• 1544
  araya giren rıdvan (bkz: şeytan) ve siyasiler tarafından bize asla yar etmeyecekleri oyuncu, kaliteli bir oyuncu varsa siyasi baskı ve para ile fenerbahçeye gidiyor, eger bize gelme ihtimali varsa bu seferde trabzona gidiyor.

  irfancan transferi fatih hocamın agzından çıktığı gün ntv deki yayında galatasaryın o kadar parası yok, irfanın degeri 15-20 m euro gibi konuşmalar yapmıştı, yayının tekrarını izleyebilir merak edenler, o zamandan bu zamana medyada tek konuşulan irfancanın değeri 15m euro galatasaray alamaz söylemi, ama bi anda devreye fener girince aynı rıdvanın yada medyanın fenerbahçe 5milyar euro borcuyla irfanı alamaz, mesutu bile acun ödedi , fenerde para yok, limit yok dediğini duydunuz mu ? hayır tek duydugumuz fenerbahçenin adı geçtiği an fenerbahçe çok yakın dedikleri. vedattan gelen milyon eurolar ile 20 futbolcu aldılar, birde irfanı alacaklar . vedat transferi gibi siyasi sıkıştırma ile bu iş biter. fenerbahçeyi ayağa kaldırma operasyonu ile son 3 yıldır, iç pazarda tüm kaliteli oyuncuların bize transfer olması engelleniyor. artık can sıkıntısını geçti bu iş, irfanda da aynı senaryo olacak. hiçbir yöneticimiz çıkıp konuşamıyor çünkü siyaset eli ile kulübümüze operasyon çekiliyor.
 • 1546
  tüm duyumcular kritik gün perşembe diyorlardı.

  karşımızda parayı ideoloji edinmiş bir başkan var. ayrıca marsilya da devrede diyorlar, bir de maydanoz var malum.

  bu sebeple çok dikkatli olmalıyız ve karahanlı'nın sözünü şiar edinmeliyiz:

  ''vadiye pus hâkim. bu pusta mermi atarsan ancak yerini belli edersin, av olursun.''

  not: umarım hayırlı bir şekilde sonuçlanır veya yol alınır. olmazsa da verdiğimiz çikolatayı da geri isteyelim.*
 • 1549
  sakat olan futbolcu. azıcık kafamız çalışıyorsa şimdi transfer etmeyiz.

  bu adam zaten 1 ay sakat olduğu için oynamayacak. başakşehir hem kötü hem de kaosun içinde. e irfan’ın da motivasyonu yerlerde üstelik. bu sezon top mop oynamaz. euro2021 için de kadroda olsa dahi öyle çok fazla süre alacağını sanmıyorum.

  işin özeti yaza kadar piyasası düşmüş olur. o zaman bir daha bakarız durumuna.
 • 1550
  fenerbahçe'ye transfer olursa da irfan can kahveci için de ilginç bir süreç olacak. halı hazırda instagramda fatih terim'i takip ediyor ve bu takip eskiden beri olan bir süreç değil. transferi iyice dillenmeye başladığı dönemde adeta mesaj verircesine hocayı takibe aldı. şimdi sen bunu hiç olmamış sayıp fenerbahçe'ye transfer oluyorsan da sindirmek kolay olmaz.

  para mevzusuna girmeyin, hayatta her şey para değildir. bu insanların çoğu yedi sülalesine yetecek parayı kazanıyor. aynı zamanda galatasaray'da oyuncuya asgarî ücret vermeyecektir. muhtemelen başakşehir'de kazandığının da üzerinde kazanacaktır.

  not: işbu entry 2020-2021 sezonu ara transfer döneminde fenerbahçe'ye transfer olursa diye yazılmıştır.
 • 1552
  kendisi transfer edilir edilmez, tamamen ayrı mesele. ama kendisi sayesinde bir kez daha fenerbahçe taraftarının futboldan zerre anlamadığına şahit oldum.

  arkadaş mevki terimlerini bilmezsin, bende hepsini bilmiyorum yeni yeni öğreniyorum. ama göz var, nizam var be arkadaş. nasıl izliyorlar bu maçları ben anlamıyorum. irfan, ozan tufan’ın yerine oynayacak demek nasıl bir cehalet?

