• 530
  herkesin görüşü, izleyişi farklı olabilir ancak şahsen sahada gayet gelişme göstermiş, hızlanma yeteneği kuvvetlenmiş, kendine daha güvenli bir latovlevici gördüm. devre arası kampındaki hazırlık maçlarında gösterdiği performansı, daha doğrusu gösterdiği gelişimi de beğenmiştim. 22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçındaysa ilk kez gelişimsel değil oyun olarak da tatmin edici buldum.

  kanadı delik deşik edilmiş olabilir. buna itiraz edilecek pek bir şey yok. meseleyse şu, kendisinin kanadı ne kadar delik deşik edilmişse canımız ciğerimiz, süper kaplumbağamız, bulunamayan sağ bekimiz mariano'nun kanadı da o kadar delik deşik edilmiştir zira maçın son altmış dakikasını tamamen kapanarak geçirdiğimizi, takım olarak da gerek merkezden gerek her iki kanattan pozisyonlar verdiğimizi düşünürsek bunun belirleyici bir fark olduğunu söyleyemeyiz.

  tıpkı ryan donk örneğinde olduğu gibi latovlevici örneğinde de taraftarlara büyük sorumluluk düşüyor. hak etmediği şekilde oyuncuyu günah keçisi ilan edip koca statta ıslıkladık. hiçbir zaman arkasında durmamamızı bir kenara bırakalım onca transfere sevgi seli yağdırırken ona sanki üvey evlatmışçasına davrandık. zaten özgüven sorunu yaşadığı bir dönemde -ağır bir sakatlık yaşadıktan sonra bize geldi- biz de düşene vurunca gayet tabii oyuncunun performansı dibe vurdu. şimdiyse hem takıma adaptasyonunun artması hem de kış kampı geçirmesi sonucu çok açık şekilde performansının arttığını görüyoruz. daha önce de konuşulmuştu bu konular ancak tekrar söyleyeyim, lato geçtiğimizn sezon ligin en iyi birkaç sol bekinden biriydi. oyun kurucu bir sol bekti. hatta o denli yüksek bir performansı vardı ki karabükspor maçlarını izlediğimde takımın en sağdan, pozisyon alakalı olsun olmasın topu lato'ya ulaştırmaya çalıştığını yani bir bakıma onu on numara olarak kullandıklarını yine birçok kez gördüm.

  kendisi de ''kendimi tanıyamıyorum ve performansıma anlam veremiyorum'' tarzında bir açıklamada bulunmuş yanılmıyorsam. kendisi de potansiyelini biliyor, çok çalışması gerektiğini de biliyor. ve inanın çok da çalışıyor. fatih hoca da lato'nun antrenman performansının- özverisinin dikkat çekici olduğundan bahsetti. tüm bunlar demek oluyor ki kendisi gerçekten ait olduğu seviyeye ulaşmak için var gücüyle çalışıyor.

  bizlere düşen desteklemektir diye düşünüyorum. umuyorum, istiyorum.
 • 532
  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçında bana sürekli gel gitli duygular yaşatan oyuncu.

  yani bi yandan "acaba lan?" derken diğer yandan "yok abi evra 36da olsak alalım biz böyle olmayacak" dedim.

  hem çok çalışması hem de futbol şansının iyi gitmesi lazım. galatasaray'ın sol bek ihtiyacı tartışıldığı için bugün rakip de sürekli o kanadı zayıf yönümüz belledi ilk yarı. neyse inşallah içinden bir ashley cole çıkar.
 • 535
  kendisinin 22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçı performansını beğenenlere sormak istediğim bi soru var; latovlevici'nin arkasına adam kaçırmadığı 1 pozisyon bile var mı? ne zaman arkasına top atılsa pozisyon oluyor. stoperle arasına atılan toplar zaten direk sıfıra inip orta açma fırsatı rakip için. aynı sorunu carole ile yaşıyorduk meğerse adamın sağ gözü sıkıntılıymış. boyut sıkıntısını varmış. adam 2 boyutlu görüyormuş topu o hadi neyse. ya lato'nun bahanesi ne? ister ofsaytlayın ister linç edin, gözlüklü bir carole'ü lato'ya 20 kere tercih ederim.
 • 537
  (bkz: beyni aldırsana kanka ekstra ağırlık yapmasın)

  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçında televizyona topu her ayağına aldığında "lato lütfen beynin varmış gibi oyna" demekten ciğerim soldu.

