• 1156
  https://mobile.twitter.com/.../1352373404729548800

  saçma sapan bir transfer anlaşmasına konu olan futbolcu. önümüzdeki 1.5 yıl içinde kendisini aldığımızın iki katı fiyatına satarsak sıfır kiralama bedeli ile 1.5 yıl kiralamış gibi olacağız ve sattığımız fiyat direkt başaksehir'in kasasına girecek, biz ödediğimiz yıllık ücretle kalacağız. olur da 1.5 yıl sonunda satamazsak şimdi verdiğimiz parayı bu kez biz başakşehir'e ödeyip bonservisinin tamamını alacağız.
  anlaşma bu şekilde olacaksa bu şartlar az olmuş. başakşehir'e önümüzdeki 1.5 sezonda 10 maçta irfan can'ı oynatma hakkı verilsin. marcao ve luyindama'nın da satış öncelikleri gelen en yüksek resmi teklifin yarısına verilecek şekilde başakşehir'e devredilsin. bunun yanında kulübün hisselerinin %49'unu da verebiliriz.

  edit: şu anlaşmayla kendisini isteyen kimse de yarın çıkıp "galatasaray kar edemeyeceği oyuncu almamalı" falan demesin. 25 yaşındaki adamı bile alırken kar getirmeyecek ve zarar etme ihtimali hiç de az olmayan bir anlaşma yapıyoruz. 14 milyonu veren varsa alsın irfan'ı.
 • 1157
  diagne'nin transfer olduğu şartları acımasızca eleştirenlerin, 'gelsin' dediği orta saha oyuncusu. ne gibi bir fark var? her ikisi de stsl'de parlamış isimler.

  skorer değil. top çalmaz. asist sayısı yüksek değil. genç de değil ha. ben gerçekten anlamıyorum bu adamın 10 milyon falan edecek neyi olduğunu.

  kurtarıcı gözüyle bakılıyor. başakşehir'i kurtarsın önce. gerçi bu paraları verirsek, kurtaracak gibi duruyor.
 • 1158
  https://mobile.twitter.com/.../1352373404729548800

  bülent timurlenk'in bahsettiği şekilde oluyorsa, iki taraf için de bence gayet mantıklı bir anlaşma olur. prosedür olarak aynı olmasa da italyan takımlarının yaptığı gibi irfan can'ın bonservisinin yarısını almış gibi sayılacağız, belirlenen tarihe kadar satış yaparsak gelen ücret yarı yarıya paylaşılacak, satış yapılmazsa bonservisinin diğer %50'sini alacağız.

  bonservis ücretinin yarısının iki sezon sonra ödenmesindeki başakşehir açısından mantık, galatasaray bu parayı ödemek istemezse mecburen satış yapar ve %50'sini alırız şeklinde bence.

  10 milyon euro+ ücret talep edilen bir oyuncuya karşı bu denklemde galatasaray'ın bir zararı olmuyor, hatta satış yapılmazsa bile başakşehir tarafı bonservis ücretinin yarısını iki sene sonra bile ödenmesine razı oluyor. irfan can'ın tutumu ve oyuncusunun isteğine göksel gümüşdağ'ın saygısı olmasa, bu formüller konuşulamazdı bile bence.
 • 1161
  transferi ile yeni bir kazık yemeye çok yakın olduğumuz futbolcu kardeşimiz.

  şu an konuşulan %50sine 7milyon euro. yahu tamamına 7milyon versek ben kazık yedik derdim, bizimkiler yarısına 7milyonun pazarlığını yapıyor. yerel lig yıldızı, orta yaşlı, uçmaz kaçmaz, skor katkısı düşük, ortalama bir 8 numara, hele hele yabancı sınırı da tekrar esnemişken, dünyanın hiçbir yerinde değil de neden bize karşı 14milyon ediyor anlamadım.