  yahu ozan box to box, iki yönlü oynayan, defansif özellikleri olan, yeri geldi mi kanata kaydırabileceğin çok yönlü bir oyuncu. irfan ise advanced playmaker yani oyunu tamamen üçüncü bölge denilen alanda oynar. rakip defansın arasına pas bırakır, yeri gelir top dağıtır. sende zaten mert hakan, mesut, pelkas, sosa ve sahip çıkmayı beceremediğin ömer faruk var bu işleri yapabilen.

  irfan’a gelirsek, fenerbahçe’ye giderse kendisinin asli görevini yapabilen en az 4 oyuncu olacak önünde. yeterli süre bulamayacak ve belki de futbol hayatı yokuş aşağı gidecek. bir tarafta selçuk inan olmak var, bir tarafta mert hakan’ın durumuna düşmek. tercih kendisinin. yerinde olsam galatasaray’a gidemesem bile fenerbahçe’ye asla gitmem.
 • 1553
  yeni bir direniş hikayesi yazabilecek oyuncu. zaten tarih de bu karakterde olanları yazıyor.

  bir tarafta hayali marsilya var, bir tarafta kirli siyaseti arkasına alan ve galatasaray nefretinden gözü dönmüş bir zat bir tarafta da oyuncuya en çok ihtiyacı olan biz varız.

  oyuncuya ihtiyaç konusunu açalım. evet sağ bek ve yedek orta sahaya da ihtiyacımız var ama sağ beki yedlin ile kelepir şekilde çözebiliriz, yedek orta sahayı da en kötü son gün bir miktar para verilip aytaç kara ya da youssuf ile çözebiliriz. ama bizim bir şekilde ilk 11'e kalite katmamız gerekiyor.

  fenerbahçe'nin bu oyuncuya ihtiyacı yok. ozan var, mert hakan var, sosa var, pelkas var, mesut var, kiraladıkları bir çocuk vardı ismail yüksek onu da geri çağırdılar ve sözleşme uzatamadıkları ömer faruk var. yani o bölge de var oğlu varlar. takasta teklif edecekleri söylenen oyuncular sosa, cisse ve serdar aziz. sosa ve cisse 36 yaşında ve bu heriflerin sene başına bonservisi elindeydi. yani başakşehir istese bu oyunculara bedel ödemeden alabilirdi. bu adamlarin yıllık ücretleri de az değil üçünün toplamı 5 milyon euro'dan fazladır.

  araya girecek hatrı kırılmayacak şahıslar !
  kim bunlar ya, yeter. burası demokrat ülkesi mi yoksa padişahlık mı? herkeste bir vazgeçme halı, herkes kaybetmeye meyilli. daha savaşmadan vazgeçenler görüyorum. kaybedersek de en azından bu kirli düzene karşı elimizden geleni yaptık deriz. eğer böyle kaliteli oyuncuları rakibe bırakacaksak yerli piyasasındaki çer çöpler ile yola devam edeceğiz. galatasaray'ın menfaatleri gereği hemen hemen hiçbir oyuncuyu kırıcı şekilde eleştirmemeye çalışıyorum ama irfancan gelmezse kalan haftalarda emre akbaba'ya fazla yüklenmeyin. yani o olmazsa ömer bayram'a sıra gelecek :(
  irfancan'ı bugün ne kadar istiyorsam, zamanında vedat muriqi'yi de o kadar istedim. burada herkes birbirini kandırırken fenerbahçe vedat'tan gelen para ile takım kurdu.

  galatasaray yönetimi oyuncuyu kaptırırsa kızmam, ama kaptırırsak bunun bir bedeli olmalı.
  çıkıp transfere karışanları bir bir açıklamalılar, hatta bunlara oy vermeyin demekten de geri durmamalılar.
  madem bir savaş başlatıyorlar, sonuçlarına da hazırlıklı olmalılar.

