• 132
  2 gün önce ekşi'de de eyyorladım.

  şöyle ki, bu ip tv olayı bir kere yasal değil evet. daha doğrusu satıcı kişi yasal iş yapmıyor. kullanıcı sadece ortak oluyor. neyse. haliyle bu tür platformlardan müşteri memnuniyeti beklemek biraz saçma. çünkü uzaktan bir server üzerinden bu hizmet veriliyor. kimi sağlayıcılar 3000 kullanıcılık server'a 4000 kişi yüklediğinde haliyle kasma oluyor. server sağlayıcı bunu yapmadığı sürece donma kasma olmaz. ya da nadiren olur. hiç sorunsuz, donmayan bir sağlayıcı var demek saçma olur. özellikle derbi maçlarında bu sıkıntı yaşanabiliyor yüklenmeye göre.

  gelelim malum platformun politikasına, daha geçen hafta şendilini kestiğim maç yorumcusu 2019-2020 gol kralı mesaiye başladı dedi, sonra düzeltiyorum 2018-2019 gol kralı dedi. buyur buradan yak. hiç bir izahı yok bunun.

  son yıllarda sırf reyting kaygısından dolayı fikstür ve maç saatleri bu dijital platform yüzünden ayarlanır oldu. hepimiz biliyoruz. federasyon buna çanak tuttuğu gibi de bize karşı politikaları malum.

  bu kadar adaletsizliğin olduğu bir yerde yıllık 150-200 tl ücret ödeyip bu servis sağlayıcısını satın almakla adama neden alıyorsun kardeşim haram diyemezsin. ha dedin mi en doğrusunu yapıyorsun :)

  gelelim işin mali ve dolandırıcılık boyutuna, şikayet etmek için mümkün olduğunca referanslı sağlayıcıları şikayet etmek gerekli. onun haricinde zaten senin 1 yıllık maliyetin neredeyse 1-2 aylık yasal platform faturana karşılık geliyor. bunu gözden çıkarıp girmek lazım şikayet işine.

  tüm bu açıklamalarım sonucunda ip tv'yi önermiyorum ve şikayet edilmesi için her türlü yolu mubah sayıyorum.

  edit:büdüt
 • 133
  2019 yılında şampiyon takımın 1 ödülcük bile alamadığı o meşhur ödül töreninden sonra yayıncı kuruluşla ilgimi kestim. tabii ki yasal olmadığı için ip tv'ye geçmedim. şu ana kadar sorunsuz. zaten geçmediğim için sorun çıkması mantıksız olur. derbilerde ne olur bilemem. ama aboneleri olmadığım için beni ilgilendirmez de bu.
 • 134
  bazı kötü niyetli kişiler beinsport'un her bir kanalına ( beinsport 1-2-3-4-max gibi) çözünürlüklerine göre alternatif kanallar yüklüyorlar. yani beinsport-1 360 piksel, 480 piksel, 720 piksel, 1080 piksel ve 4k olarak. 25 megabit internet hızınız var ise kablosuz bağlantı ile 720 piksele kadar olanlar donmadan izlenebiliyor. kablosuz bağlantıda 1080 piksel ve 4k'yı açmıyor yani kasıyor. eğer ethernet kablosu girişli uydu alıcınız (receiveriniz) varsa kablolu internet bağlantısın da 720 piksel donmadan cayır cayır çalışıyor. kablolu bağlantıda 1080 pikselde ufak ufak donmalar oluyor ama %90'a varan bir oranla yayını alıyorsunuz. kablolu 4k yayın ise kanalına göre donuyor ya da donmuyor ancak görüntü kesinlikle 4k değil. beinsport'un dışında bu platformlarda d smart spor, tivibuspor, s sport gibi kanallarda bulunmakta. piyasa fiyatları genelde yıllık 180 - 200 tl civarında. bazı kötü niyetli kişiler ise linklerinin kaliteli olduğunu öne sürerek 6 aylık 150 tl yıllık ise 250 - 300 tl gibi fiyatlarla bu illegal hizmeti vermektedir. ayrıca seneliği 250 - 300 tl olanlarda netfilx, blutv gibi platform kanallarının yanısıra yayınlanmakta olan çoğu türk dizilerinin tüm bölümleri, birçok yerli yabancı sinema filmleri de yer almakta. bu illegal işleri yapan kötü niyetli kişileri ilgili makamlara şikayet etmek vatandaşlık görevidir. ip tv üyeliği legal olmadığı için alınmasına karşıyım.
 • 136
  cok ayıp ya valla. bir arkadaşim var aldı evine çok memnun ama şöyle bir sorun var.bu arkadaş gs in tüm iç saha maçlarına, deplasmanlarin ise yarisindan fazlasına gidiyor. 90 lardan beri askerlik harici kaçırdigi iç saha toplasan en fazla 7 veya 8 dir. neyse bu haram platformu evine aldığı geçtiğimiz ekim ayından beri evde izledigi hiç bir maçı kazanamadik. haftaya kayseri deplasmanı için akıllar çok karışık.sanirim konu dışı oldu:))
 • 142
  öncelikle 16mbit'e kadar olan adsl hizmeti alan arkadaşlara tavsiyem bulasmamaları.

  vdsl veya fiber hizmeti alıyorsanız daha sağlıklı şikayet edebilirsiniz.

  ayrıca bir çok iptv hizmet sağlayıcısı 2 saat ile 3-4 gün arasında deneme hizmeti veriyor.

  1 hafta sonu farklı hizmet sağlayıcılar için deneme kayıtları oluşturup, en kaliteli ve stabil olanı şikayet edebilirsiniz.

  üstelik bu meret, tüm dunya kanallarını verdiğinden community shield gibi tr'de yayıncısı olmayan şeyleri bile izlemenize olanak sağlıyor.

  baştan aşağı ahlaksızlık.