• 1197
  herkes daha uc gun once ya transfer ya istifa diye basliklar aciyordu.
  sonra terim irfan’i istiyorum diye mac sonu aciklamasi yapti.
  simdi taraftar yok efendim 5 fazla 6 cok, zaten bu kadar para etmez demeye basladi. hatta belhanda daha iyi falan diyenler bile var.
  sen bu kadar basaksehir’in eline koz ver sonra yok efendim cok para.
  simdi yonetim ne yapsin gercekten merak ediyorum?
  bu saatten sonra almazlarsa beceriksiz yonetim olacaklar.
 • 1199
  alınacaksa en geç pazartesi* günü takıma katılması gereken, alınamayacaksa da yerine başka alternatiflerle hemen görüşülmesi gereken yerli futbolcu. 2020 - 2021 sezonu ara transfer döneminin bitmesine az kaldı. irfan can ile uğraşırken alamayıp bu dönemi de orta saha transferi yapmadan kapatmayalım. sezonun 2. yarısının ilk maçına* yetişsin transfer bari.
 • 1200
  farkında mıyız bilmiyorum ama tamamen felakete doğru gidiyor transferi.

  çıktığı ilk günden beri ligimizde oynuyor bu adam. ama tarzına, oyun stiline, özelliklerine dair müthiş bir bilgi kirliliği var. sol ayağı raket gibiymiş. duran toplarda canavarmış. belhanda'yı kesermiş. beklentiler büyüdükçe büyüyor. ardı arkası yok.

  şut çekmeyi bilmeyen(ki ciddi ciddi bilmiyor), vasat duran top kullanıcımız belhanda(gerçekten vasat), bana gol-asist lazım diye yerden yere vurduğunuz belhanda. bakma öyle? sen işte. okuyan! hani geldiği günden beri sneijderle kıyaslayan. sen sen! o vasat belhanda'nın türkiye kariyerindeki gol-asist oranı bu yukarıdaki roket ayaklı duran top canavarının 2 katı. iki. 2 ya.

  irfan zeki bir oyuncu. iyi bir oyun kurucu. ama bu kadar. o roket ayağını kullanabilecek değerlendirebilecek atletizmi olmadığından golden uzak bir grafiği var zaten. önünü sadece pozisyon gelişi açabilen bir adam. klasik, şut çeker gibi yapıp topu içe çekme fake'i dışında dribling kabiliyeti yok. yaptığı driblingler genellilkle ortasahada rakibi kendi alan savunmasının dışına sürükleyerek bırakmasını sağlamak. bize katabileceği tek şey, kendi kadar zeki oyuncularla oynadığında, mevcut sistemimize atlatabileceği seviye. yani irfan oynarken, irfan ne etkili bir oyuncuymuş demezsin. takım güzel oynuyor dersin. bu adam hep böyleydi. böyle olmaya da devam edecek.

  beğendiğim bir oyuncu fakat 10 milyonlara çıkmak tam bir akıl tutulması. hauge gibi bir adam'ı 4 milyon euro veremediği için kaçıran bir takım 10 milyonunu irfana bayması felaket bir fikir. madem o paraları verebiliyoruz. top class wonderkid peşinde koşalım bari. ne irfanı, viscası!
 • 1201
  2020- 2021 sezonu ara transfer döneminde onyekuru ile beraber takıma katılması önem arz eden yetenkli orta saha futbolcusu.

  onyekuru geldi, artık sıra kendisinde.. medya önünde çok adlandırıldı, hoca açıkça ismini verdi, başkanların görüşmesi fotoğraflandı derken bu saatten sonra iş artık biraz da karizmanın çizilmemesi olayına dayandı. her şeyden önemlisi yetenekleri ve takıma yapacağı katkılar düşünüldüğünde transferi çok önemli.

