• 479
  kendisi hakkındaki olumlu tek görüşümü oluşturan şey taylan ve oğulcan’ın yakın arkadaşı olması.

  sahadaki tavırlarından, bir ara kendini çok kolay yere atmasından, hakemlerle oynamaya çalışmasından dolayı itici bir karakter izlenimi verdi hep bana. son zamanlarda daha efendi oynuyor. iyi futbolcu olduğunu ama abartıldığını düşünüyorum. öyle yüksek bonservisler verilip alınacak bir oyuncu değil. avrupa’da bir takıma gidecek olsa bile çok para verileceğini sanmıyorum. akbilin bu adamı avrupa’ya satacak olması durumunda elinde pazarlık için güçlü bir referansı yok zaten.

  bize gelmesi kadroyu güçlendirir. orta sahada derinlik yaratır, kilit maçlarda iş yapabilir. ancak yerli orta saha oyuncularımızın hepsini irfan’ın önünde görüyorum.
 • 480
  muhtemelen 2021 haziran ayında transfer edeceğimiz orta saha oyuncusudur. irfancan hem kadroya derinlik hem sisteme çeşitlilik katacaktır ve şu anda alabileceğimiz en uygun isim olarak durmaktadır. çok büyük sözleşme gerekmeden ligin kalbur üstü milli oyuncusunu kadromuza katmak önemli bir hamle olacaktır.
  yabancı sınırından bağımsız olarak ben takımda ilk 11 oynayabilecek en az 6-7 türk oyuncu olmasını isterim, çünkü türk oyuncularda takımı sahiplenme daha fazla oluyor. yabancı futbolcular işler kötü giderken sorumluluktan fazlasıyla kaçıyorlar.
  bizim yapmamız gereken en temel mevzu örneğin taylanın şu anda oynadığı mevkiye adam alırken daha çok genç, ucuz maliyetli ve ileride iyi paralara satabileceğimiz ayrıca taylanla rekabete girdiğinde hem taylanı ileri taşıyacak hem de takıma gerektiği noktada katki verecek bir isim olmalıdır.
  hoca şu anda 4-1-4-1 sistemi ile oynuyor ki bunu doğru oyuncularla uyguladığında iyi futbol oynuyoruz. bu sistemden devam edeceğimizi düşünürsek aslında emre kılınçtan su anda sol iç ortasaha oyuncusu olarak gayet iyi katkı alıyoruz. burada irfan eklemesi emreyi de ileri taşıyacak ve o bölgedeki iki ismi ve takımı ileri taşıyacaktır.
  ikinci nokta irfan transferi sistem konusunda da kaliteli çeşitlilik sağlayacaktır. duruma göre 4-4-2 de ortada veya 4-2-3-1 de 10 numarada kullanılabilir.
  96-2000 arasında ortasaha rotasyonu diyince hep okan-emre-suat akla gelmektedir. fakat çoğu maçta bahsettiğim hem kaliteli oyuncu çeşitliliği hem sistem açısından esnek oyuncu fazlalığı ile aslında o bölgede kullandığımız oyuncular göbekte tugay, sağ içte ümit davala, sol içte ergün gibi rotasyon yapabildiğimiz mükemmel kalitede 6 kişilik bir orta saha rotasyonumuz vardı. bu orta sahanin önünde oynayan büyük şef haginin bile yedegi uefayı aldığımız sene sergendi ki ligde ciddi katkı vererek hagiyi baya dinlendirme şansımız olmuştu.
  bence gerek öz kaynaklarımıza gerekte alabilme ihtimalimiz olan belirli bir seviye genç milli oyuncularla bu ayarı ve seviyeyi yakalamamız gerektiğini düşünüyorum.
  eğer bunu yaratacak ve alabileceğimiz boyutta milli isimler yoksa bu bölgeleri yabanci ile doldurabiliriz.
  irfanın transferini bu açıdan önemli görüyorum. tabi mutlaka iyi ve uygun şartlarda olması koşulu ile.