• 236
  allah her daim yardımcısı olsun. onu izlerken içimizden biri olduğu için çok gururlanıyorum. bursaspor’da yaşadığı deneyim kendisine ayrı bir vizyon katmış. olaylara salt yorumcu olarak değil kulüp yöneticisi gözüyle de bakabiliyor. umarım kariyeri hızla yükselişe geçer ve biz baktıkça gururlanmaya devam ederiz.
 • 238
  bugüne kadar her çıktığı programda benim için esas oğlan olmasına karşın hiçbir zaman en yi ben bilirim triplerinde olmayan, saygılı ve mütevazı yorumcu. kendisinin yarısı yetkinliğim olmayan konularda bu mütevazılığı ve sabrı sağlayamıyorum. bazen nasıl sabrediyor anlamıyorum. vallahi ben ciddi ciddi sosyal hayatımda "bak ılgaz çınar yayınlarda saçma mesajlara da yorumlara da tahammül ediyor. sen de et atnwn." gibi bir metot geliştirdim.

  bu arada kendisinin iki tane siyam kedisi vardı diye hatırlıyorum. siyamlar çok gevezedir ve anlatacak çok şeyleri vardır. ben bir tanesinin anlattıklarına yetişemiyorum kendisine tekrardan sabır diliyorum.
 • 240
  sözlüğümüzün değerlerinden biri olan ve dün gece bir diğer değerli yazarımız rakimasasindanensonkalkanadamın falcao entrysini canlı yayında okuyan yazarımız.

  ama burada çok üzücü bir şey dikkatimi çekti. bu ülkede gayet masum bir şekilde, bir konu hakkında bilgi verilirken dahi canlı yayında "rakı" diyemiyorsunuz. mevcut bir terör örgütünü saatlerce övebilirsiniz. bir başka terör örgütü için "bunlar sadece sinirli bir kaç genç" diyebilirsiniz. kadınları aşağılayabilir, toplumdaki yerlerinin evin içi, görevlerinin kocalarına hizmet olduğunu savunabilirsiniz. ülkenin resmi kanalında yayınlanan bir futbol maçında, hakem sırf israil'li diye rahat rahat ırkçılık yapabilir bu ülkenin musevi vatandaşı yokmuş gibi ileri geri konuşabilirsiniz. ama "rakı" diyemezsiniz. çünkü rantçı olmak, terör gruplarına sempati beslemek, cinsiyet ayrımcılığı yapmak ya da ırkçı olmak bu ülkede suç değil. ama eğlenmek, kendi halinde keyif yapmak suç. bu ülkede el kadar çocuklara tecavüz etmek de suç değil. ama parasını kendin verdiğin, bizzat senin seçimin ile hizmetini satın aldığın bir filmi/diziyi sırf içinde çıplaklık var diye izlemek suç. bu ülkede aşık olmak, sevmek, sevilmek, kızlı-erkekli takılmak suç. bu ülkede insan olmak suç. iyi olmak, hoşgörülü olmak, sevgi dolu olmak suç. bu ülkenin ta kendisi... suç.

  not : bu konuda ılgaz çınar'a bir sitemim yok. bu baskı rejimini oluşturanlar utansın.