resim
Ignacio Peña Sotorres
Takım:Barcelona
Mevki:Kaleci
Yaş:23
Boy:1.84
Uyruk:İspanya
 • 496
  valentine ozornwafor'un bu sene yaptığı sıçrama ve şu sıralar çıkan bir söylenti herkesin malumu; 100 bin euro'ya gittiği söyleniyor. doğrudur yanlıştır kısmı yakında çıkar ama bu söylentiyi yorumlarken kendisini stoper yokken bile oynatmayan ve gönderin raporu veren fatih terim'in adını geçirmeden sadece yönetime sallayanlar, sanırsın barcelona salakmış ve böyle bir gücü varmış ve kullanmamış gibi opsiyon koydurmadığı için domenec'i eleştiyor.
  harika planlamamız gereği ismail çipe'ye kalmıştık ardına okan'ı geri çağıracak parayı bulamadık domenec torrent'in getirdiği kaleci antrenörü kendisi ile çalıştığı için önerdi ve bedelsiz olduğu için yönetimde kiraladı. para isteseler onu da alamazdık.
  keşke kiralamasak ve yerine bir orta saha alsaydık daha iyi olurdu ayrı ama ben cidden bıktım bu zihniyetten.

  yapılan algının bile kaliteli olmasını bekliyor insan.
 • 497
  21-22 sezonu stsl'de kendisinden daha iyi kaleci yoktu. şampiyon takımın kalecisi uğurcan'in 'büyük' maçlarda yediği golleri izleyince daha iyi anlaşılıyor.

  barca'dan kiraliyorsun, barca'ya karşı seni ve takımını savunuyor. 4 aylığına geldiği bir takıma duyduğu aidiyet için kendisine teşekkür edilmeli.

  barca-real-atm olmasa da ispanya liginde tum takımlarda oynayacak potansiyeli var.
 • 498
  hatır gönül ilişkisi sayesinde kiralanan ozornwafor’un kiralanması ile birbiri arasında alaka olmayan kaleci. pena zaten barcelona b takımında düzenli oynayan ileride a kadroya girme olasılığı yüksek olan bir kaleci. muslera’nın sakatlandığı dönem bize bir kaleci lazımdı. kulüpte para yoktu. torrent’in kaleci antrenörünün kişisel ilişkileri sebebiyle cüzi bir miktara kiralandı. burada 3 taraf için de bir fayda oldu. biz muslera’nın sakat olduğu dönemde uygun fiyata bir kaleci almış olduk ki gerçekten de işimizi gördü. pena hem yurtdışı büyük bir takım tecrübesi edinmiş oldu biraz da cebine fazla para girmiştir. barcelona da oyuncusunun tecrübe kazanmasını sağladı.

  ozornwafor olayına gelince. sezon başı * kadro oldukça eksik olduğundan psv maçları için lisans çıkarıldı. ancak nelsson transferi sonrası kadroda yabancı sınırı nedeniyle lisans çıkaramayınca bir şekilde elden çıkarmamız gerekiyordu. hatta marcao cezası sonrası acil olarak yetiştirilmesi gerekiyordu. o gün serbest bırakılsaydı bile sanırım kimse bu kadar ses etmezdi.
 • 499
  menajerine neredeyse 10 haneli borcumuz bulunan ozornwafor ile kıyaslanması absürd olan futbolcu. ozornwafor çok büyük bir ihtimalle lisansı bizdeyken bile bizim futbolcumuz değildi. daha alınırken bile ılgaz çınar güvenli liman falan yazdı, başka biri d'avila'ya jest olsun diye alındı, galatasaray etiketi vurduğu oyuncusunun değeri artacak yazdı. oyuncuyu izlediğimde akademi oyuncularımızdan bile fersah fersah kötüydü. fiziği dışında çok ele avuca gelir bir özelliği yoktu. belçika'da iyi bir sezon geçirdi ancak belçikalılar bile o oyuncunun 2-3 milyon hayatta etmeyeceğini söylüyorlardı.

  pena'ya gelirsek, barcelona b takımından kiraladığımız bir kaleci. ayakları iyi, elleri kötü boyu kısa. en basit kurtarışları bile boyu 1.80 olduğu için zor gibi gösterebiliyor. mesela depay'ın çaprazdan arka direğe plasesini yiyecek kaleci bulamazsınız ama pena kısa boyuyla iyi uzayamadığı için çok zor bir pozisyon çıkartmış gibi gözüktü. kısa boyunun yanı sıra güçsüz kendisi. belli bir hızın üstünde gelen şutları kontrol edemediği gibi sektireceği yeri dahi ayarlayamıyor. kendisinin beşiktaş, rize ve barca maçında yediği 2. golü çipe yese mevzu çıkar, başlığına ad hominemli üslupla entryler girilirdi. ama yabancı pasaportunuz varsa aynı golleri yediğinizde hiç sorun olmuyor. yine övecek birileri çıkıyor.

  ihtiyacımız olan ve paramız olmayan bir zamanda geldi, hizmet etti ve gitti. ben memnunum şahsen kendisinden. ancak kendisinin ileride iyi bir kaleci olabilmesi ihtimalini çok düşük görüyorum. kendisinin kaleciliğini öven adamla da sabaha kadar tartışırım yani. kaleciliğine dair övülecek tek şey ayakları çünkü.