  4milyona %100 ünü alırım, sonraki satış karından da bi %20atarım göksel’e işine gelirse. bunlar hep o ergen sürüsü “ya transfer ya istifa”cıların başının altından çıkıyor. bunların gazına gelecek yönetime ise hiç bişey diyemiyorum.
 • 1162
  olmayan paramızla, çok iyi bir anlaşma ile, adam alıyoruz. hem türk milli takımının hem de türk liginin en iyi ortasaha oyuncularından birini alıyoruz. şu adam yabancı olsa imkansızdı bence almamız. kendisinin oynadığı futbolu ve karakterini beğeniyorum. umarım bize gelir ve çok başarılı olur. bence, en azından bu sene, ligin kaderini değiştirecek.
 • 1163
  pandemi olmasa, premier lig fiyatı 20 milyon euro'dan başlar.

  - düzenli milli
  - solak orta saha
  - yetenekli
  - kalitesini avrupa'da göstermiş

  tam olarak kendisini kıyaslamak isterseniz, örnek isim luka milivojevic olur. kendisi bizden seviye olarak daha düşük olan yunanistan ligi'nden 15 milyon euro'ya crystal palace'a geçmişti 2017 yılında.

  irfan can'ı alıp 1,5 sene sonra, 27 yaşındayken ingiltere'ye çok ama çok rahat satabileceğimizi düşünüyorum. ha gitmezse de oynasın zaten, kime ne zararı var.
 • 1165
  şayet transfer gerçekleşirse açıklanma videosu spoiler:

  ----
  göksel gümüşdağ ve mustafa cengiz bir yerde oturup, hararetli bir tartışma yapmaktadır. yanlarında oturan biri daha vardır ama yüzü gözükmez. derken kadraj iner ve masadaki türk kahvelerine zoom yapılır. taraflar kahveleri kaldırır, birer yudum alır ve el sıkışır. sonra masadaki üçüncü kahveyi de biri alır ve içer: o kişi irfan kahveci'dir.
  ----
  kahve fincanlı göndermeler falan olunca, neden olmasın? hatta kahve sponsoruna kadar yolu var. swh.
 • 1166
  eğer yabancı sınırı kesin değişecekse, kendisinin transferi mantıksız değil, çok mantıklı da değil. bahsedilen peşin ve sonraki transferde vaad edilen rakamlar ile uzun dönemde bize en az 11 milyon euroya yani 100 milyon lira mal olacak. takımda iki kankası var diye gidip bonservisine 100 milyon lira ödemek akıl işi değil, hele hele böyle bir dönemde. kankaları ödesin getirsin o zaman. ha yok fenerbahçe mesut özil'i aldı diye bu transferi yapıyorsak, hiç aklımız başımızda değil demektir.

  baştan sona söyleyeyim gelirse younes belhanda'dan daha fazla verim vermeyecek, çünkü irfan senelerdir ligde oynayan bir oyuncu ve yabancısı değiliz. hiç doğru şeyler yapmıyoruz. her geçen gün mustafa cengiz'e hak veriyorum. doğru yönetilsek, başakşehirden önce değil, gençlerbirliği'nden önce irfan can'ı transfer ederdik, kötü yönetiliyoruz diye 500 bin liraya alabileceğimiz topçuyu gidip 100 milyon lira ödemenin ne anlamı var.

  bizim gidip kuzey avrupa'dan, afrika'dan, türkiye'den ucuz potansiyelli fizikli yetenekli genç futbolcular almamız lazım. 100 milyon lira ile bir tesis kurarsın içinden 10 tane robert lewandowski, 10 tane arjen robben çıkar. hadi irfan şampiyonluğun kaderini değiştirecek bir oyuncu olsa anlarım, fakat öyle bir oyuncu da değil. üstelik böyle gidersek bu sene maalesef şampiyon da belli gibi*.

  haziran 2019'dan beri kimi transfer ettiyse %90 ekonomik zarar verdi. maalesef haziran 2019'dan beri içinde bulunduğumuz ikinci fatih terim dönemi ''volume 2'' tam gaz yoluna devam ediyor.
 • 1167
  eğer 7m €'ya bonservisinin yarısını alacaksak utanç verici bir anlaşma ve bunun adı resmen kepazelik! öyle bir şeyin söz konusu olmadığını varsayarak entry'me devam ediyorum...

