• 27
  stadyumda hep bir ağızdan bağırılmadığı sürece hükümetin favori müteahhiti eliyle doğranacağız. kime güvendiği gün gibi ortada. "aman futbola siyaset bulaştırmayalım"cılar çıkacaktır ama ülkede futbol tamamen siyasallaştı ve bunun sorumlusu biz değiliz. biz bundan zarar gören tarafız. bu durumu protesto etmek de en doğal hakkımız. organize şekilde bağırılacağını bilsem yıllardır sürdürdüğüm passolig boykotunu yakıp maça gelirim.

  (bkz: passolig boykotu/#3296866)
 • 28
  aslında en en en büyük sorun bu. ama algı yönetimine kurban giden ve anı düşünen hemen herkes olayı futbolcu, teknik adam boyutuna indirgedi.

  istediğimiz kadar nihat özdemir'e ve tff yöneticilerine sallayalım. bu adamların gücü nereden aldığı belli. önemli olan onların ayağını denk almasını sağlamak. bu gece nihat'a telefon gelsin içi kan ağlayarak bizi şampiyon yapar. öyle de liyakat sahibidir.

  şu an ülkede adil futbol ortamı olsa biz haftalarca doğranıp yarıştan kopmuş olmayacaktık. büyük takımlarda hele bizde maalesef böyledir zirveden uzaklaşınca tamamen koparız üst sıralardan. sonraki maçlar formaliteye döner.

  2018-19 sezonunda eğer istanbul seçimleri tekrar edilmese başakşehir'in şampiyon yapılması kuvvetle ihtimaldi. zaten nasıl içlerinde kaldıysa 1 yıl sonra önleri açılarak şampiyon yapıldı. o dönem önce fb sonra da biz* güzelce saf dışı edildik.

  ama ben bu hükümeti tanıyorsam önce bizi küme düşme hattına yollar sonra oradan hakemler eliyle çıkartıp hem galatasaray kollanıyor algısını güçlendirir hem de kendisini istifaya davet edenleri utandırır. ölümü gösterip sıtmaya razı eder.

  galatasaray tribünlerinin öncelikli sloganı olmalıdır.
 • 29
  sözlüğün tek gündem maddesi olacak kadar önemli olan mevzu bu. hükumet değişmezse hiç bir şey değişmeyecek.

  galatasaray taraftarı kulübüne iyice küsüp artık spor takip etmeyecek hale gelinceye kadar devam edecekler. sonra da geri dönüşü olmayan süreç başlayacak. burası da nostaljik bir ortam olacak. durumun bu ciddiyetini hala anlamadı camia. çok net şekilde kalemimiz kırılmış. şampiyonluk mücadelesi değil var olma savaşı vermeliyiz. hükumetin ayağını denk almasını sağlamalıyız.