  şahsen benim kaybedecek bir şeyim yok, kaybedilecek bir çok şeyi kaybettim. alıştım. galatasaray yönetimi de korkmamalı, ülkenin en büyük kitlelerinden biri onların arkasında. yurtiçinde her transfere salça olanlara bunun bedelini ödetmemiz gerekli, gerekli ki bir daha bu işe bulaşmaya cesaret edemesinler.

  irfancan gelmezse taylan ve oğulcan'a da çok kırılacağım.
  bizi bu sevdaya siz mecbur ettiniz, eğer irfancan gerekli dirayeti göstermezse net söylüyorum taylan ve oğulcan'ın itibarı da gönlümde yokolacak. düzgün karakterde arkadaş seçselermiş diyeceğim.

  hakkımızda hayırlısı olsun.
 • 1554
  oyun sistemimizin daha iyi işlemesi için kilit oyuncu. tam da ihtiyacımız olan oyuncu. ama nasıl olacak da alınacak bence çok düşük ihtimal. fb nin araya girmesi de çok doğal. yakın geçmişte selçuk inan gibi bir örnek var sonuçta ortada. hatta tahminimce sırf bize yar etmemek için hep daha fazlasını vereceklerdir. o kadar kritik yani. bi de maddi olarak bu kadar zor durumdayken nasıl olur da alınır bilemedim. tek ihtimal oyuncunun ölümüne galatasaray demesi. ama onu bile dese siyasetti hatırlı kişiydi oydu buydu derken bişey diyemiyor oyuncular. bana göre fb ye transfer olması daha olası. hal böyleyken peter zulj u bi sorsak iyiydi. ya da sene sonu soralım. ama kesin soralım!
 • 1556
  5 en fazla 6 milyona fenere verilecek oyuncudur. hatta 10 milyona sayılacak deniz türüç artı 3 milyona da bitebilir. böylece başakşehirin istediği 13 milyona iş bitmiş olur.
  arada hatırı sayılı kişiler var malum. yönetime ise şunu demek istiyorum. zaten son günleriniz çıkın kim ne yapıyorsa açıklayın hayatımı yazacam orada açıklarımla olmaz. hangi klüp, yönetici, siyasetçi, topçu, hakem, tffci, yayıncı, kişi, kurum burda ve öncesinde önünüze taş koymuşsa, abes isteklerde bulunmuşsa korkmadan açıklayın. korkanınız sonra gidip el etek öpsün, bi kutu çikolata götürsün özür dilesin, yapmadığınız şey değil. biz de bilelim gerçekleri ona göre tavrımız olsun açık açık söyleyin öylece ima etmekle olmaz. koca koca şirketleriniz var size hiç bişey olmaz.
 • 1558
  bize gelirse vezir fener'e giderse rezil olacak futbolcudur. bunu galatasaray taraftarı olarak değil tamamen objektif bir düşünceyle yazıyorum çünkü irfan bir iç oyuncusu. erol bulut zaten 4-2-3-1 takıntılı bir adamken mesut transferi sonrası bu diziliş artık anayasaları oldu. irfan'ın bu dizilişte katkı vermesi imkansız çünkü ne 10 numara oynayacak kadar skorer -ki orda zaten mesut var- ne de 8 numarada oyun kuracak bir vizyonu var. mert hakan'ın yaşadığı sorun da bu zaten o da tıpkı irfan gibi bir iç oyuncusuyken fener'de 8 ve 10 oynatılmaya çalışıldı. aynı şekilde emre akbaba klasik bir 10 numarayken bizde iç veya kanat olarak oynamakta sıkıntı yaşarken erol bulut gibi birinin takımında 10 numara oynasa yine performans verirdi. dizilişler bizim spor kamuoyunda çok önemsenmiyor ancak bazı futbolcuların performansını direkt etkiliyor.
 • 1559
  vedat muriqi transferinin benzerini yaşıyoruz resmen, başlangıçta sessiz sedasız transferi bitirmek varken uzayan bir transfer süreci ezeli rakipleri birbirine kırdırıp fiyat yükseltmek isteyen başkanlar, iki transferde de devreye giren bir adet şeytan lakaplı eski fenerbahçeli rıdvan dilmen, iki ismi de fatih hocanın çok istemesi, yönetimin rizede bir aslan var gibi bir gaf yapması, o paralelde ilerleyen bir irfancan kahveci, resmen dejavu yaşıyoruz. bugün fenerbahçe'ye deniz türüç+7 milyon civarı bir paraya transfer olsa çöp o paraları etmez diyecek biraz oynadıktan sonra 1-1.5 sene sonra almanya'ya 15-20 milyon'a sattıklarına ise kesin bir iş çeviriyorlar o kadar etmez diyeceğiz.
 • 1560
  yönetimi, teknik heyeti ve taraftarı hipnotize eden futbolcu.

