• 242
  komik ama aynı zamanda trajik şekilde son kurbanı taraftarımız olan iğrenç eylem.
  mevzubahis elbette sinan gümüşün sözleri.
  https://twitter.com/...433358663999488?s=21
  neresinden baksan elinde kalır öyle bir yorum.
  bu insanlar senin taraftarın suriyeli bile olsa taraftarın. bu kadar uluslararası olmaya çalışan bir takımın oyuncusunun kafa yapısını bak hele.
  https://youtu.be/Hoc7L_1yoWE
  bak salah şuanda mevkisinde en iyi olanlardan bir tanesi, suriyeli çocuğu nasıl sevindiriyor. salah olduğu için özellikle paylaşmadım karşıma yeni çıktı aklıma geldi yoksa daha çok örneği var. ronaldo’su var mesela.
  kaldı ki suriyeli demek ile yemin ederim bunlar suriyeli demek arasında çok fark var.
  hadi diyelim taraftarın hepsi türk ve sen suriyeli dedin. bunun da iki boyutu var.
  birincisi türkler bunu hakaret olarak söyler olmuş hakaret ediyorsun.
  ikincisi bu söylemi hakaret haline getirmemize neden olan, sorunu bu kadar büyütüp kucağımıza bombayı bırakan devlet büyüklerimizin de kulaklarını çınlatıyorum bu vesileyle.
  07 11 1917 alta girdi yazınca aklıma geldi sağ olsun. yahu sinan sen almanya’da her türlü ırkçılığa maruz kalmış birisin her türk gibi. be kardeşim bunlar sana türk deyince aşağılamak için dediklerini de mi unuttun,
 • 243
  en kötüsü de şu ki, ırkçılık yapanlar asla ırkçı olduklarını kabul etmezler. onlara göre onlar ev sahibi, kalan misafirdir. misafir adabıyla hareket etmezse siktir edersin. dünya onlarındır, huzur onlarındır, aş ekmek onlarındır. kendi bekaları her şeyin üstündedir. almanya’da ırkçılığa uğrayıp türkiye’de suriyeli ırkçılığı yaparlar. ortamlarda yaratılanı severler yaradandan ötürü, anketlerde defolsun gitsinler der paradan ötürü. dünya tüm dünyalılarındır, sınırları koyanlar ise bu ırkçılığın kaynağıdır.