• 1098
  bu saatten sonra başakşehir'de kaldığı her saniye kariyerine eksi yazar. oradaki misyonunu net olarak tamamladı. lig şampiyonluğu yaşadı, şampiyonlar ligi'ne çıktı. gayet de güzel futbol oynadı. tüm grup maçlarını seyrettim, sadece rb leipzig'e 3 tane salladı diye demiyorum, manchester united ve paris saint germain maçlarında da iyi performanslar verdi.

  açıkçası avrupa'ya transfer yapmamasına çok şaşırdığımı söylemem lazım. babasının röportajında sevilla istedi ama olmadı gibi bir söylem vardı. aslında oraya veya lille, lyon gibi takımlara da çok yakışırdı. umarım bize kısmet olur. dünyanın parasını bayılalım demiyorum ama bir şekilde alalım diyorum.
 • 1099
  transferi bana da olacakmış gibi geliyor ama bu transfer ne kadar mantıklı bilemiyorum. irfan skor/asist katkısı çok fazla olmayan ancak kaliteli bir oyun kurucu ama bizim gerçekten bu profilde bir oyuncuya basacak 10 milyon avromuz var mı ? bence bunun iyice düşünülüp olası bir başarısızlıkta maddi olarak kulübe nasıl yansıyacağının iyice tartılması gerekiyor.
 • 1101
  başakşehir fk kadrosunda bulunan milli futbolcudur.

  tamamen hissiyat olarak kendisinin takımımıza transfer olacağını düşünüyorum. bir de geçmişteki örneklere dayanarak, galatasaray ligde bu tip oyunculara talip olduğu zaman ne yapar eder onu alır. selçuk inan, burak yılmaz, badou ndiaye, diagne, emre akbaba gibi isimler ilk aklıma gelenler. sadece vedat muriçi fenerbahçeye kaptırdık onda da olaylar malum. demem o ki yönetimimiz bitik durumda da olsa galatasaray markası bu tip yurt içi transfereleri bitirmeye yetiyor çoğu zaman.

  diyelim ki irfan can geldi, sakatlık, kaza bela olmazsa kesinlikle katkı verir, hatta fark yaratacağına da eminim. kendisini gençlerbirliğinden beri çok beğeniyorum. benim çekindiğim başka bir konu var.

  hatırlarsanız selçuk inan ilk sezonunda harikalar yaratırken karası burak yılmaz trabzonda harika işler çıkarıyordu ve hayaller kuruyorduk burak da gelse ne güzel olur, hem yakın arkadaşlar çok katkı verirler vs. nitekim geldi ve ilk sezonda da kötü işler çıkarmadılar arkadaşlıkları sempatik de geliyordu, fakat ilerleyen zamanlarda bu arkadaşlık takım içi gruplaşmalara sebebiyet verdi. teknik adam yemeye varacak kadar ciddi bir çeteleşme yarattı bu karam tayfası, hepimiz nefret edecek duruma geldik.

  irfan can özelinde, taylan ve oğulcan ile çok yakın arkadaş oldukları malum, bu bize şimdilik sempatik gelebilir fakat zamanla bu arkadaşlıklarının takım içi gruplaşmalara yol açmasından ciddi şekilde çekiniyorum. umarım gelir, gelişir, katkı sağlar ve bu çekincem yaşanmaz.
 • 1102
  göksel gümüşdağ'ın dudaklarının arasındaki transfer. evet derse bizim olur. aslında göksel gümüşdağ futboldan analayan bir insan. irfan can'ın başakşehir'de ki kariyeri bundan daha yukarı çıkamaz. şampiyonluk doygunluk getirdi, tepe noktaya çıkardı başakşehir futbolcularını. bu dediğim visca içinde geçerli. hem başakşehir'in hemde futbolcuların yeni heyecana ihtiyacı var. bize vermesi şu açıdan avantajlı olur. ileride bunun karşılığını muhakkak veririz. başakşehir'in istediği futbolcu olur bizden kolaylıklar gösteririz.
 • 1103
  euro 2020'ye kalan milli takımda ciddi süre aldı, türkiye liginde şampiyonluk yaşadı, şampiyonlar liginde iyi performans gösterdi. bunlara rağmen irfan'a avrupa'dan somut bir teklif gelmiyorsa, orada bir düşünmek şart.

  nasılsa satarız diye diagne'yi, oyuncu bizi istiyor diye emre akbaba'yı yüksek maliyetlerine rağmen almıştık. irfan can'ı beğeniyorum fakat maliyeti çok iyi düşünmeliyiz. astarı yüzünü geçmemeli.
 • 1104
  fm'de olsaydık diagne + yazın zorunlu ödemelik 2,5 milyon euro + yazın başlamalı 36 ay taksitle ödemelik 1,5 milyon euro + sonraki satıştan 25% pay şeklinde bu işi tamamlardık.

  yazın ffp bitiyor. 2,5 milyon euro maaş bütçesinden falcao ya da belhanda falan gidince rahat çıkar. bonservis olarak ödenir.
  diagne iyi kötü süper lig'de gol atan bir adam. bizim oyun stilimize uymuyor ama başakşehir'in ihtiyacı var.
  1,5 milyon taksite böldürünce kuş gibi kalsa da sözleşmede artı puandır.
  irfan galatasaray'da iyi performans göstermeye devam ederse, iyi bir euro 21 geçirirse, ucl veya uel'de iyi performanslar verirse 15 milyon euro'larla avrupa'ya gönderilir. burdan başakşehir'e yüzde 25 daha verilir. biz de irfan'dan faydalanmış olur üstüne biraz da para kazanırız.

  alın size güçlü bir yönetim için çözüm işte... win-win
 • 1107
  2020 - 2021 sezonu ara transfer döneminde yoğun olarak ilgilendiğimiz söylenen futbolcu.

  gelişmeler takip edildiğinde sanki bize çok yakınmış da mide bulandıracak detaylarla uğraşılıyormuş gibi geliyor bana.

  sosyal medyada takipleşmeler falan derken en son 20 ocak 2021 galatasaray denizlispor maçında irfan can transferine sponsor olacağı iddia edilen dinçer azaphanın tunç holding'inin reklamlarını saha kenarı panolarında görmemizle birlikte irfan can'ı almak üzere olduğumuzu daha çok düşünmeye başladım.
  https://twitter.com/...937181472980996?s=20

  transfer gerçekleşirse bu sefer anlaşma şartları dolayısıyla yine ortalık ayağa kalkabilir bence.

  şöyle bir şeyler okursak şaşırmayalım:
  2021-2022 yaz transfer sezonunda belli bir bonservis + oyuncunun sonraki satışından yüksek bir pay + ilk şampiyonlukla birlikte bilmem ne kadar para daha. + x isimli futbolcu.

  başka türlü alabileceğimiz düşünmüyorum çünkü.