• 275
  tek olur yanı var.

  o da başak'ın katar vb bir yere satılma ihtimali ile göksel'in başkanlıktan ayrılıp, mustafa cengiz'in de sağlık sorunu düşünülerek bizim başkanlığa adaylık için şirin gözükmek istemesi.

  bizim kongre üyeliğini dondurmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

  berkay özcan'ın opsiyonu da irfan can ihtimaline kullanılmış olabilir.

  yoksa seneye cl'de oynayacak, avrupa şampiyonası geçirecek 24 yaşındaki üstelik yerli adamı en yakın rakibine satmanın hiçbir manası yok.
 • 281
  fenerbahçeli bir arkadaşım vedat muriç satılırsa irfan can ve visca'yı alacak bizimkiler o bekleniyor demişti. irfan fenerli onu biliyoruz. yakın arkadaşları taylan ve oğulcan onu da biliyoruz. göksel bize düşman, biz sözde ona düşmanız, onu da biliyoruz. belhanda'dan 5m geldi diyelim, 5m ederi var mı irfan'ın onu bilmiyorum. kendisini bizim son maçta özellikle izledim, hiç ekstrası yoktu. fatih terim ile çalıştıktan sonra ne seviye de olur onu bilemiyorum.

  hoca bence yurt dışından transferleri bekleyene kadar içeriden bitirelim bir an önce diye düşünüyor sanırım. allah bu sefer izin verse de kampa ve maçlara transferler ile girsek. irfan, mensah bu yüzden isteniyor olabilir.

  edit: imla.
 • 284
  kendisi avrupa standartlarında, ligin üzerinde bir futbolcudur. yabancı sınırı kapıdayken abartılıyor olması son derece doğaldır, şahsen çok da abartıldığını düşünmüyorum.
  satılacak ise pek ala avrupa kulüplerinin yolunu tutabilir, fakat yabancı sınırının geliyor olması (alakalı olarak kazanabileceği yüksek ücret), ligi son yıllarda domine etmiş takımımızın orta sahasına ve planlanan oyun sistemine biçilmiş kaftan olması sebebiyle kafasının karışabileceğini düşünüyorum. yani kendisini bir şekilde ikna edebiliriz.
  fakat bazı arkadaşların değindiği gibi göksel gümüşdağ'ın bize şirin gözükmek için kolaylık göstereceğini düşünmek için fazla iyimser olmak lazım. ben en iyi ihtimalle bizim tarafımızdan pompalanan hedef şaşırtma haberleri olarak görüyorum çıkan haberleri.
  irfan transferi 2 günde bitecek bir transfer değil, futbolcuların peşinde bütün sezon koşmanın işimize yaramadığını anlamamış olmamız lazım.
 • 285
  bir türk kulübünün, kendisi için 7-8 milyon € bonservis ödemesi pek olası görünmüyor. işin içine takas formülü girecekse, o vakit bir ihtimal olur galatasaray ve fenerbahçe için.

  bu takas formülünde de, galatasaray için diagne bir seçenek olarak çarpıyor göze. sanki başakşehir de hayır demez kendisine.

  fenerbahçe de keza elindeki mehmet ekici, alper potuk gibi isimlerden bir paket yapıp başakşehir'e sunabilir.

  göksel gümüşdağ her ne kadar galatasaraylıyım diye geçinse de, karşı tarafın * teklifini kabul eder o ayrı.
 • 287
  gelmesini çok isterim, hem 3'lü hem 2'li orta sahada fark yaratacak bir oyuncu. bunun yanı sıra doğru planla bence sol kanatta da oynar ki maçın içinde o tarafa zaten sık sık kayıyor, hatta yanlış hatırlamıyorsam bir milli maçta da oynamıştı. tabi bir de yabancı sınırlaması muhabbetinin olduğu ortam kendisini ekstra değerli kılıyor fakat maliyetini ligimizden herhangi bir kulübün karşılayabileceğini pek düşünmüyorum.
 • 288
  ömer bayram'ın solak olması ve dinamizmi sayesinde bu sezon takımımızda ne kadar fark yarattığını gördük, ömer'den daha teknik ve asıl mevkisi orta saha olan irfan can, fatih hoca ile çalışsa mutlaka gelişim gösterecektir. hatta, selçuk inan galatasaray'a geldiği zaman gösterdiği gelişimi 28 yaşında değil de irfan can'ın yaşlarında gösterseydi, zamanında tugay kerimoğlu'nun başardığı gibi avrupa'da hala oynuyor olabilirdi.