  kendisini birazcık youri tielemans'a benzetiyorum. orta sahanın defans önü hariç her bölgesinde sırıtmadan oynayabilecek kapasitesi ve fizik gücü var. ve henüz gerçek potansiyelini ortaya koymuş bile değil. şayet her şey olumlu sonuçlanır ve gelişimini sürdürürse takımımızın en önemli kozlarından biri olur.
 • 1202
  en az 2 takviye yapılması gereken orta sahaya transfer için hali hazırda ismi geçen tek isim. bir isme bu kadar odaklanıp, taraftarın beklentisini artırıp, tüm transfer dönemi zaman ve enerjini harcarsan onu alman gerekir. geçmiş transfer dönemlerinden hiçbir ders çıkarılmamış.

  yoksa transferin son günü alal acele aynı etebo gibi takıma herhangi bir katkısı olmayacak, maliyeti maaşıyla beraber 3-4 milyon euro'yu bulacak saçma sapan bir orta saha gelecek. hoca da isterken irfancan en mantıklı çıkar yolu şu tarih itibariyle.
 • 1203
  son günlerde sözlükte gömüldükce aynı oyuncudan mı bahsediyoruz sorusunu kendime sorduran orta saha.

  irfan bizim sistem için biçilmiş kaftan bir kere. sol iç oynamak için yaratılmış adam. sutu var, oyun görüşü var, pas var. en önemlisi dripling var. sağ iç oyuncumuz belhanda'da topla mesafe kaydetme yok mesela.

  ayrıca irfan kendini kanıtlamış şekilde geliyor. son şampiyonun 2 yıldızından biri. avrupa'da iki yıldır iyi seyler yaptı. nerden çıktı bu değersizleştirme furyası anlamadım. yaşı da tam uygun. irfan demek şampiyonluk şansını minimum %25 arttırmak demek. gidelim 10 milyon euro peşin vermeyelim tabiki ama yazın ödeme vs bir şekil çözsünler.

  ligin ozan tufan ile birlikte en iyi yerli orta saha oyuncusu.
 • 1206
  10 milyon gibi fiyatları çıkılırsa emre akbaba gibi sonunda pişman olacağız. alternatifleri hazır değilse bizi cidden çok kötü günler bekliyor. yahu bu adamın sözleşmesi 2024 yılında bitiyor. adamların oyuncuyu bize vermeyeceği çok acık. verseler bile öyle sonradan satın alma falan yapmayacakları belli.

  hep yaptığımız hatayı yine yapıyoruz. yahu çok net belli vermeyecekleri. irfan isterse tüm sülalesi galatasaraylı olsun önemli değil. sözleşmesi devam ediyor mu konu kapandı.

  transfer döneminin bitmesine 8 gün kaldı ve her allahın günü vakit kaybediyoruz. koskoca camia adamların bizi oyaladığını bu işin olmayacağını ya göremeyecek kadar amatörler ya da işlerine geliyor bizim yöneticilerin.
 • 1208
  evet irfancan'a ihtiyacımız var, takıma cuk diye oturur ama bazı şeyleri zorlamanın da lüzumu yok. fırsatı kaçıran biz değil onlar olacak. gönülsüz irfan ile yola devam edecekler, bu sene şampiyonluk yarışında olamayacaklar, seneye avrupa yapamayacaklar, irfan bir yaş daha almış olacak, karşılarında abdürrahim albayrak gibi birisini bulamayacaklar ve irfan'ı şu anki istedikleri fiyatın yarısına anca satabilecekler. kendileri bilir çok ah vah ederler. biz ise yolumuzu bir şekilde buluruz.
 • 1210
  https://twitter.com/...741963158708225?s=20
  başakşehir tarafı özellikle de göksel gümüşdağ süreç boyunca çok pozitifti. şimdi bu mesut denen adamın dedikleri bildiğin kışkırtmak, yokuş yapmak oluyor manasızca. süreç zaten ilerliyor. kim verecek irfana 14ü allah aşkına arda turan bile atleticoya zamanında 14e gitti. kaldı ki pandemi başından beri öyle astronomik rakam muhabbetleri ortadan kalktı avrupada falan.
  bu mesut denen adamın ben kime gel gel çektiğini de çok iyi biliyorum da . başındaki göksel o mevzuya girmez tahminimce.
 • 1211
  basaksehir irfancani daha fazla elinde tutamaz. oyuncuya modern koleymis gibi de davranamaz. hem oyuncusunun motivasyonunu dusurmemek hem de gelecekte transfer etmek isteyecegi yetenekli oyunculara kulubun oyuncu menfaatine gore is yaptigi izlenimini vermek icin oyuncuyu satmak zorundalar. her turk oyuncu 3 buyuklerde oynamak ister. sen adama kole gibi davranirsan yarin obur gun bir baska genci transfer etmek istediginde oyuncu sana gelmek istemez. turkiyede basaksehirin populerligini ve basarisini uzun yillara yaymak icin ustlenebilecegi tek rol oyuncu parlatip bir ust klasmana cikaran basarili takim roludur. yoksa birkac yil icinde kasimpasadan farki kalmaz.
 • 1212
  başakşehir’de mutsuz olan futbolcu. bahsedildiği gibi 10 milyon eurodan fazla para istiyorsa başakşehir alsın turşusunu kursun. adam bize gelmek istiyor ve aklı bizdeyken başakşehir’e faydalı olamayacağı ortada. bu mesut denen adam tok satıcıyı oynuyor aklı sıra ama o 10 milyon eurolara falan zaten çıkamayız. çıkabilsek de zaten öküz alırız o paraya! derhal vazgeçelim ve alternatiflerine yönelelim. başakşehir’e de mutsuz irfancan ile başarılar dileyelim.
 • 1213
  süreci doğru yönetecek, daha doğrusu manipüle edebilecek, yönetsel bir cambaz yok yönetimimizde. her yönetim böyle bir "simyacıya" ihtiyaç duyar kanımca. olsa ne yapardı irfan can transferi için?

  sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanıp oyuncunun aklını çeler; bu ülkenin 30 milyonluk ordusuna komutan olabileceğini ona hissettirirdi. futbolda bir oyuncunun psikolojisi, ilgi odağı olduğunda sergilediği tavırlarla su yüzüne vurur. irfan can'ın şu ana kadarki süreçte cezbolunduğu görülüyor (tatlıcıdaki fotoğraf, takımımızdaki oyuncularla süregelen arkadaşlığı vs.). yani şartlar neredeyse olgunlaşmış durumda. biraz daha beklemek gerekir.

  tüccar kafasıyla açıklama yapan başakşehir yöneticisi, süreç yeteri kadar ilerlediğinde oyuncunun mutsuzluğunu fark edip fantezinin âlâsını görecektir. eğer kulüp bu durumda da despot tavrını sürdürecek olur ise transferin son günlerine doğru irfan ile kapalı kapılar ardında görüşmek, etik olmayan bir tavır olmaktan çıkar.

  meseleye irfan açısından bakılacak olursa, seyircisiz, medyasız ve dibine kadar siyasi bir kulüpte oynamak başka, yukarıda adı geçen ordunun desteklediği oyuncu olarak oynamak, başka. ortada bir bayrak adamlık mevzuu yoksa ki siyasetten kendini soyutlayamamış bir oluşumda böyle bir mevzu olacağını sanmıyorum, irfan da her açıdan doğruyu görerek emre akbaba tarifesi uygulayabilir.
 • 1214
  irfan can kahveci’yi çok beğeniyorum. işleyen bir sistemin çok güzel bir parçası olur. öyle mükemmel öne çıkamaz. küçük takım değiliz biz.
  transfer konusu ise sakız gibi uzadıkça uzuyor. unutanlar varsa 3 sene önce de alanya başkanı hasan çavuşoğlu benzer nitelikte yürütüyordu süreci. fenerbahçe istedi, şu kadar verdi - ki gerçekten istemişlerdi- emre şöyle galatasaraylı diyerek sayın erden timur da 1 milyon euro destek çıkarak 4 milyon euro’ya transfer ettik emre’yi. dönemin euro kuru da 6.5 ediyor. maaşını da katarak emre bizim için tamamen bir başarısızlık oldu demek istemiyorum. ama tutmadı bizde. ‘ emre’yle irfan’ı bir tutuyorsun?’ diyecek arkadaşlara da o dönemdeki emre akbaba ve istatistikleri irfan’dan çok daha ilerideydi. isteyen bakabilir.
  kendisi için falan 12 milyon euro falan isteniyorsa teşekkür edip masadan ayrılmak gerekir. oyuncu etmediğinden değil. belki edebilir belki edemez. bana göre marcao +20 milyon euro mesela.
  ama güncel kur ile bu para -sıkı durun- 108 milyon türk lirası ediyor. 108 trilyon yani.
  unutmadan kulübümüz 200 küsür milyon da zarar açıkladı. şöyle de bakabilirsiniz ; mevcut göğüs sponsorumuz bize 2 (iki) yıl için 58 milyon tl ödemektedir.

