• 565
  çok yakın arkadaşımla başkan adaylarının projelerinden bahsederken birden konu metin öztürk'ün vaatlerine geldi.
  metin öztürkün 10 numara ile anlaştık. mevkiisinin en iyilerinden hemde türk pasaportlu demişti. herkes hakan çalhanoğluna odaklandı ama acaba bu ianis hagi olabilir mi diye düşünmeden edemedik.
  hem türk pasaportlu hem degalatasarayda oynamak en büyük hayallerimden biri demişti.
  hem genç olması hem de yerli statüsünde oynaması bizim için gerçekten büyük bir avantaj. rangers'ta sergilediği performans gerçekten iyiydi.
  inşallah bu buluşma en kısa zamanda gerçekleşir ve george hagiden sonra ianis hagiyide galatasaray formasıyla görmek bizlere nasip olur.
 • 566
  transfer olması durumunda yerli statüsünde sayılmayacaktır. o kural 2015 yılında değişti. ianis romanya milli takımında 2015 öncesi oynamaya başlamış olsa türk pasaportundan dolayı yerli statüsünde oynayabilecekti ancak 2018 yılında milli takım tercihini yaptı. ek olarak 2015 yılında zaten 16 yaşındaydı, çok mümkün değildi yani.

  2015 öncesi tercihini yapmış olsa mesut özil ve jimmy durmaz gibi yerli statüsünde sayılabilecekti.

  --- alıntı ---

  a) a takım listesi en fazla 35 futbolcudan oluşur. a takım listesinde türkiye a milli futbol takımında oynama uygunluğuna sahip olmayan en fazla 16 futbolcu yer alabilir.

  b) a takım listesinde yer alacak en az 14 futbolcunun, türkiye a milli futbol takımında oynama uygunluğuna sahip futbolcu olması zorunludur. bu kuralın ilk olarak yürürlüğe girdiği 15 haziran 2015 tarihinden önce başka ülke a milli futbol takımlarını tercih etmiş futbolcular açısından türkiye a milli futbol takımında oynama uygunluğu şartı aranmaz.

  türk vatandaşlığına sonradan geçen yabancılar ise, başka ülkelerin a milli futbol takımında oynamamış olmaları kaydı ile vatandaşlığa kabul için yapmış oldukları ilk müracaat tarihinden itibaren beş yıl geçtikten sonra ve türkiye genç milli takımlarının herhangi bir yaş kategorisinin en az bir resmi müsabakasında oynamış olmaları koşulu ile bu kapsamda listeye yazılabilirler.

  --- alıntı ---
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!