• 64
  galatasaray sk twitter hesabına gerekli cevabı vermiş.

  galatasaray kadın voleybol takımının bu durumda olmasının sorumluları belli. sen bu şubeye gereken desteği vermeyip işi bilmeyen eş dostun gönlü olsun diye şubeye atarsan takımın milli oyuncusu da sana tepkiyi gösterir.

  https://twitter.com/...ROwOk_ByRCw&s=19

  bu paylaşımın asıl sebebi bence taraftarın dün yönetime gösterdiği tepkiye destek çıkmak amaçlı olduğunu düşünüyorum.
 • 65
  https://twitter.com/...ROwOk_ByRCw&s=19

  galatasaray kadın voleybol takımının genç kaptanı. kendisine resmen hayranım. burda da taşı gediğine oturtmuş. bu şube için çok şey yapıyor. hem yetenekli hem akıllı hem de çalışkan bir voleybolcu. geleceği hep parlak olsun. bizim için voleybol alanında aktif olarak en büyük değerdir.

  bu şubeyi bu hale getiren, unutturan, arka planda bırakan kim varsa utansın. günaydın.
 • 66
  ışıl alben’i getiriyor aklıma.

  galatasaray’ı çok sevmenin bedelini bir iki rüya sene haricinde ağır ödemişti ışıl kaptan. ilkin o kadar arma sevdalısı mı bilmem ama eğer öyleyse iş bilmez, bedel ödemez yöneticilerin yeni kurbanı kendisi olacak gibi.

  rezalet transferler, saçma sapan planlamalar yetmez çünkü bu iş bilmezlere. bir günlerini ayırıp maça gidip destek olmamak yetmez çünkü bu beceriksizlere. her yerde her mecrada her türlü terbiyesizliği yaparlar sporcularımıza. tek bir motivasyon tanesi bırakmamak için kusursuz çaba sarf ederler. bu kadar çabaya, rezilliğe rağmen sporcuların olağanüstü mücadelesiyle başarı gelirse de fotoğraf çektirmek için yarışa girerler, kanal kanal mekan mekan gezip kasılırlar.
 • 67
  https://twitter.com/...ROwOk_ByRCw&s=19

  yönetime tepki göstermiş galiba. zamanında belhanda "stad zemini kötü halde" dediği için sözleşmesi feshedilmişti. sırf sporcu belhanda diye yönetim haklı bulunmuştu. ilkin, doğrudan söylememiş yaşananları ama bakalım. hak veriyorum kendisine yine de. eğer doğru düzgün işler yapılmıyorsa bunun sporcularımız tarafından da deklare edilmesi gerekiyor.

  edit: şimdi baktım da paylaşımı yapması biraz anlamsız olmuş. zira galibiyet alan branş takımları günaydın mesajında yer alıyormuş.
 • 69
  https://twitter.com/...ROwOk_ByRCw&s=19

  yönetimin amatör branşları yönetmedeki başarısızlığı su götürmez bir gerçektir lakin ilkin'in bu tepkisi şımarıklıktan başka bir şey değildir.
  bak orada erkek basketbol takımımızın fotoğrafları da yok, neden?
  çünkü yenildiler.
  aynı şekilde kadın voleybol takımının fotoğrafları da olmaz, çünkü siz de yenildiniz ilkin.
  ne yani, hakkari'ye gidip 4-2 kazanan kadın futbol takımımız yerine istanbul'da 3-0 kaybeden voleybol takımını mı koysunlar?
  evet, bu yenilgilerin nedeni iyi takım kuramayan yönetimindir, bunda hepimiz hemfikiriz ama söz konusu paylaşımda yönetimin veya hesap admininin hiçbir suçu yoktur. tek suç, "herkes bize düşman" düşüncesi altında paylaşım yapan ilkin'indir.
 • 70
  altı üstü milli takımın rotasyon oyuncususun. ama triplerine bakan kendisini neslihan demir, boskovic, vargas ayarında falan zanneder. ışıl alben senelerce basketbol takımımızda oynadı, kaptanlık yaptı. bir günden bir güne böyle trip attığını ergenlik yaptığını falan hatırlamam. sen paylaşılmayı, övülmeyi, göz önünde tutulmayı hak ettiğini düşünüyorsan çık parkede önce maç kazandır. yaptığı imalı paylaşım ergenlikten de öte kulüpteki (bilhassa alıntıladığı gönderideki) diğer sporculara terbiyesizliktir.

