• 2306
  maalesef fenerbahçe oyuncusu. yalan yok gelmesini çok istedim. bize gelseydi bu şekil ruhsuz takılmayacaktı zaten bu çok net belli. transfer sürecinde ortaya çok büyük bir karaktersizlik vs koyduğunu düşünmüyorum. bu iş son güne kadar kendisinin ısrarı ile uzadı. fenerbahçe bizim çıkamayacağımız paralara çıktı her zamanki gibi. ellerinin bol olduğu zamana denk geldi. gerçi onlar sırf elinizden aldık diyebilmek için olmayan parayı bile verirler. bizim yaptığımız teklif ikna ediciydi ama fenerin teklifinin yanında az kaldı. büyük ihtimal irfan can'ın kendisine de bizim teklif ettiğimizin 2 3 katı falan maaş teklif etmişlerdir. yatarak emeklilik parasını çıkartmayı seçti. fenerbahçe'de bi sıçrayış yapıp avrupaya transfer yapabileceğini düşünmüyorum. kendisi çoktan fenerdeki ruhsuz oyuncu kervanına katılmış bile.
 • 2309
  mevcut fenerbahçe takımı içerisinde ki düzensizlikten dolayı kötü görünüyor ama bence bok atılacak da bir oyuncu değil. bize gelmiş olsaydı işler bizim adımıza daha farklı yürüyebilirdi buna eminim çünkü gerçekten tam olması gereken bir birleşimdi oynadığı mevki ve bizim eksikliğimiz düşünülünce.

  bu sene sanmıyorum ama ileri ki senelerde fenerbahçe sağlam bir hoca ile bir oyun planı oturttuğunda iyi de oynar çünkü kendisinin profili ne mert hakan, ne emre kılınç, ne emre akbaba. başakşehir'den şampiyonlar liginde fark yaratan bir oyuncu olarak geldi.

  onun ait olduğu yer olan sol iç pozisyonunda hiç oynatmadı fenerbahçe, sürekli orta sahanın biraz daha ilerisinde veya sağ kanata yakın bölgelerde oynattı ve bu da onun verimini düşürdü, ha bana soracaksanız inşallah verimi düşer ve kaybolur gider. transferin son günü telefonunu kapatıp çok sevdiği arkadaşlarına ve fatih hocaya yaptığı saygısızlık yanına kalmaz umarım.
 • 2310
  galatasaray'a gelmiş olsaydı gayet iyi başlayıp büyük ihtimalle iki üç hafta içinde yavaş yavaş bitecekti.

  bunun sağlamasını da bu takıma dört yıl içinde transfer olup, gayet iyi başlayıp zamanla küfür yemeye evrilen topçulardan yapabilirsiniz. fenerbahçe düzensiz de sanki galatasaray uzay futbolu oynuyor. muhammed mustafa gibi adamın bile anası ağladı iki haftada. şimdi "formsuz" deniyor.

  halbuki formsuz falan değil. fatih terim adamla uğraşıyor bildiğin. aynısını luyindama'ya da yaptı, hala yapıyor. n'zonzi ile de aynı şekilde sorun yaşadı, gomis'le de. irfan da büyük ihtimalle gelip bu acaip sistemde ve kötü idmanlarla top oynayamaz hale gelecekti ve kesik yiyip taraftarın önüne atılacaktı.

  şu son dört sezonda altyapıdan çıkan ozan kabak ve ryan donk'tan başka formu yükselen topçu olmadı. marcao ve luyindama dahi geldikleri hallerinin epey gerisindeler. galatasaray net olarak kötü idman yapıyor.
 • 2313
  adam avrupadan ya da latin amerikadan gelmedi. gözümüzün önünde, kaç yıldır her sene şampiyonluk potasında olan bir takımın; orta sahasında istikrarlı ve kaliteli oynuyordu.

  fener değirmenine gidip onlarca topçu gibi heba olacak olması şaşırtıcı değil. kaldı ki uzun zamandır top oynamıyor orda da ne verdiğini değerlendirmek için çok erken.

  “oh iyi ki bize gelmedi, cacıkmış zaten iyi oldu” tavrı, taraftarlık duygusallığının verdiği çocuksu bir tavır oluyor biraz. gerek yok yani. adam basbaya iyi topçu, bize gelse daha farklı bir performansı olurdu.
 • 2314
  kimsenin günahını almak istemem fakat; milli takım kampından 24 nisanda "sakatlık" adı altında nazım sangare ile birlikte kadrodan çıkartılmış futbolcu. ilk başta covid olduğu söylendi fakat kimseden başka bir açıklama yapılmadı.

  daha sonra milli takımdan bir bir, ilk başta "sakatlık" adı altında, daha sonra hiçbir açıklama yapılmadan oyuncular kadrodan çıkartıldı. kendi kulüplerine giden çoğu futbolcu kulüpleri tarafından covid pozitif olarak açıklanırken fenerbahçeden bir açıklama gelmedi, kendisinin düğününde ve milli takımda çevresinde bulunanlarda patır patır covid çıkarken dün 8 nisan 2021 yeni malatyaspor fenerbahçe maçında ilk 11 başladı.

  maçın bir kısmında gördüğüm kadarıyla ve yorumları okuduğum kadarıyla da irfan nefes alamayacak, 2 metre koşamayacak haldeydi. kondisyonu da çok kötü gözüküyordu.

  şimdi ben bunun altında bir şey ararsam çok mu artniyetli davranmış olurum?
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!