  avrupa'ya gider gitmez o ayrı ama özellikle avrupa seviyesinde olmak isteyen yerli futbolcular için fatih terim çok büyük şans. selçuk inan, engin baytar, burak yılmaz gibi iyi performans gösteren tüm iyi futbolcular hoca ile seviye atladı. mert hakan yandaş'ın sırf fatih hoca gibi bir hocayla çalışmayı tercih etmemesinden bile futbolunu daha da geliştirmek gibi bir derdinin olmadığını anlayabiliriz.

  vedat muriqi bile fenerbahçeli olduğu halde galatasaray'da olmasının kendisi açısından daha mantıklı olacağını görüyordu. bu noktada, irfan can'ın illa avrupa hedefi yoksa ve daha fazla para kazanıp, daha büyük bir camiada olmak istiyorsa, en mantıklı tercih kesinlikle galatasaray.

  göksel gümüşdağ'dan kendisini almak mümkün mü? bence mümkün. öncelikle ocak ayında arda turan'da olduğu gibi futbolcularından gelen talepleri değerlendiren, en azından bana göre alanyaspor veya sivasspor başkanlarına göre daha rahat anlaşma yapılabilecek biri. ayrıca, gerek abdurrahim albayrak'ın önünde ceketini iliklemesi, gerekse fatih hocanın cezalı olduğu dönemde göksel gümüşdağ'ın locasında birlikte maç izlemesi vs. bu seviyelerde yakınlığın da bir faydasının olması gerekiyor.
 • 289
  sol ayaklı, teknik bir oyun kurucu orta sahadır. fakat benim anlayamadığım konu, son zamanlarda bizle ismi geçen caner erkin, volkan babacan gibi isimler de dahil olmak üzere(şayet gerçekse) taraftarın hemen kabullenmesidir. tek tek yazmayacağım ama ben bahsettiğim bu üç oyuncuyu da takımımda görmek istemiyorum, benim görüşüm bu. yakıştıramıyorum bu formayı, onların yerine gelebilecek herhangi birisinin oynamasını tercih ederim. bizi başarıların üstünde bir kulüp yapan olgularımızdan ayrılmamamız gerektiği kanaatindeyim, kaldı ki performans olarak çok büyük fark koyacak olurlar ortaya da anlarım, bahsettiklerim o seviyede de değiller.
 • 293
  türkiye piyasasında alınabilecek en kaliteli yerli oyuncudur.
  gerek fenerbahçe'ye gerekse yabancı sınırına en güzel mesajı vermek için bu transferi çok isterim.
  şu kadar maaş ödenmiş bu kadar bonservis hesaplarına girmeyeceğim; irfancan fark yaratacak bir oyuncudur, üstelik 1 mevkiye gözü kapalı yerli yazabilme imkanı tanıyacaktır.

  fatih terim hocam, pozisyon oyununda ısrarcıysanız irfancan'ı bitirin de samimiyetinize inanalım.

  top, tüfek, tweet, taylan antalyalı, oğulcan çağlayan, menajer, arda turan, abdürrahim başkanın göksel karşısında önünü iliklemesi her ne gerekiyorsa yapılıp transferin gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyorum.

  ayrıca arkadaşlar, başakşehir yedek berkay özcan için 4 milyon euro bonservis ödedi; irfancan için çift hanelere yakın bonservis talep edeceklerdir. para ödemeden de yerli kalitesini kolay kolay artıramayız.

  irfancan burada iyi performanslar gösterir şampiyonluklar kazanır ve şampiyonlar liginde oynarsa 2-3 yıl sonra birkaç kat daha fazla bonservis bedeliyle satılır.

  tüm kaliteli yerli oyuncuları fenerbahçe ve trabzonspor'un toplamasına izin mi verelim?

  linnes, diagne, babel, şener, jimmy, ahmet kimi isterlerse de takas olarak verebiliriz. illa para isterlerse belhanda ve maicon'dan gelen para kullanılabilir. telles'ten gelen para ile de kiralık hamleleri yaparız.

  fenerbahçe'ye kaptırmamamız gereken bir oyuncu varsa o da irfancan kahveci'dir.
  hadi inşallah diyorum.