  adamlar bize 10 milyon euro ve üzeri fiyatla çakma peşinde. neymiş marsilya peşindeymiş yahu marsilya 7-8 verse direkt satarlar zaten.

  yönetim uyumaya devam etsin, taraftar ve hoca da baskı kursun alınsın diye. nasıl bu kadar saf olabiliriz anlamıyorum. koca transfer dönemini irfan söylentisiyle bitirdik.
 • 1561
  diyelim ki basaksehir bize 5 milyon euro'ya birakmaya ok dedi. o sartlar altinda dahi nasil alacagimizi anlamadigim futbolcu. elimizde alex telles sagolsun yaz doneminden aktarilan 1 milyon euro'luk bir butce vardi. hadi diagne'yi de 1 milyon euro'ya kiraladik diyelim. etti 2 milyon euro. bunun 650 bini onyekuru'ya gitti. kaldi sana 1.35. bizden hepi topu cikacak olan para budur. bir nokta otuzbes milyon euro. koskoca galatasaray kulubunun, seyreltilmis piyasa degeri 1 milyar dolar olan galatasaray kulubunun transfer butcesi 1.35 milyon euro. neden? cunku iki eliyle bir degnegi duz tutamayan yonetim uc senedir kaynak yaratamadi diye. hadi diyelim ki goksel gumusdag cok kral bir galatasarayli cikti. dedi ki ya tamam lan tamam ben size bu elemani 5 milyon euro'ya vermekle kalmiyorum bunun ustune sizden simdilik sadece 1.35 milyon euro alacagim ve geri kalanini da artik taksit taksit odersiniz. ee haci diagne'yi yolladik. onun yerine maca ben mi cikacam? nitekim bize zaten gelmesi mumkun olmayan futbolcu, yonetimin zaman gecirip milleti uyutmak icin kullandigi bir diger futbolcu.
 • 1562
  piyasa yükseltme taktikleri ile müzakereleri uzayan bir başka futbolcu. harika bir futbolcu olabilir doğru ama bu kadar maliyet ve beklenti maalesef bu transferi daha gerçekleşmeden bitirdi. bir de tutturmuşlar marsilya istiyor. arkadaş fransa liginde orta üst seviyede bir takımın istediği bir futbolcuyu senin hangi takımın elinde tutabilir? buna ihtimal verebiliyor musunuz?
 • 1563
  şahsen en başından beri almamamız gerektiğini düşündüğüm sol ayaklı ofansif oyun kurucu. kendisi oyunu tek yönlü oynayan bir oyuncu ve geldiği takdirde orta sahamıza bir adet top kapangillerden orta saha da bulmamız gerekecek. biz minimum transfer ile işi kotarmaya çalışırken irfan transferi tamamen gereksiz gibi geliyor bana. pekala hocamız kafasında bir sistem kurgulamıştır fakat bana kalırsa irfan can gibi sol ayaklı bir ofansif oyun kurucu transferi bizim önceliğimiz olmamalıdır.