  edit: ayrıca maç kazanamayıp yine de paylaşılmak falan istiyorsa resmi hesapların akışa 7/24 futbol paslaması gerek. neticede kulübün lokomotifi futbol branşı. onun popülaritesi karşısında voleybolun esamesi geçmez.
 • 71
  geçmiş yönetimlere göre genel anlamda daha iyi giden ve çalışan bir yönetimi voleybol perspektifinden imalı olarak kamuoyuna açık bir şekilde eleştirmiş kişidir.

  eğer bu eleştirisinde samimiyse perde arkasında da yönetime gereken eleştirileri muhakkak yüz yüze yapıyordur diye umuyorum. yok amaç etkileşim almaksa yanlış bir eleştiri yöntemi. galatasaray’a getirisi futbol branşının çeyreği olmayan branşlara en az futbol kadar önem verilmesine karşıyım. zoruna giden varsa borusuna gitsin kardeşim kimse kusura bakmasın.

  siz milli voleybolcu, basketbolcu, su topçu (her neyse) olarak galatasaray’ı performansınızla ve kabiliyetinizle ne kadar ileri taşıdınız önce bir kendinize dönüp bakın derler adama. galatasaray yönetimleri ben kendimi bildim bileli futbolu her zaman daha önde tutmuştur ve budur bizi dünya kulübü yapan. bu başarıların sebebi ise camianın enerjisini ve sinerjisini tam tekmil tek bir odağa daha fazla ve doğrudan vermektir.

  fener euroleague aldı n’oldu? kim tanıyor feneri dünyada? milli voleybol takımı dünya şampiyonu oldu n’oldu? dünya basınında sürmanşet olarak bile geçmedi. ancak sen bir futbol branşı olarak bavyera’da bayern’e kök söktürüp yenilsen dahi manşetlere konu olursun ve methedilirsin. böylelikle vizyonun büyür.

  hülasa boş beleş işlerden ötürü yönetim eleştirmesi yapmak şu zamanda yakışık almaz.
 • 72
  derdi basit bir sosyal medya paylaşımında yer almak olmayan milli voleybolcumuz. galatasaray voleybolu ile ilgili yazan, çizen, ilgilenen hemen herkes şubenin ne kadar başı boş bırakıldığını, özellikle kadın voleybolunda kurulan takımın ligde kalmakta dahi zorlanabileceğini söylüyor.

  oyuncumuz da muhtemelen futbola gösterilen ilgiyi veya milyon euroluk bir kontratı değil, sadece olması gereken yönetim desteğini talep ediyor.

  siz sadece futbol seviyorsunuz diye galatasaray sadece bir futbol kulübü olmamalı anlayacağınız.
 • 73
  milli voleybolcudur. yazın rekorlar kırmıştır. o kadar rekorlar kırdıktan sonra kışın kötü takım iyi bir taraftar ile mücadele ediyor. biraz daha taraftar ilgisini istemiş olabilir. 23 yaşında genç bir kadın. kulübün teknik kadroya bir eski milli abla figürü ve iyi bir yönetici eksiği olmasa idi böyle bir tepki olmazdı. yarın sabah günaydın mesajında kendisini paylaşıp sultan yazıp tatlıya bağlayalım ama teknik kadroyu da güçlendirelim.
 • 74
  tepkisinde haklıdır o başka bir konu. gerçi araştırmak gerek, birçok şube var her gün tüm şubeleri paylaşarak günaydın demiyoruzdur herhalde. sonuçta orada en popüler ve en başarılı branşımız erkek futbol da bulunmuyor. içeride belki başka durumlar vardır, bilemem.

  dün bizim voleybol maçındaydım, çok siliktik ve beklenti doğrultusunda da maçı kaybettik, net bir hezimetti.

  milli voleybolcu ve dünya şampiyonu olarak bu takımda neden devam ediyor bilemiyorum ancak maçta kendisi de iyi değildi. bir kere savunma yönü çok zayıf, eczacıbaşı onun tarafından hücum ettiğinde firesiz sayı aldı. reaksiyon veremedi, bu konuda eda erdem’i örnek almalı. ha bir de maç sonu sahayı terkeden ilk isimdi, diğer oyuncular sahada bekliyorlardı. dün çok soğuk bir gündü ve o soğukta bizim yanımıza gelmesini şahsen bekledim. bu tip karakter koyma işlerini erken yaşta çözmeli.

