resim
İrfan Can Kahveci
Takım:Fenerbahçe
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:26
Boy:1.76
Uyruk:Türkiye
 • 2341
  iyi futbolcu buna şüphe yok, uygun maliyete takımımızda olmasını çok isterdim ama ali koç bizimle girdiği yarışta çan eğrisini öyle bir yükseltti ki korkunç maliyetlere ulaştı. 11 milyon € + deniz türüç + sonraki satıştan pay falan bunlar bizim ekonomimizi kaldırabilecek rakamlar değil.

  son dönemlerde çok fazla sakatlık yaşaması da iyiye işaret değil kariyeri açısından. leipzig'e hat-trick yaptıktan sonra avrupa'dan bir talibinin çıkmaması da soru işareti. marsilya ve sevilla ilgilendi haberleri çıkmıştı ama onlar fenerbahçe medyasının pompalamaları idi.
 • 2342
  ben hala iyi topçu olduğunu düşünüyorum fakat çok hatalı bir transfere konu olduğu için birçok genç ve potansiyelli futbolcu gibi kendine yazık etti.

  ederinden fazlasına gitmiş bunu kabul ediyorum ancak 5-6 milyon eur bandında galatasaray'a o dönemki formu ile gelse çok da sorun olmazdı.

  geçen gün bir arkadaşım demişti, messi dünyanın her takımında başarılı olur ama fenerbahçe'ye gitse futbolu unutur diye. hakikaten bu camianın böyle bir aurası var. irfan, galatasaray'a gelmiş olsa kariyeri daha başka ilerlerdi gibi gelitor bana.
 • 2343
  orta sahada istenen tempolara çıkamayan oyuncu. bunun fiziksel yetersizlikten ziyade kendisinin oyun stiliyle ilgili olduğunu düşünüyorum. şu an bizde olsa belki güzel bir alternatif olurdu ama hoca muhtemelen yine berkan'ın koşu ve pres gücünü irfan'a tercih ederdi. ha geçen sene fenerbahçe'ye gitmek gibi bir hata yapmasa belki de irfan-taylan-gedson orta sahasıyla şampiyonluğu vermeyecek ve şampiyonlar ligi'ne katılacaktık. irfan da değerine değer katacaktı. sonuç olarak biz yine bir şekilde yolumuzu bulduk ama kendisi fenerbahçe'nin hamle oyuncusu konumunda kariyerine devam ediyor.
 • 2344
  kendisi bizim takımda olsaydı herhalde berkan'ı almazdık. sempatikliği, özverisi, bizim gibi galatasaraylı olması ve özellikle mentalitesi ile berkan'ı her halükarda irfan'a tercih ederim. geçen sene gelmesini istemiştim irfan'ın o dönemin şartlarına göre uygun oyuncuydu.

  berkan'ı acayip sevdim ben. hayırlısı böyleymiş. berkan bizim için daha hayırlı oldu.