resim
Ignacio Peña Sotorres
Takım:Barcelona
Mevki:Kaleci
Yaş:23
Boy:1.84
Uyruk:İspanya
 • 492
  2021-2022 sezonunda galatasaray futbol takımı ile 6 lig maçına çıkan kaleci. bu çıktığı 6 lig maçında kalemizde gördüğümüz xg ve gol hesabı yaparsak, yine aynı sayıda maça çıkmış ismail çipe'den daha kötü durumdadır. ayrıca oynadığı maçlar da ligin görece zayıf takımlarıdır. *

  kariyerini merakla beklediğim oyunculardan bir tanesi. tahminim ispanya 2. ligi.
 • 493
  pena düzgün bir adam imajı yarattı geldiğinden bu yana. ben sevdim, yolu açık olsun, başarılar diliyorum canı gönülden. muslera'nın üst düzey performanslarını izledikten sonra elbette pena'yı yeterli görmedik.

  21-22 sezonu ara transfer döneminde dome önderliğinde yapılan transferlerdeki yanlış stratejinin ürünüdür. ara transferde katılan futbolculardan dome'nin haberi yoksa bu da kendisi için bir büyük ayıptır.

  pena çıktığı 6 maça çıkmasa da bugün olduğumuz yerin çok altında olmazdık diye düşünüyorum oysa yabancı kaleci yerine başka bir eksiğimizi doldursaydık belki iyi ihtimalde gelecek sene için takıma monte edebileceğimiz bir ilk 11 oyuncusuna sahip olurduk.
 • 495
  sezon başı kadro planlamasında yapılan hatalar nedeniyle devre arasında takıma katılan kaleci. şöyle ki, pena'yı devre arasında kiralamasaydık barcelona'ya karşı sezon başında muslera'nın yedeği olarak belirlenen ismail çipe ile çıkacaktık. yıllar önce chelsea'ye karşı mehmet bölükbaşı'na, real madrid'e karşı eray işcan'a mahkum olduğumuz gibi nou camp'ta da çipe'ye mahkum olsaydık ilk maçın 0-0 değil de kaç sıfır biteceğini hayal gücünüze bırakıyorum.

  artılarıyla, eksileriyle ortalama bir kaleci performansı verdi. güzel oynadığı maçlar da oldu, topu oyuna sokmadaki başarısıyla göz doldurdu. bununla birlikte yan toplarda sıkıntılı anlar yaşattığı, hatalı ve şanssız goller yediği zamanlar da oldu. ancak ne olursa olsun ismail çipe'nin takıma verdiği zararın onda birini vermedi.

  pena'nın oynadığı 6 lig maçında 3 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 yenilgimiz var. ismail'in oynadığı 7 maçta ise 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 5 yenilgimiz bulunuyor. ismail son 7 dakika oynadığı sivas maçı hariç, yenildiğimiz bütün maçlara doğrudan olumsuz etki etti. türkiye kupası'nda denizlispor faciasından bahsetmiyorum bile. gol yemesi için topun kaleye isabet etmesi yeterliyken, auta giden topu bile içeri alacak kadar gol yeme delisi bir kaleciydi. hasbelkader bir kere antalyaspor maçında kurtarış yaptı diye maçtan sonra bayrak sallayıp, üçlü çektirdi ve galatasaraylıyım edebiyatıyla duygu sömürüsünün dibine vurdu. pena ise geldi, işini yaptı ve gitti. ileride kariyeri nasıl şekillenir bilmiyorum ama galatasaray'da oynadığı süre özelinde kendisini kötü hatırlamayacağım.