  uzun vadede bizde kalmayacağını düşünsem de gideceğe takımlara ve milli takımımızda da bir dönemin en kıdemli oyuncusu olacak. yanında çok büyük isimler var, değerlendirmeli.
 • 75
  kendisi oldukça kötü yönetilen, ilgisiz bırakılan voleybol şubesinin yüz akıdır. yaşı, yeteneği, sahadaki duruşu ile ileride voleybol takımımız için ikon olabilecek bir potansiyel vaat ediyor. bence sonuna kadar arkasında durmalı ve mümkünse etrafında daha rekabetçi bir takım kurulabilmesi için baskı yapmalıyız.

  kariyerini öne koyup yurt içi veya yurt dışında başka bir kulübe giderse çok üzülürüm ancak anlayışla karşılarım çünkü bu yaşta ve yetenekte bir oyuncudan kariyerinin sonuna kadar ortaya şampiyonluk vizyonu koyamayan bir takımda kalmasını bekleyemezsiniz.

  bence hazır kadın voleybolunda dünya lideri de olmuşken, bir vakıfbank kadar olmasa da en azından o seviyede mücadele etmeyi vaat eden bir takım kurmalı, genç ve yetenekli kızların da voleybola adım atacağı bir altyapı kurmalıyız.
 • 78
  kendisine gram kızmadığım ve sonuna kadar desteklediğim bir tweet atmış oyuncudur.

  önce gs twitter hesabına gelelim. kazanan takımları paylaşıyorlar bu platformdan sanırım. kazanmayan takımlar için neden kazanamadıklarına dair de paylaşım yapsalar hoş olur.

  bilmeyenler için, öncelikle başlayalım. voleybol temelde 6 kişi ile oynanan bir spordur. voleybolda pasör mevkisi çok özeldir. bunlar topa en çok dokunan oyunculardır, ve genelde attıkları pasın açısı, şiddeti, falsosu çok mühimdir. zira takımlar bu pasların üstünden hücum ederler.

  rakip takım topu diğer saha çizgilerinin içine attıktan sonra, diğer takım toplamda en fazla 3 kere, aynı oyuncu tarafından arka arkaya 2 kere dokunulmadan filenin üzerinden karşı saha çizgilerinin içine geçirmek zorundadır.

  bu temel bilgilerden sonra, tekrar pasöre dönelim. pasör genelde topa 2. kere dokunan oyuncudur. pasörün yukarıdaki bütün mühim özellikleri sağlayabilmesi için topa ilk dokunuşta kendisinin yeteneklerini gösterebilecek stabil bir pasa ihtiyacı vardır. bu yüzden ilk toplar genelde manşetle, rahat bir yükseklikten ve yavaş bir şekilde pasöre iletilmeye çalışılır.

  bütün bu bilgileri anladıktan sonra neden 'galatasaray kadın voleybol takımı sürekli kaybediyor' konusuna dönelim.

  topa ilk dokunuşta pasöre rahatça topu iletebilecek toplamda 2 oyuncu var. biri sude, diğeri ilkin. kalan arkadaşlar (çoğunluğu yabancı) pasörüne roket atıyor veya hiç alakasız yerlere atıyor.

  hatta inanılması güç, ama tek görevi rakip hücumlarında topu karşılamak olan bir mevki var. bu mevkiye libero deniyor, ancak bizim liberomuz bihter, sahada korkuluk görevi görüyor. işini yapması gerektiğinde, zaten yapamadığı için, sahada sadece görevi bu olan bihter'in arkadaşları önüne atlayıp top çıkarmaya falan çalışıyor. başka takımda olsa çok güler eğleniriz, ancak ne yazık ki bizim takımda oluyor.

  doğal olarak topu düzgün karşılayamayan takım, pasörüne doğru pas atamıyor. peki pasörümüzün başka görevi yok mu? tabii ki var. genelde file önünde olduğu için rakip hücumlarının kendi sahasına geçmeden filenin üstünde durdurmak. pek bizim aldığımız pasörün boyu kaç? bilmiyorum ama japon, oradan kestirin. zaten anladığım kadarıyla koç da bakmış, 'buraya biz prime lo bianco, maja falan getirsek bile kurtarmaz, bari yabancı hakkımızı harcamayalım demiş.' kimsenin ligde ilk 5 başlatmayacağı bir kızcağız oynuyordu.

  daha değişik yabancılarımız da var tabii. mesela pasör çaprazı olup, gelen hiçbir topu öldüremeyen, smaçör olduğu iddia edilen ancak aldığı manşetler uzaya gönderen oyuncular var.

  suçlu kim? tabii ki ilkin. çık kazan, hero ball bu sporun adı. bir de paylaşım istiyor twitter'dan. terbiyesiz!

  sude, ilkin ve ayçin, acil kaçın bu tımarhaneden.
App Store'dan indirin Google Play'den alın