• 5787
  birgün mutlak değeri anlaşılacak teknik direktör. nasıl prandelli'ye, mancını'ye ve nice daha kovulan teknik direktörlere sevgi selinde bulunuyorsak, birgün tudor için aynı şeyleri yapacaz. umarım yanılırım, ama daha önce entry'lerimde belirttiğim gibi, fatih terim galatasaray'ın kurtarıcısı değil, galatasaray'ın kurtulması gereken şahısıdır. neyse burdaki konu terim değil. bence tudor iyi bir teknik direktör idi.

  şimdi birami açıp belhanda yerine selçuk inan'ı izlemeye hazırlanıyorum.

  umarım futboldan bir bok anlamıyorumdur ve yanılırım. yeterki galatasaray başarılı olsun.
 • 5788
  galatasaray tarihinin en maliyetli kadrolarından birine 16 maçta 4 mağlubiyet aldırmış teknik direktör.

  büyük maç kazanamamasına falan değinmiyorum bile. ama şampiyonların sezon boyu ortalama 4 veya 5 mağlubiyet alabildiği bir ligde 16 maçın %25'ini kaybetmişsen kimse hiçbir zaman iyilikle yad etmez seni.
 • 5789
  değeri filan anlaşılmayacak teknik direktör. değerini buldu ve gitti. bu kadar basit. değil galatasaray'dan daha isimli, galatasaray'ın seviyesinin biraz altında bir takım bile çalıştıramaz. burada dursun.

  terim'in takıntılı tercihleri ne yazık ki tudor'u temizlemiyor. nasıl ki hamza'nın yetersizliği prandelli'yi temizlemediyse.
 • 5790
  galatasaray tarihinin en pahalı kadrolarından birine binbir çöp oyuncu, yedeksiz ve de yeni oyuncular ve taktikle 16 maçta 4 mağlubiyet aldırmıştır. allah belasını versin iki yakası da bir araya gelmesin işşşşşşşallah amin.

  ondan sonra ama ya biz sabır gösteremiyoruz ondan olmuyor, bizim de bir fergie'miz olacak mı acaba, pochettino nasıl böyle teknik direktör olmayı öğrendi?

  e senden ötürü.

  istiyoruz ki çocuğumuz olsun ama hiç ağlamasın, altına sıçmasın ya da bizi uykumuzdan etmesin, dosdoğru 25 yaşında ergenliğini atlatmış paket olarak teslim alalım.

  iki yüzlülüğünüzden de midem bulanmıyor değil hani;

  teknik direktör tudor: kadro mükkkkemmel abi konti banko şampiyonuz.
  teknik direktör terim: kadro yetersiz ya :(
 • 5791
  prandelliye, manciniye sevgi selinde bulunulması, çok başarılı olduklarından değil, nedense toplumumuzun vazgeçilmez hastalığı körün öldükten sonra badem gözlü olmasıyla alakalıdır. kendisi de elbette badem gözlü olacaktır ama bu değeri anlaşıldığı için değil bu bahsettiğim meseleden kaynaklı olacaktır. ayrıca tudor bence de ileride çok başarılı olabilir ve de kariyeri çok sivri uçlarda olacaktır. ya çok büyük bir hoca olacaktır ya da 50sine gelmeden juventusun socout ekibinin bir parçası ya da rai sportun falan yorumcusu olacaktır, aralarda bir yerde olacağını düşünmüyorum.

  fatih terimin, ilk puan kaybı bile değil, ilk çoğunluğun fikrine aykırı bir 11le sahaya çıktığı maçta başlığının hortlaması da değişikt bir olaydır ayrıca.
 • 5793
  kendisini seven biri olarak artık konumuz dışıdır. gelecek iş hayatında umarım çok başarılı olur. galatasaray onun için büyük bir deneyim oldu. buradaki yanlışlarını iyi analiz ederse insan yönetimi hakkında büyük bir tecrübeye sahip olacaktır. ileride başarılı olması bu dönemde burada başarılı olacağı anlamına gelmez. tudorla beraber öğrendim ki bu ülkenin bakış açısı değişmedikçe genç ve yabancı teknik direktörler bu ülkede başarılı olamayacaklardır. istisnalar da kaideyi bozmayacaktır.
 • 5795
  halen daha " galatasaray tarihinin en maliyetli kadrosu " girişine sahip cümleler ile yerilmeye çalışılan eski teknik direktörümüz. 1)kadromuzun 2 yıldır çöp dolmuş olması bu adamın suçu mu ? o kadar para harcanmasına rağmen hala sol bek yok sol kanat yok diyor herkes ee nereye harcandı bu para ? yedeklere girmiyorum bile iki oyuncu olmayınca ideal 11'imizden şirazemiz kayıyor.
  2) maliyetlerin bu kadar çok görünmesinin nedeni piyasa koşullarıdır. 20 sene önce 10 milyona transfer olan bir futbolcu günümüzde 50 milyon ödenen bir futbolcudan kat be kat iyiydi. takımlar iki sezondur zaten sürekli transfer rekorları kırıyor. bu demek değildir ki o oyuncular o takımın tarhindeki en iyi oyuncular. bale > r9 yada zidane diyebilir miyiz yani ?
 • 5796
  çok kötü bir teknik direktördü, çok ama çok kötü bir teknik direktördü. kendisinin bir taktiği yoktu, kendisinin bir taktiği olduğunu düşünen herhangi bir insanla futbol konuşmayı bırakabilirsiniz. bunu çok rahat ve inanarak değil, bilerek söylüyorum. ben kendisinden daha iyi bir taktisyenim.

  ben yine de bırakayım da boşuna okuyup zaman kaybetmeyin kendisi hakkında yazılacak veya okunacak pek bir şey yoktu. ilk sezonunda mustafa denizli'den kötü bir puan ve gol ortalamasına sahipti. hollanda çomarı(!), defansif problemli riekerink'in takımının 20 haftada yediği golü 14 haftada geçti. bir ortadoğuluyuz ya değerini anlamadık tudor'un; daha alex fergusonumuz olacaktı.. durduk yere ağzım küfür doldu yine, bak takım deplasmanda 2-0 önde ben sinirden çıldırıyorum aklıma tudor geliyor.

  (bkz: #2291612)
  (bkz: #2293102)
  (bkz: #2267178)