduğu söylenen muhtemel başkan adayıdır. insan bazen kendine hayret ediyor. dün yukarıdaki entryi girdiğimde aklıma gelmişti ama o kadar da yapmazlar herhalde demiştim. ama maalesef o kadar olduğu ihtimali ağır basıyor. gerek bu iddialar, gerekse de ışın çelebi'den iptal kararına tepki gelmemesi, bu durum karşısında düşünmeye itiyor insanı. ama sonuç olarak şu bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor ki, başkan, ekibi, polat ve çelebi bir hazırlık içerisindeler. burada camianın büyük resmi görebilmesi ve bu birlikteliğe üç aday birleşerek, kenetlenmeyle cevap vermesi gerekmektedir. aksi halde oyların bölünmesi sonucu, mustafa cengiz'in şahsen olmadığı ama fikirleri ve anlayışının devam ettiği bir başkanlık makamıyla karşı karşıya kalacağız. buradan başta an itibariyle aday olan tüm başkan adaylarımıza çağrıda bulunuyor, bu tabloyu tersine çevirebilmek için, galatasaray için, ortak hareket etmeleri gerektiğini ifade etmek istiyorum.
 • 108
  mustafa cengiz'in aday olmayacağını açıklaması üzerine seçimin ertelenmesinin yararına olacağı tek kişidir.

  seçime 2 hafta kala adaylığını açıklaması, geçmişte adnan polat yönetimde bulunması ve mustafa cengiz'in adnan polat'la ilişkisini düşününce erteleme fikrinin kaynağı kendisi gibi. abdurrahim albayrak'ı listesine alırsa şaşırmam.

  edit: cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda seçimin ertelenmesinin arkasındaki kişi olduğunu belli etmiştir.

  --- alıntı ---

  “bu kuruluşun bir üyesi olarak insan sağlığına öncelik vermek temel ilkelerimizden biridir. yeni belirlenecek tarihte, seçimin zamanında yapılması gereklidir. biz ekip olarak bu seçime hazırız. tekrar belirtmek isterim ki, insan sağlığı vazgeçilmez bir temel ilkedir.”

  --- alıntı ---
 • 110
  başkanlık adaylığını açıklamıştır.
  70 yaşındadır.

  umarım seçilmez. kulüpte genç bir başkan görmek istiyorum artık. en azından şimdilik siyasi geçmişi olan kimseyi kulüpte istemiyorum. eminim bir çok kişi bu görüşte. gereksiz gerginlikler çıkacak biliyorum.

  başkanlık seçimi süreçlerinde bilgi sahibi olan yazar arkadaşlar, ışın çelebinin başkan olma olasılığını yazarlarsa sevinirim.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!