• 113
  son derece overrated bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.

  büyük maç kazandırmaz, takım iyiyse o da iyi oynar takım kötü olduğunda kesinlikle bir baş kaldırı,karakter koyamaz. kısacası benim gözümde oğuzhan özyakup vol2. hükmündedir ki oynadığımız son iki milli maçta dediklerimi tasdikler bir performans sergiledi. herkesin iyi olduğu fransa maçında bile sahada sırıtan tek adamdı.
 • 114
  zamanında kendisinin medipol başakşehir'e transfer olduğu parayla ahmet çalık'ı almasaydık, şu an 8 numara arayışları üzerine konuşuyor olmazdık. ah ilhan başkan ahh. gider ayak çaktın bize bu ahmet'i onun yerine irfan'ı verseydin ya. mekanı cennet olsun. güzel adamdı. güzel galatasaraylıydı ama benim gördüğüm bölümde gs'den çok fb'ye verdi en iyi oyuncularını.
 • 115
  banega'yı alma ihtimalimiz ciddi ciddi dillendiriliyorken, neden kendisini alarak hemen hemen aynı tipte iki oyuncuyu transferine para harcamamız isteniyor anlamıyorum?

  banega transferi söylendiği gibi gerçekleşirse, bize irfan can kahveci değil çok daha hareketli iyi bir defansif orta sahaya ihtiyacımız olur diye düşünüyorum.
 • 116
  önemli olan irfanı şimdi 5-6 milyon euro vererek almak değil gençlerden 1 milyona alıp yetiştirmek. irfanın şimdi böyle olacağı o zaman belliydi. buna rağmen bu yatırım yapılmadı. aynı dorukhan, zeki, cengiz ve diğer genç yeteneklerde yapılmadığı gibi.

  zaten yerli oyuncu kalitemiz yerlerdeyken kendini gösteren bu genç potansiyeller nasıl alınmıyor gerçekten anlamıyorum. 5 tane alsan 1 tanesi tutsa yeter zaten. bak dorukhanı bugün babasının oğluna 7-8'e satar beşiktaş. ya bizim scout bölümünde sorun var ya da karar vericilerde. ondan sonra yetersiz muğdat alınır, karakter sorunu olan adem büyük transfer edilir.

  bu arada başakşehir bize günahını vermez o yüzden irfanın bize transferi mümkün olmaz.
 • 117
  son iki senedir şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz başakşehir futbol kulübünün orta saha oyuncusu.

  başakşehirle o kadar gerildik ki fenerbahçe beşiktaş kadar tepkiliyiz kulübe ve yönetim kuruluna. dolayısıyla bonservisle asla oyuncu alışverişi beklememeliyiz diye düşünüyorum. irfan ne zaman free olur o zaman çökeriz. ama şu şartlarda iyi para versek bile siyasi iklim transferine izin vermez. ya fenerbahçeye transfer olur ya da bence çok büyük ihtimal yurt dışına. bugün ortalama bir avrupa kulübü oyuncu başına 10-15 milyon € bonservis harcayabiliyor. biz transfer bütçemizi bu paraya kuruyoruz. zamanında gençler birliği kendisini elden çıkarırken ahmet çalık yerine irfan'a çökebilirdik.
 • 118
  overrated ibfk'nın overrated futbolcusu. ne zaman bir yabancı sınırı muhabbeti geçse zaten bu tarz oyuncular hemen vitrin yapıyor, ederi bir anda x2 - x3 oluyor. halbuki kendisi de ozan tufan, alper potuk, mehmet topuz vb. gibi futbolcularla(!) aynı familyadan.

  ayrıca kendisi aradığımız oyuncu değildir, bize ya melo tarzı merkez orta sahayı hem defansif hem de ofansif olarak domine edebilecek, gerektiğinde sertliğiyle rakipleri sindirecek gerektiğinde attığı diagonal paslarla oyunu bir anda açabilecek bir oyuncu lazım ya da n'diaye'nin bir üstü hem dinamik hem de yeterli oranda top tekniği, oyun görüşü olan bir box-to-box lazım.