• 54
    genç oynatma zorunluluğu ile ilgili sözleşmesine madde konulması gereken teknik direktordur. ne gedson'u stoper ne de ömer bayramı sağ bek olarak görmek isterim. ne selçuk ve arda gibi oyunculara evlatçılık yapılıp gençlerin hakkı yenilsin isterim ne de babel gibi adamların kadroyu işgal etmesini isterim. gelen gideni aratmadı ama birebir kopyası çıktı. aynı saçmalıkları tekrarlayacak teknik direktör gelmesin. gerekirse eline gençleri zorunlu oynatacak kadar 21 yaş üstü kadroyu daraltmak gerekiyor. belirli mevkilere üst düzey oyuncuların alınıp diğer mevkilerin en azından çoğunun alternatifi gençlerin olması gerekiyor. şampiyonluk için kadro kurmak değil geleceği kurtarmak için kadro kurmak lazım. bu idelallere bağlı ve teknik ekibi güçlü bir hoca ile anlaşılmalı.

    not: belirli mevkilere üst düzey oyuncu derken orta saha ve stoper mevzilerini kastediyorum. bu mevkiler diğer mevkilere de doğrudan etkiliyor ve uygulamalı olarak bunu tecrübe ettik.
  • 56
    ideal galatasaray baskani problemi cozuldukten sonra bakilmasi gereken teknik direktordur.

    alp yalman'dan beri galatasarayliligi kendi egolarindan once gelen becerikli bir tane baskan cikaramadiktan sonra en ideal teknik direktoru bulsan ne olacak? en fazla 1-2 sene basarili gecer sonra baskan kucuk daglari ben yarattim kafasina girip bir sekilde teknik direktoru yemeye bakar. lucescu*, gerets*, terim* gibi hocalarla niye devam edilmedi mesela? kucuk olsun bizim olsun zihniyetindeki dinozorlardan ve bu kesimin oyununa gelen egosunu galatasaray'in onunde tutan baskanlardan kurtulmadan bu kulupten sureklilik anlaminda bir cacik olmaz.