• 203
  19/20 sezonunda süre aldığı 15 maç içinde 1 gol 2 asistle oynamış ofansif ortasaha.

  18/19 sezonunda 35 maç 4 gol 5 asist.

  17/18 sezonunda 25 maç 1 gol 1 asist.

  2 buçuk sezonda 75 maç 6 gol 8 asist.

  allah korusun buralardan ama, eğer ki galatasarayda oynasaydı. futbolu sadece golden, asistten ibaret sanan yüce galatasaray taraftarının kendisine duyacağı nefreti, kini, edeceği hakareti tahmin dahi edemiyorum.

  driblingiyle, asistin asistiyle, kilit pasıyla, ara pasıyla, daha doğrusu futbolu futbol yapan tüm istatistikleriyle, sadece ve sadece skora etkisi yok diye itin götüne sokup sokup çıkarılmadığı için gerçekten mutlu olmalı. büyük bir lütuf.

  3 büyüklere yolunun asla düşmemesi dileğiyle.
 • 204
  iyi top oynayan 'futbolcu'. iki gözü olan insan iyi olduğu görür zaten gol atmasına gerek yok. 10 milyon euro bonservis verdiğimiz muazzam modern orta sahamız 8.5 numaraların şahıyla kafa kafaya takas teklifi yapsak başakşehir tarafı gülmekten 3 gün sonra falan cevap verir.

  edit: irfan can transferini istediğimden değil. zaten daha 1 gün önce fener'li diye entry girdim ayrıca kadromuzda emre akbaba ve bedava alınacak mert hakan varken gereksiz olur. bunlar bir tarafa bu arkadaş üzerinden bazı yetersizlerin savunulması saçma. istatistiğe çok meraklıysanız sezonun ilk yarısında sosa'nın 2 belhanda'nın 3 golü var. belhanda sosa'dan iyi topçu o zaman.
 • 205
  oynadığı takımda 34 yaşındaki demba ba da son derece iyi işler yapmaktadır. zira işleyen bir sistemleri ve hayallere dayanmayan bir oyun planları vardır. görülüyor ki içinde bulunduğu takımda kadro adaleti de mevcut. mesela selçuk inan gibi orta tempoda koşarken düşen bir takım arkadaşını her maç en az 60 dakika taşımak zorunda kalmıyor.

  velhasıl bu seneki galatasaray'da eleştiri okları üzerinde olurdu.
  hatta arttırıyorum 18 ocak 2020 augsburg borussia dortmund maçı'nda 15 dakikada 3 gol atan haland galatasaray'da nerden buldunuz bu kazmayı muamelesi görebilirdi.

  galatasaray'ın elinde tahlan, emre akbaba, mustafa kapı, atalay babacan gibi en az kendisi kadar değerli futbolcular var. eğer geçmişe değil geleceğe yatırım isteyen teknik direktörümüz ironik şekilde azıcık geçmişini hatırlarsa önümüz açık...
 • 206
  abartıla abartıla paul pogba yapılan oyuncu.

  o kadar da değil anasını satayım.
  ilk sezonundaki selçuk inan'ın yarısı kadar katkı vermedi şimdiye kadar.
  selçuk'un bugün geldiği nokta malum.

  futbolda devamlılık esastır, 2 sezonluk futbolu ile kimseyi başınızın üstüne koymayın, kimseyi de itin bi tarafına sokmayın.

  irfan şu anda gayet iyi gidiyor umarım başarılı performansını yıllarca sürdürerek milli takıma hizmet eder.