  uzatma shodai sadede gel!

  eğer teklifimiz kendilerine uymuyorsa yapacak bir şey yok. ille de olacak diye diretmenin manası yok. başka isimlere yönelmeli ve daha öncelikli olan taylan’ın yedeğini bulmalıyız. yok orta yol bulunacak gibiyse lütfen kazıklanmadan halledilebilsin lütfen.
 • 1215
  umarim o paralara gelmez dedigim futbolcu.
  (bkz: https://galatasaray.blob.core.windows.net/...li-Tablolar.pdf)
  yukardaki linkten de gorebileceginiz uzere bizim oyle bir oyuncuya 7-8 milyon para harcayabilecek ekonomik durumumuz yok. kendi ucreti de 1,5 milyon civari olur en az.
  alsak bile oyle cok buyuk paralara satisi unutun, avrupa futbolu kan agliyor. ekonomiler yerlerde, gelirler acaip bir sekilde dustu covid ile birlikte ki kisa surede normale donucek gibi gozukmuyor.
  bu islerde duygusal davranmamak gerekir, emre akbaba olayinda oldugu gibi. sonucta olan bizim mali yapiya oluyor ve her gecen gun delik daha da buyuyor.

  sahsen benim isimlerle isim olmaz. uygun maasli (1 milyonu gecmeyen), en fazla 3-4 milyon bonservisli, gelecekte de elimizden cikartmakda zorluk cekmeyecegimiz (kar yaparak satabilirsek tadindan yenmez) transfer edilmesinden yanayim.
 • 1216
  karanlık fantezi dünyalarının transfer öznesi olmuş sol ayaklı orta saha. tüm dünya ekonomik bir daralma ve resesyon içindeyken bu transfere milyonlarca euro harcamanın lükse kaçtığını düşünüyorum. kendisi bir futbolcunun en verimli olacağı yaş aralığında evet. ancak galatasaray kim olursa olsun satarken kar etmek zorundadır artık. maaşı düşük tutulup 4-6 milyon euro aralığında bonservis ve sonraki satıştan makul bir pay verilmesi karşılığında alınırsa acıtmaz. yoksa başakşehir’de kalsın daha iyi. ama ben bu işin bir şekilde çözüleceğini düşünüyorum. yani irfan can’ın galatasaray formasını giyme ihtimalini yüksek görüyorum.
 • 1217
  olayı çok da sürüncemede bırakmaya gerek yok. arada denildiği gibi uçurum varsa ve nakit para hariç diğer opsiyonlu anlaşmalara kapalıysa başakşehir eyvallah dersin başka seçeneklere yönelirsin. nereden bulunacak bilmiyorum ama her bu transferle ilgili haber yapan ya da duyum veren kişiler başakşehir'e hemen ödenecek bi' meblağdan bahsediyor. kimi 4 diyor kimi 5, 6 milyon euro diyen bile duydum madem bu kadar para ödeyecek gücümüz var gidin başka seçeneklere yoğunlaşın. çünkü bu başakşehir a'dan z'ye mide bulandırıcı bi' kulüp. nereden kaynaklandığı pek de belli olmayan bi' küstahlık hakim dillerine.
 • 1218
  başakşehir asbaşkanının kendisi için birtakım mesnetsiz açıklamalar yaptığına konu olan futbolcu. ilki bu asbaşkan bunu gerçekten konuşmuş mu? bu önemli. asıl önemli olan göksel gümüşdağ ile mustafa cengiz'in burada irfan can ile anlaşmaları. başakşehir ortaklardan oluşan bir kulüp ama son karar göksel gümüşdağ'a bakar. yani sözün özü, göksel gümüşdağ çıkıpta galatasaray'ın teklifi çok komik, biz bunu kabul etmiyoruz benzeri bir açıklama yapmadıkça, kusura bakmasın da o asbaşkan'ın ifadeleri çokta bir şey ifade etmez. zamanında bizim de asbaşkanlarımızdan şu şu futbolcuyla ilgileniyor musunuz? diye sorulduğunda, alakamız yok dedikten iki gün sonra transferi duyurulan yığınla futbolcu çıkartırım size o yüzden bu asbaşkan onu dedi, bunu dedi beni göksel gümüşdağ'ın dedikleri diyecekleri bağlar. o çıkıpta veya mustafa cengiz çıkıpta, asbaşkanın dediği gibi açıklama yapıp olayı kestirip atmadıktan sonra en azından kendi adıma beklentim devam edecektir. iki kulüp başkanından da net açıklamalar gelmedikçe başkalarını dikkate almayın bence.
 • 1219
  kendisi iyi orta saha, sistem içinde gayet iş de yapabilir ama oynadığı oyun belli, istatistikleri belli.

