• 63
  menajerlerin kulüpleri keriz silkeler gibi silkelediği, son yılların uyduruk para koparma olayı.

  ulan zaten maaş almak için imza atmıyor mu bu futbolcular? hem dünyada kimsenin almadığı kadar maaş alacaklar, hem de maaş almalarına mahsuben attıkları imzayı bile paraya dönüştürecekler.

  günümüz futbol endüstrisi kulüpleri borç batağına sokarken, kulüpler kadar zengin futbolcular ve milyon dolarlarla oynayan menajerler üretiyor.

  imza parası hukuki olsa da tokatçılıktır!
 • 65
  fıfa-uefa tarafından yasaklanması gereken uygulama. zaten adamın olayı bonservissiz oluşu. işin içine imza parası girince bir anlamı kalmıyor bonservisin elinde olmasının. şark kurnazlığından başka bir şey değil.

  tff yeni bir kural getirdi bu sezon ozelinde: müsabakaların %10' undan daha azinda forma giyen futbolcular tek taraflı fesih hakkına sahip olabiliyor. ben, bu kuralı desteklediğim gibi işi biraz daha ileriye götürmek istiyorum.

  1) futbolcu ücretlerinde anlaşılan tutarın yarısı sabit maaş olurken, diğer yarısı performansa dayalı ödensin. oyuncu kötü performans gösteriyor, kadroya giremiyor mu, kadroda olmadığı ya da oynamadığı maç sayısı oranında maaşı kesintiye uğrasın. (sakatlıklar,ozel izinler hariç.)

  2) kaybedilen her puan için, onceden ücret üzerinden anlaşılan tutar doğrultusunda, kesinti yapılsın.

  yok imza parası, yok şampiyonluk primi, yok kazanilan puan başı ücret, yok şu kadar maça çıkarsa şu kadar gol atarsa söyle bonus, yok avrupa müsabakalarında giderse şu kadar bonus vs. fıfa zahmet edip kulüp haklarını da eşit şekilde savunamaz ise yakında o futbolcularını oynatacak kulüp bulamayacak.
App Store'dan indirin Google Play'den alın