• 4
  18 yaşındaki izlandalı 10 numara. norrköping'de oynuyor.

  el attığımız her genç oyuncuya dünya üzerindeki tek wonderkidmiş muamelesi çeken taraftarlarımızın da, ilgilendiği her oyuncuya gereğinden fazla takılıp, transfer edemeyince de başka bi muadili yokmuş gibi transferi kapayan kulübümüzün de ayrı takip etmesi gereken wonderkid. yani bir kaç skills videosuna bakıp da, müthiş bir oyuncu keşfetmişiz, daha bulamazmışız gibi obsesif şekilde o oyuncuya takılmamızın anlamsızlığını göstermek için dikkat çekmek istiyorum açıkçası.

  muhtemelen biz gedson, morutan falan diye sayıklarken 5-10 milyon civarına ada yolu tutacak.

  bu da 17 yaşında geçen sene yaptıklarından bir kesit: https://www.youtube.com/watch?v=kYIWmlmdw5M

  bir futbolcu gerçekten wonderkid olduğunda ''kapalı savunmaya napar ki, büyük takımda napar ki, bizim ligde nasıl olur ki, 6.5m eder mi ki'' falan düşündürmüyor zaten. top kontrolü, fiziksel kabiliyeti, oyun vizyonu ve tekniğiyle ben buraya ait değilim diye bas bas bağırdığından mütevellit devlerin radarında bir oyuncu.

  alexander ısak hayvanının bile dortmund'a 8.6 milyonla çıktığı ve rekoru kırdığı bir ligde oynadığını belirtmek gerek. oyuncusuna 20 milyon çeken komik komik adamlarla uğraşmak yerine biraz zihinlerimizi genişletsek keşke.
 • 6
  tamamen izlediğim skills videosu üzerinden konuştuğumu belirterek başlayayım öncelikle. bana hala yerini bulamamış bir oyuncu gibi geldi. videoda sağ açık, sol iç, sol bek ve 10 numara oynadığı anlardan kesitler görebiliyoruz. bu çok fazla çeşitlilik demek. iyi izleyip analiz ettiğimizde bu bölgelerin çoğunda ortalama ve üzeri performans göstermesi ise oyun bilgisinin çok yukarıda olduğunu gösterir. ve bu oyuncuları almak imkansız değil sadece önlerine proje koymalısınız. örneğin city izliyor haberleri var. oyuncu city'e gidip bir başka takıma kiralanacak yüksek ihtimalle. oyuncuya enes ünal örneği ile gidip siz daha iyi bir plan sunarsanız oyuncunun tercihini sizden tarafa çekebilirsiniz. 5 yıllık bir sözleşme, sürekli oynama garantisi, her iki tarafın da karlı çıkacağı bir serbest kalma maddesi gibi seçeneklerle oyuncuya gittiğinizde city yerine tercih edilen bir kulüp olabilirsiniz.