resim
İrfan Can Kahveci
Takım : Fenerbahçe
Mevki : Merkez orta saha
Yaş : 26
Boy : 1.76
Uyruk : Türkiye
 • 2336
  yırtık kasın tam iyileşmeden taraftara şirin görünmek için bakın biz sakat oyuncu almadık dedirtmek için ekstra ağır antrenmanlardan sonra sahaya sürülürse ilk dakikalarda daha ağır bir sakatlığa evrileceğini canlı bir örnek olarak 12 eylül 2021 fenerbahçe sivasspor maçında gördük.

  buradan kendisi özelinde kulüpte çalışan kafası kalın veya üstten gelen emirleri dinlemezsem işimi kaybederim korkusu yaşayanlara mesajım olsun, işte böyle böyle hem oyuncuya hem de kendinize ek yük bindiriyorsunuz.

  muhtemelen hamstring kası yine tam iyileşmeden sahaya sürülecek ve yine tekrarlanabilir riski çok yüksek olan bu kastan tekrar sakatlanacak olan futbolcu. kendisi gibi çok fazla sprint atmayan bir oyuncunun ise bu şekilde bu kastan sakatlanması da ayrı bir ilginçlik.
 • 2337
  fenerbahçe 11 milyon euro ödediği, sakatken almış olduğu futbolcudan 1 yıl verim alamayacak demek oluyor son sakatlığı. biz son zamanlarda bu kadar yüksek ücret ödemedik ama aynısı bizde olsa, yüksek bonservis verilen bir oyuncu sakatken alınıp 1 yıl doğru dürüst oynamasa transfer eden adamı dar ağacına asarız. gerçi kendisini biz de transfer edebilirdik *
 • 2338
  yetenekli ama temel eksikleri çok net olan bir oyuncu. bu sebeple avrupaya gitmedigini ya da ısrarla istenilmedigini düşünüyorum.

  (bkz: taktik disiplin)
  (bkz: tempo)
  (bkz: takım oyuncusu olmak)

  verdigi karara gelecek olursak çok yanlış tercih yaptı. çünkü gideceği takımda kendi eksiklerini fazlasıyla iyi yapan bir pelkas ve kendi yeteneklerinin 3 5 gömlek üstü meziyetlere sahip hem de yeni transfer olarak gelmiş mesut özil varken fenerbahçeye gitmeyi seçti.

  oysaki galatasaray'da o dönem yaratıcı oyuncu eksikliği vardı. onun eksiklerini kapatacak olan taylan, etebo gibi isimler vardı. zaten galatasaraya gelmis olsa yaratıcı oyuncu açlığından kendisine ayri bir özen gösterilecekti.

  ancak o bu tercihi yapmadı ve altın fırsatı bu tercihi yapacak olan genç rumen yıldız olimpiu morutan'ın önüne itmiş oldu.
 • 2339
  her seferinde fenerbahçe tarafından 11m euro ödenerek alındığı algısı oluşturulmaya çalışılan futbolcu. araştırmasını, okumasını seven insanlarla dolu galatasaray sözlük gibi bir ortamda da bu algının kurbanı olunması beni derinden etkilemektedir.

  kendisi 10 milyon euro + 1m euro bonus + 11 milyon euro üzeri satışından pay ve 2 oyuncu karşılığında transfer olmuştur. yapılan anlaşma gereği daha bir sene önce 2.5m euro karşılığında transfer edilen deniz türüç ve tolga ciğerci de bonservisiyle beraber başakşehir'in yolunu tutmuştur. *

  bu rakamlara itirazı olan varsa aziz başkanım* belgesini isteyenin suratına vuracağını söylemiştir. lütfen sadece 11m euro diye küçümseyip, değirmenlerine su taşımayalım algı büyük. **
 • 2340
  çok geçmedi daha 31 ocak'ta telefonunu kapatıp en yakın arkadaşlarının ona ulaşmasını engelleyerek emre abisi ile kahve pozları veriyordu fb tv yayınına gerine gerine.

  irfan can bizi istedi duruş gösterdi falan hepsi hikaye olursa gelecekti ama fenerbahçe'ye de hiçbir zaman hayır demedi, dese zaten ya başakşehir'de kalırdı ya da bu reste karşılık başakşehir her türlü bize vermek zorunda kalırdı.

  olayı kişilerinden de dinleyince, transferin son 2-3 gününe kadar direnip( direnme amacı da başakşehir'de kalmamak) fenerden net bir teklif alınca bir tarafları ayrı oynamaya başlamıştır.

  kendi kariyer planını emre abisinin sözünden çıkamayarak belki de mahvetmiştir.

  allah kimseye sakatlık vermesin ama sakat dahi olmasa da o orta saha rotasyonunda forma şansı zaten aslanın ağzında, çalışmayı da sevmeyen irfan can için tehlike çanları ilerleyen aylarda daha da güçlü çalacak gibi duruyor.