  irfan'ın en en ennn maksimum ederi 8m €'dur. 15 milyona ileride satabilir misin? ileride öyle bir ihtimal söz konusu olabilir. ama satabilmen için kendisini geliştirmesi lazım ki, o fiyatlara satabilme ihtimalin oluşsun. şampiyonlar liginde ölüm grubunda 4 gol atmış adam, ona rağmen başakşehir bu adama 10 milyon bile teklif alamamışken sen neyine güvenip 15'e satarım diye alacaksın bilmiyorum.

  takımın acil ihtiyaçlarından birisi de kendisi değil, kendisine gelene kadar onyekuru, taylan'a alternatif ve sağ bek almak zorundasın. bu eksikliklerini giderdikten sonra forvet olur, 8 numara olur, stoper olur, fırsat transferi kovalarsın. eğer transfer sezonunun sonuna doğru irfan can ile ilgili bir ucuza kapatma durumu söz konusu olursa değerlendirebilirsin tabi ki de.

  ama şuanda göksel gümüşdağ'ın irfan'ı satmaya bu kadar eli mahkumken gidip irfan için kapısında yatman kadar absürt bir durum olamaz. kendi oyuncunu değersizleştirmek konusunda bu kadar uzman olan insanların, iş elin oyuncusuna geldiğinde ederinden daha fazla değer katmak için can havliyle bütün şartları zorlamasının hiçbir açıklaması olamaz! sonra gider taraftara iban verip para dilenirsin böyle!

  gümüşdağ çok büyük galasaraylıysa(sözlükte var böyle iddialar) da 3 milyon € sene sonu + sonraki satışın %50'si teklifine tamam desin. bu sözlükte irfan'ın 10 milyon €'lar edeceğine inanan insanlara da allah akıl fikir versin diyorum. eğer avrupadan 7-8 civarı teklif gelseydi bugün bunların hiçbirini konuşmuyorduk, irfan çoktan bir avrupa kulübüne imzayı çakmıştı. başakşehir bu kadar kadro yenilenmesine ihtiyaç duyuyorken ve bunun için finansman sağlamaya çalışıyorken sen gidip avrupalı'dan sağlayamadığı finansmanı kendi cebinden sağlıyorsun ya!

  irfan'ın ederinden aslında çok daha önemli bir nokta daha var ama anladığım kadarıyla kimsenin umrunda değil... arkadaşlar bizim artık kimseye 8-10 milyon €'lar verebilme lüksümüz yok! eğer ligimizin piyasası yükselir ve biraz kafasını kaldıranı 20'ye satabilmen söz konusu olursa işte o zaman al 8 milyona oyuncu. o zamana kadar bırak avrupalı gelip alsın o paraya, sen de kendi bütçene göre oyuncu bak.

  fatih terim'e de şimdilik onyekuru, ndayishimiye, bir de sağ bek transferi yetsin, seneye de sol bek, orta saha ve satılanlara göre stoper, forvet falan baksın. bu transfer için galatasaray'ı zor durumda bırakmasın...

  dediğim gibi izlenmesi gereken strateji, irfan can'a bu kadar acil bir ihtiyacımız söz konusu değilken, ihtiyacımız olan adamların peşinden koşup göksel gümüşdağ'ın kapımıza gelmesini beklemek, gelmiyorsa da keyfi bilir demektir.

  edit: irfan can'ın avrupa'dan 13 milyon €'luk teklif aldığını ve türkiye'de kalmak için reddettiğini belirten yazar arkadaşımız oldu. ben de biraz google üzerinden araştırdım ve avrupa'dan teklif aldığına dair 2 ciddiyetsiz haber kaynağından, 2 ciddiyetsiz ve sallamasyon habere rastladıktan sonra, tümer metin'in irfan can kahveci ile konuşmasının haberine rastladım ki; benim anlattığım her şeyi doğruluyor.

