resim
Igor Tudor
Görev:Teknik Direktör
Takım:Hellas Verona
Yaş:44
Uyruk:Hırvatistan
 • 6631
  torrent'ten cok daha iyi teknik direktor oldugu tartismasiz bir hoca. kendisi oncelikle teknik direktor, bu meslegi yapiyor, tecrubesi var. bize geldiginde cok genc ve tecrubesizdi, yine de hajduk split, olympiakos gibi bir cv'si vardi. simdi onun uzerine italya ligini de ekledi. acikcasi su donemde bosta olsa bize gelmesini torrent'e kesinlikle tercih ederdim. ama su anda tudor galatasaray'in birak getirmeyi, mevcut yoneticilerle randevu bile alamayacagi bir isim, cunku galatasaray'in mevcut yoneticileri herhangi bir isi becerebilecek bir kapasite sahibi degiller. tudor'dan randevu almayi da beceremezler.
 • 6632
  tudor tudor tudor tudor. yetti şu adamın ismini görmekten bıktık. bitti gitti. kaç sene önce. başarısız oldu, bütün topcuları küstürdü gitti adam, yollandı. iyi ki de yollandı. bir daha gelirse bir daha yollanır, ama gelmeyecek, neden? çünkü bu adamın konuyla hiç bir ilgisi yok ama ne hikmetse, eski sevgilinin gece yarısı attığı mesaj gibi bir anda beliriveriyor sol üst tarafta.
 • 6633
  galatasaray'a geldiginde 38 yasindaydi. henuz bu boyuttaki baski altinda liderlik yapacak tecrubesi yoktu. ben igor tudor'un 2025 sonrasinda galatasaray icin gayet iyi bir teknik direktor olabilecegine inaniyorum:

  1. ligi, camiayi taniyor. *
  2. turkiye'de basarili olamayan, hicbir zaman tutma ihtimali olmayan hollanda, ispanya ekollerinden gelmiyor.
  3. balkan genleriyle italyan futbol gelenegini birlestirmis bir tecrubesi var. balkanli olmasi ve bati futbolunu taniyor olmasi buyuk bir avantaj.

  bize geldiginde insan iliskilerinde, basin iliskilerinde, surec yonetiminde eksikleri vardi. 40larinin ortalarindan itibaren bunlari asabilirse galatasaray icin gayet yeterli bir hoca adayi olur.

  bugun super lig'de serie a'da hocalik yapabilecek hicbir teknik direktor yok. tudor orada. juventus'taki yardimcilik tecrubesinin de faydali olacagini dusunuyorum. 20lerin ilerleyen zamaninda veya 30lu yillarda bir sans daha verilse gayet guzel olacagi kanisindayim.
 • 6635
  underdog takım hocası. winner karakter olması zor. hele türkiye gibi bir ortamda neredeyse imkansız.

  geleceğini bilemeyiz tabi, bu gözler türkiye'den kovularak gönderilen joachim löw'ün sonra neler yaptığını da gördü. fakat kendisinin galatasaray döneminde o kadar parayla kurdurduğu kadro bile winner takım hocası olamayacağını gösteriyor bana.
 • 6636
  2017/18 yaz transfer döneminde takımımızın başında bulunan teknik direktör.

  kendisinin büyük takımda yapabileceklerini hep merak etmişimdir. bizim dönemimizde aldırdığı oyuncuların kalitesi de tartışılmaz. burada hocaya da laf atma amaçlı yazmıyorum bu yazıyı. ancak devir değişti.

  tudor'un bulunduğu yaz transfer döneminde toplam bonservislere ödediğimiz rakam 43 milyon euro. o da bu zaman ki gibi 5 senede ödeyelim tarzı değil. arada bonuslar falan da var.

  43 milyon bonservisine ödediğimiz oyunculara sözleşme süresince taahhüt ettiğimiz ve oyuncu başka takıma gitmeseydi (maicon, gomis gibi) ödeyeceğimiz rakam 78 milyon euro. burada da puan başına bonuslar falan var ve bunlar da yüksek rakamlar.

  yani tudor dönemi transfer ettiğimiz 10 oyuncunun bonservis ve oyuncuya ödemeyi taahhüt ettiğimiz bonus hariç rakamların toplam tutarı 121 milyon euro.

  bazı konuları rakam üzerinden konuşmayı sevdiğimiz için bu rakamlarda burada bir yerde dursun. tekrar belirteyim bazı oyunculara hiç itirazım yok bugün gelse razıyım. ancak başarı garantisi yokken girdiğimiz yükümlülük sadece 10 oyuncu için ne kadar büyük. yine de aşağıya tek tek yazayım oyuncuları, sallıyor gibi olmayalım. bu rakamlarda oyuncuların puan başı bonusları yer almamaktadır.

  belhanda'nın bonservisine 10 milyon, kendisine toplamda 13.4 milyon euro,
  maicon'un bonservisine 8 milyon, kendisine toplamda 8.8 milyon euro,
  mariano'nun bonservisine 4.5, kendisine toplamda 6.9 milyon euro,
  gomis'in bonservisine 2.5, kendisine toplamda 10.05 milyon euro,
  ndiaye'nin bonservisine 7.5, kendisine 11 milyon euro,
  fernando'nun bonservisine 6, kendisine toplamda 9.9 milyon euro,
  feghouli'nin bonservisine 4.25, kendisine toplamda 15.4 milyon euro,
  carrasco'nun kiralamasına 0, kendisine toplamda 600 bin euro,
  latovlevici'nin bonservisine 550 bin, kendisine 750 bin euro,
  denayer'in kiralanmasına 500 bin, kendisine 1.3 milyon euro borcun altına girmişiz.

  şu an yapabilir miyiz böyle transferler?