  ekleme: avrupa'da oyunun tek tarafını aşırı iyi oynamıyorsan veya ona göre bir sistem yoksa zaten almazlar seni. demin a spor yayınında ılgaz bey'de çok güzel bir yorum yaptı. çıkartsınlar göstersinler marsilya'nın teklifini. marsilya'nın kesinlikle irfan can'a ihtiyacı yok. amaç daha çok koparmak. zaten çoğu yazarımızın dediği gibi 7-8m avro teklif olsa sırtlarında taşıyıp götürürler oraya. tek yapmamız gereken fenerbahçe'ye daha okkalı bir fiyatla göndermek için masadan kalkmayıp teklif vermek olacaktır. ben bir oyuncu sırf bizi istiyor diye gelmesinden artık sıkıldım.
 • 1564
  uzun süredir yazmadım, çoğunlukla okumayı tercih ediyorum. fakat son zamanlarda o kadar canımı sıkıyor ki bu transfer durumu ve şehrin öteki tarafındaki malum takımın işleri.

  yani transfer bu. futbol... futbolla alakalı bir durum fakat lanet olsun ki futbol dışındaki her etken konuşuluyor. siyaset, ekonomi, döviz, ülkedeki kirli düzen, hatırlı kişiler, perde arkası konuşmalar falan filan. gerçekten artık salt futbol izlemek, konuşmak o kadar istiyorum ki. açıp ingiltere premier ligde dibe oynayan semt takımlarını izliyorum. bi miktar rahatlatıyor beni. sonra galatasarayımın maçı oluyor. dayanamayıp izliyorum tabi. düdükle beraber de kapatıyorum kanalı. ne yorumcusunu ne muhabirini saçma sapan maç sonu yorumlarını görecek, dinleyecek halim yok. bu transfer hakkında geçenleri gördükçe de bu tükenmişliğim, tiksinmişliğim şiddetleniyor. allahım hepimize tez zamanda sadece futbol izlemeyi, futbolu yaşayan insanlara futbol dışında her şeyi konuşturmamayı nasip etsin.

  edit: gelmesini hiç istemediğim başakşehirli futbolcu.
 • 1565
  keske daha en basta fatih hoca istediginde paramiz yok alamayiz diyip vazgecseydik dedigim futbolcu.
  akla kara degil, oynadigi futbol emre akbaba'nin alanya performansinin bile gerisinde. sirf hoca istiyor diye herkes abartti da abartti. yahu sampiyonlar ligi macinda hatrick yaptigi maci acin izleyin o macta bile o kadar baskin bir futbolu yoktu. hadi diyelim cok iyiydi o macta. adami sadece hazirlandigi hedef maclari izleyerek mi alacagiz. bnce daha gelmeden takima zarar vermistir. gelmesini kalsin. istiyorsa da fenerbahceye gitsin.
  (not: takima zarar veren direct kendisi degil, ancak transfer surecidir.)
 • 1566
  kendisi hakkındayapılan yorumları görünce stsl'de değil de burkina faso liginde felan oynadığını düşündüğüm futbolcu. oyunu tek yönlü oynamasından tutun da cl de bile 10 yılda bir olabilecek hat-trick'ine kadar her şeyiyle gömülmüş. arkadaşlar ben mi yanlış biliyorum anlamadım ama bu adam oyunun iki tarafını da oynayabilen oyun görüşü gayet iyi çok teknik bir abimiz. ya adam tek başına leipzig'i mahvetti. hala o maçta bile çok baskın değildi. ya abi adam nagelsmann'ın kafasına huni takıp yolluyodu nerdeyse daha nabıcak. kendisi kesinlikle ihtiyacımız olan bir nevi ara taşdır. ha bulunmaz hint kumaşı mıdır hayır. hatta sene başı kendisinden ucuza kapatabileceğimiz bir oyuncuyla ilgilendik ama alamadık. ve hatta hocanın listesinde ilk sıra olan berat bile biraz destekle bu açığı kapatabilirdi fakat tahmin edin noldu. bizim sorunumuz irfan'a alternatif bulmak değil bulsak bile alamamak. ayrıca not olarak düşmek isterim irfana 6'dan fazla verilmesine karşıyım fakat pandemi olmasa minimum 15 e yurt dışına transfer yapmıştı muhtemelen.

  dipnot: moder+coulibaly+jozwiak yaz sezonu transfer döneminde 1 irfan parasına çözülebilirdi. bence isyan edicekseniz o zaman o üç oyuncuyu almayan yönetimi eleştirin.

  edit: yazım yanlışı.