  "yani gerçekten bir adamın oyun görüşü -1 olabilir mi?" diyeceğim, aklıma semih kaya geliyor vazgeçiyorum. onun da böyleydi. "lan burada pozisyon alamadım ama daha iyi pozisyon için çabalayabilirim" demezdi, rastgele oynuyor mu oynuyor böyle işte lato'da.

  ha carole için girdiğim bir entry vardı. "beklenti yüksek olduğu için başarısız göründü, beklenti vasat olsa beklentileri karşılayan bek olurdu" gibi bir şey yazmıştım. aynı hataya lato'da düşmememizi de çok istemiştim. ama sezonun ilk yarısında beklentiye cevap veremedi, ben beklentimi bu adamdan vasat'a çektim hatta vasat altı deplasman maçları da bekliyordum. ama bu kadar da değil arkadaş.

  acilen bir sol bek takviyesi gerekmekte ve lato'yu da hemen kiralamayla elden çıkartmalıyız. değil 36'sında evra 44'ündeki roberto carlos bile gelecekse artık birisi gelsin.
 • 538
  terim’le üç maç üst üste oynamadan ak mı, kara mı anlaşılamayacak oyuncu.

  öncelikle hayatında ilk kez galatasaray seviyesinde bir takımda oynuyor. onun galatasaray gibi bir takımda oynamaya ihtiyacı olduğu kadar, ve belki daha da fazla, bizim de bir sol beke ihtiyacımız var. maalesef kendisine alternatif olarak kullanılacak bir oyuncu da yok.

  terim’le beraber latovlevici’nin yetersizliğini kamufle edecek bir sistemle oynuyoruz. sol kanat oyuncusu biraz fazla yorulacak ama latovlevici’nin kendine güveni arttıkça sisteme daha fazla ayak uyduracak gibi duruyor.
 • 539
  kendisini kötülemek ve eleştirmek artık her maç sonrası bir alışkanlık haline gelmiştir. devre arası kampı ile bence kendisinde ilerleme var. daha iyi de olabilir. bize zaten marcelo performansı vadederek gelmedi. ancak takımımıza geçen sezonun en iyi sol beki olarak geldi. sezon başı kampını geçirdiği ameliyat nedeniyle kaçırması kendine gelmesine engel oldu. üstüne bir de taraftar tepkisi adam tepe taklak oldu resmen. sol bek transferi yapamazsak kendisi ile devam edeceğiz. bunu düşünerek tribünlerde biraz daha destekleyici davranmak takımımız adına yararlı olacaktır. yoksa ben de isterim asamaoh gelsin, dertler bitsin. elde var olandan maksimum verimi almak için hoca ile bizlerin de çabalaması lazım bence.
 • 541
  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçında bir pozisyonda arkasına bir top geldi. tanımda yapıyım orta sahanın oradan bir oyuncumuz bunun maksimum 1 metre arkasına top verdi. bu ileri koşuyordu. sonra geri dönüp topu aldı. top ise orta sahaya daha yakın konumdaydı yani sağına daha yakındı. işte bu dönüş önemli. çünkü akıllı bir oyuncu top o kadar yakınken ve sağındayken sağına dönüp direk alır. bu kamil ne yaptı? solundan u yapıp topu aldı. çöp.
 • 542
  yani hani bazı dizi veya film oyuncuları olur, böyle insanı öyle moda sokarlar ki, filmin başında söversin sonunda seversin falan. ya da tam tersi. işte bu da öyle. yahu bir iyi oynuyor bir adam kaçırıyor çözemedim ben bu oyuncuyu. henüz iyi veya kötü diye yorum yapmak için erken, zira ikinci yarının ilk maçı. daha 2-3 maç kesik yemeden oynarsa anca öyle konuşabiliriz, ancak cidden bu adamın ne olacağı belli değil.

  hücuma çıkıyor, diyorum ki tamam bak kendini düzeltmiş biraz. hop 2 dk sonra kademeye giremiyor adam kaçırıyor. yani cidden enteresan bir oyuncu. şu an övmek veya yermek ne kadar doğru, gerçekçi olur bilemem ama cidden tuhaf bir durum yani.

  bakalım inşallah fatih hocayla bir ivme yakalar da kendini affettirir taraftara.

  (bkz: 22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçı)