• 395
  beko'nun beşiktaş'a göğüs sponsoru olacağı konuşuluyor.

  ali koç'un fenerbahçe'ye akıttığı milyonlar ortada.

  koç grubu spora yüz milyon euro'dan fazla para veriyor son iki yılda. buradan bize hiçbir şey düşmüyor.

  galatasaralılığı ile övünen, galatasaray içerisinde derin galatasaray denilecek kadar güçlü olan inan kıraç’ın şahsından ya da şirketlerinden hiçbir şey görmüyoruz yine. gerçi niye yapsın? 100 bin euro'ya gs lisesi lokaline mobilya alır. sonra ağam sensin, paşam sensin.
 • 397
  camia içindeki eski gücü bulunmamaktadır. bu tabii ki pasifize olduğu anlamına gelmez. bunun çok çeşitli sebepleri vardır. gerek ilerleyen yaşı, gerek yeni nesil kendisinin oy deposu olan liselilerin, kendilerinden önceki büyüklerinden daha farklı dünya görüşünde olmaları dolayısı ile biat kültüründen uzak olmaları gibi başlıca maddeleri sıralayabiliriz.
 • 398
  yanlış hatırlamıyorsam dursun özbek yönetiminin ilk yılıydı.
  nakit akışı için para lazımdı ve selahattin beyazıt başkan bir öneriyle gelmişti.
  maddi durumu iyi olan galatasaraylı iş adamları 250 bin dolar vereceklerdi.
  100 kişiden 25 milyon dolar toplanacak ve o dönem kulübe finansman sağlanacaktı.
  selahattin başkan öncelik etmek için 250 bin dolar bağışladı ama gerisi gelmedi.
  zaten hiç bir zaman da olmad, olmaz da...
  eskiden böyle beklentiler içinde olurdum ama zamanla camiayı tanıdıkça insan umudunu kesiyor.
 • 399
  abisi koç grubunda çalışırken kendisi de bu vesileyle holding çatısı altında işe başlayan bir maaşlı personeldi. o nedenle kendisinin değil eşi suna kıraç'ın ne dediği önemlidir. kaldı ki suna kıraç, yazdığı kitabında inan kıraç'ın galatasaray başkanlığına aday olmak istediğini söylediğinde kendisini boşamakla tehdit ettiğini de belirtmiştir. camianın kendisini para kasası olarak göreceğini; işler kötüye gittiğinde koç ailesine tribünlerden küfürlerin yükselmesini istemediğini belirtmiştir.

  o nedenle sahip olduğu gücü yalnızca koç ailesinin kendisine çizdiği limitler çerçevesinde kullanabileceğini düşünüyorum.

  bu evlilik noktasında da vehbi koç'un yabancıya gitmesin mantığı vardı. vehbi koç, kendi anılarında da bundan bahsetmiştir. en büyük kızı semahat arsel, kurum çalışanlarından nusret arsel ile evlenmişti. diğer kızı sevgi gönül de kurum yöneticilerinden erdoğan gönül ile evliydi.
 • 400
  kendisi yazları kayın pederinin yazlığında mangal başındadır :) şaka bir yana (bkz: #2901392) yazımda da belirttiğim gibi galatasaray ın zengin zümresi katiyen kulüp kasasına para akıtmaz bu böyledir. bu konuda fenerbahçe nin kaymak tabakasının eline su dökemezler. adım gibi eminim fenerbahçeye 100 milyon tl lazım olsun o para 24 saat içinde bulunur. fenerbahçe nin son dakika gelen sükseli bütün transferlerini zengin yöneticiler yapmıştır. anelka meireles appiah sow transferleri hep son dakikalarda olmuş yöneticiler 3 5 bir şey koyup almışlardır. şahenk sow için sadece 10 milyon euro kendi cebinden vermiştir. galatsaray a 5 milyon tl lazım olsun 3 ayda zor bulunur. allahtan son 10 senedir sürekli şampiyonlar ligine katıldığımız lig şampiyonluklarını da topladığımız için bu şahısların paralarına ihtiyacımızda kalmıyor.