• 154
  açık ara en iyi yerli orta saha oyuncumuz. süper ligin de en verimli orta saha oyuncusu olabilir.

  televizyondan değil de tribünden çok daha iyi gözlemleniyor. canlı izlediğimde boyu çok uzun, çok fizikli diye düşünmüştüm. adam o kadar rahat alan kapatıp, o kadar kolay top saklıyor ki maç boyu öyle bir izlenim oluştu. boyu 1.76 bu arada.

  en beğendiğim yönü sahanın her yerinde, her maç full performans kasması. biz galatasaray taraftarı olarak ayağını topa uzatmaya üşenen, rakibi kovalamayan, aheste aheste top süren ortasaha tipine o kadar alıştık ki bize gelse ilk maçtan kültür şoku yaşarız. 2019-2020 sezonu başında fenerbahçe'ye gitmeye çok istekliydi. büyük ihtimal bir sonraki durağı da maalesef orası olacak.
 • 157
  gençlerbirliği' nde ilk çıkış yaptığında kanat oynayan futbolcuydu. başakşehir 'de 8 ve 10 numara pozisyonlarında oynayarak oyun görüşünü ve tarzını geliştirdi. umarım en geç sezon sonu avrupa' ya açılır ve yerli de bruyne olarak karşımıza çıkar. kulağa biraz garip geldi belki biraz de bruyne - irfan isimlerinin yan yana yazılması ama geçen sezon bu vakitlerde birisi merih demiral ile virgil van dijk' i kiyaslasa deli damgası yerdi herhalde.
  la liga da sevilla, valencia, villarreal gibi barça, atletico ve real' in hemen arkasında siralanan takimlar ; bundesliga' da dortmund kendisi için en uygun takimlar bence.