• 76
  2018 dünya kupasının güzel futbol oynayan takımları birer birer elendi. turnuva şablonunun da etkisiyle güzellikler birer birer son buldu. önce meksika, sonra brezilya, en son 10 temmuz 2018 gecesi fransa’ya elenen belçika... bu akşam ingiltere hırvatistan yarı finalini bari hırvatistan geçip fransa ile final oynasa. elimizde adı brezilya, fransa, almanya, ispanya, ingiltere gibi büyük olmayan ama iyi işler çıkaran bir tek onlar kaldı. hem pozitif futbolları için, hem de bir çok yıldız konuşulurken sessiz sedasız, işini gösterişsiz yapan komple bir orta saha oyuncusu olan modriç’in başarısının taçlanması adına şampiyon olmalarını istiyorum. ayrıca sadece 10 sene önce kafa kafaya rekabet ederken ve kendilerini eliyorken, şimdi hırvatistan ile aramızda koca bir uçurum var. şikeyi aklamak uğruna türk futbolunu yozlaştırıp bitirenlerin suratına tokat gibi çarpan bir başarı olacağına inandığım için hırvatistan’ın kupayı kazanmasını istiyorum. ha bunu yapanların yüzü, bu tokadı suratlarında hisseder mi? hiç sanmıyorum!
 • 77
  2018 dünya kupası elemeleri grup aşamasında kendileriyle dışarda 1-1 berabere kalıp, içerde ise 1-0 mağlup etmiştik.
  şimdi ise kendileri yarı finaldeler.
  aslında ne kadar verimsiz bir futbol ülkesi olsak da ayağımıza her zaman bir fırsat geliyor.
  bu açıdan gerçekten çok ilginciz.
  belki de izlandayı yensek biz de turnuvada olacaktık.
  ama bu federasyonla ve başımızdaki hocayla işimiz çok zor.

  bu akşam kalbim ingiltere ile olacak ama netice ne olursa olsun, 15 temmuz akşamı fransa'nın karşısındaki rakibi destekleyeceğim.
 • 79
  yıllardır turnuvalarda saçma şekilde elenen takımdı. yani öyle çok güçlü takımlara yenildiklerini, ezilerek elendiklerini falan pek hatırlamıyorum. hep iyi oynadıkları, favori oldukları maçlarda elenirlerdi. 2018 dünya kupasında onlar açısından tam elenmelik 2 maça çıktılar: danimarka ve rusya maçı fakat bu sefer elenmediler.

  şimdi finaldeler. turnuvanın belki de en iyi oynayan takımı ve karşılarında tüm dünyanın nefretini toplamış futbol düşmanı fransa var. umarım bugüne kadar futbol oynayanlar kazanır, umarım modric kazanır.
 • 81
  2018 dünya kupası yarı finalinden önce 2 kere penaltılara maçlarının gitmesine rağmen, yarı finalde uzatmalarda ingiltere gibi bir takıma önde basıp onların doldur boşalt bile yapmasını engelleyerek finale adını yazdırmış aslan gibi takım.

  savunma dediğin tam da böyle yapılır. öyle hadi beyler 11 kişi ceza sahasında olalım dediğin an golü yersin, böyle önde basacak fizik kondisyon ve karakterli topçu olunca kazanıyorsun.
 • 82
  kazanan takım haline gelmeyi sonunda başarmış milli takım. bunda modric'in harikulade katkısı var tabi, o olmasa finale çıkamayacaklarını söylesek kimse itiraz etmez herhalde. grup maçlarından sonraki üç maçta da bana kaybedeceklerini kesinlikle hissettirmediler ki geriye düştükleri de oldu, öne geçip yakalandıkları da. çoğu izleyiciye de bu hissi verdiklerini düşünüyorum. bir takımın en önemli parçasının orta saha olduğunu kanıtladı modric.