  https://www.google.com/...madim-SXHBQ908626SXQ

  edit2: malum, insanların konuşmalarının haberleştirilmesinde bir kelimenin bile farklı tercih edilmesi konuşmanın farklı bir anlama gelmesine sebep olabiliyor. o yüzden konuşmanın youtube linkini buldum ve aşağıya bırakıyorum, 5:20'den sonrasını izleyebilirsiniz:

  https://youtu.be/MGpvcjTttdU
 • 1168
  kendisi galatasaray'a gelirse sırf bu transfer yüzünden yabancı sınırını düşürmezler. irfan can galatasaray'a geldiği gün bilin ki yabancı hakkı 14 kişiyle devam edecektir.

  ayrıca irfan can'la beraber emre kılınç, arda ve feghouli olmak üzere dört adet iyi pasör özellikli ama mücadele gücü zayıf ortasaha/kanat oyuncumuz olacak. taylan'ın ve linnes'in bir yedeği bile yokken irfan'a bu kadar para vermek tehlikeli bir durum, inşallah önlibero ve sağ bek transferi için ayrılmış bir kaynak vardır.
 • 1169
  belhanda’nın geldiği sezondan beri gol&asist katkısı bu arkadaştan fazla. ayrıca irfan topsuz oyunda belhanda kadar bile değil, sıfır. anormal bir top tekniği yok. şut becerisi sınırlı. sağ iç diye tabir edilen kısımdan defans arkasına top atmak dışında -ki onu da düzgün yapamıyor- hiçbir numarası yok. yabancı sayısı 16’ya yükselmişken bu arkadaş kalitesindeki bir oyuncuyu çok daha ucuza alabilirdik. 4-5m €’ları baz alarak söylüyorum.
 • 1170
  bana kalırsa ederi en fazla 5 m euro iken 20-21'de ucl'deki hattrick'ten sonra fazla abartılmış bir oyuncu durumuna düştü.

  oyununu beğenmekle birlikte ligde çift haneli bonservisi olan tek bir türk oyuncu olduğunu düşünmüyorum.

  benim ve birçoğumuz için psikolojik sınırı 8 m eurodur.

  eğer bonservisinin yarısı alınacaksa en fazla 4-5 m euro verilmeli. olmuyorsa da haydi eyvallah

  bir tane yurt dışı teklif yok ama ağzını açan 10 m euro'dan açıyor. onların derdi de galatasaray kazıklanması.
 • 1172
  --- alıntı ---

  başakşehir, % 50-50 formülü dahil olmak üzere galatasaray'ın yaptığı tüm teklifleri reddetti.

  başakşehir sadece nakit bonservis bedeli karşılığında transferin gerçekleşebileceğini iletti.

  başakşehir, irfan can için teklifin revize edilmesi talebinde bulundu.

  (fanatik)

  --- alıntı ---

  bizim yaptığımız teklifi kabul edecek kulüp yok dünya üzerinde. aynı teklifi marcao veya luyindama için bize yapsalar sabah akşam dalga geçeriz burda. makul şartlarda gelirse ben hayır demem ama 7ler, 8ler fazla irfan’a.
 • 1175
  kesinlikle burada büyütüldüğü kadar üst düzey bir oyuncu değil, gelirse çok büyük hayal kırıklığı olabilir. sezon başından beri tüm başakşehir maçlarını izlemiş biri olarak diyorum. evet yetenekli, evet faydalı da olur ama bonservisinin yarısına 7 milyon euro çok uçuk bir rakam. diagne etkisi yaratır o paralarla gelirse. dahası geldiğinde sanki galatasaray'da tüm sorunlar çözülecek gibi bir hava var, alakası yok. savunma yönünde beklediğiniz katkıyı veremez irfan can.

  gelmesini istiyor muyum? elbette istiyorum ama sanki ligin kaderi değişecekmiş gibi bir algı olmasına karşıyım. öyle bir etki yapmayacağı için o paralara da değmez.

  tüm bunlar bir yana her transfer dönemine olduğu gibi bir kere daha tek adamın peşine neden takıldık yine onu anlamıyorum.