  ne 14 milyon euro'su ne 12 milyon euro'su aq. bu pandemi sürecinde o parayı veren varsa güle güle satsın başakşehir.

  fatih terim özellikle istediği için gelmesini ben de çok isterim, takıma uyum sağlayacağını da düşünüyorum ama o kadar para vermeyi göze aldıktan sonra zaten irfancan'ın 2-3 gömlek üstünü getirirsin buraya. zorlamaya gerek yok. üstelik yabancı sayısı 16'ya çıkmış ve kontenjan gibi bir sorunun yokken.

  yönetime zerre güvenim olmadığından irfancan olur, başkası olur hiç fark etmez. korkum gene orta sahasız kalmak, yada transferin son 2 günü etebo gibi alakasız bir adamı alıp getirmeleri. yeter ki program dahilinde hocanın listesindeki isimlerden 2 orta saha katılsın da şu takıma, gene orta sahasız kalmayalım.

  hee bu arada kendisinin transferi hakkında apır sapır konuşup işi yokuşa sürmeye çalışanların kimin beslemesi olduğunu ve sicilini görmek isteyenler için ;

  https://twitter.com/...751515908374530?s=20
 • 1220
  başakşehir as başkanı mesut altan tarafından transferi çeşitli fantezilere doğru çekilmeye çalışılan futbolcudur.

  --- alıntı ---
  "galatasaray’ın bir teklifi var. bizim de bir teklifimiz var. parayı veren irfan can’ı alır. bizim istediğimiz para belli, onların verdiği para belli. sonraki satıştan pay falan gibi bir fantazimiz yok bizim."
  --- alıntı ---

  bilin bakalım bu mesut altan neyin nesiymiş: https://twitter.com/...751515908374530?s=20

  "parayı veren irfan can'ı alır" derken ali koç'a selam çaktığını düşünmemek elde değil. kendisinin fantezisi burada başlıyor işte. "en iyi ihtimalle fb devreye girer ve galatasaray'dan istenen parayı arttırırız. ya transfer gerçekleşmez(galatasaray oyuncuyu alamaz) ya da daha da çok kazıklarız." fantezisi üzerinde çalışmıştır.
 • 1221
  avrupadan istediği teklifi alamayan, şu saatten sonra alamayacağını da bilen başakşehirin galatasaraya yüksek fiyatla çakmak istediği oyuncu.yahu bu adam tek başına maç alacak, senede 15-20 skor katkısı verecek bir adam değil kendisini almayı düşünüyorsak demek ki belli bir miktar bütçe var, o bütçeye kendisinin muadili avrupadan çok rahat bulunur. maksimum 5-6 milyona bitmiyorsa masadan kalkmamız gerekiyor başakşehirde bundan sonra irfanı ne büyük paralara satabilir ne katkı alabilir.