• 2227
  bu akşamki aspor 90 dakikada "bu oyunla 2 puan önde olsa iddaa'da galatasaray'a şampiyonluk oynamam" demiş duayen* yorumcu.
  aksine yanındaki güven taner haklı-haksız en ufak bir pozisyonda beşiktaş aleyhine bir durum varsa ilmek ilmek işlemekten imtina etmezken bu amcamız bulduğu her açıdan şut bambardımanına tutuyor galatasaray'ı.
  nedense kendisini her gördüğümde, galatasaray'a her salladığında aklıma aşağıdaki video geliyor;
  https://youtu.be/oXM_dOYh65I
 • 2228
  yılların eskitemediği gazeteci. kim ne derse desin saygı duyulası bir kişilik. muhtemelen dedem pek sevmezdi zamanında, babam çok kızar yorumlarına, 5 dakika dayanamaz kanal değiştirir. bana da çoğu zaman ‘yok artık !’ dedirtir. 3 farklı jenerasyona da hitap etmeyi başarabilmiş, şahsen şu an bile ekranda kendimden daha enerjik bulduğum, entellektüel birikimi şu anki spor ve hatta tüm medya ortalamasının çok çok üzerinde bir gazeteci.

  çok da sıkı bir galatasaraylı olduğuna eminim. herkesin sevme tarzı farklı. bu abimiz yerden yere vurarak ( efsaneye göre bu da ustanın totemiymiş) seviyor.
 • 2230
  “astım tanısı ile takip edilen, otopsisinde toksikolojik incelemede, kanında 208 mg etanol,7.8 mg sulbuttanol, 1.28 ml caffeine ve 1.72 mg pheniramine bulunan kişinin ölümünün; almış olduğu alkolün kolaylaştırıcı etkisi ile kanında bulunan ilaçların muhtemel yan etkilerine bağlı olarak meydana gelmiş ölüm olarak değerlendirildiği”

  bu defne joy foster'ın ölüm sebebi. yani alkol sebebiyle ilaçların yarattığı yan etkiler.

  peki hıncal ne yazmış hakkında?

  defne'nin ölümü tipik bir "su testisi, su yolunda kırıldı" olayıdır!..

  işte hıncal uluç bu derece saygıdeğer bir insandır. kendi adı hıncal, kardeşinin adı öcal. içinde yetiştiği aile hakkında fikir veriyordur sanırım bu isimler. galatasaray'ı savunsa da, eleştirse de farketmez ölüye, genç yaşta hayatını kaybetmiş insanın ailesine saygısı olmayan bir insan için yazabileceğim iyi hiç bir şey yok. hadi saygısı yok. tanımaz etmez belki. saygı duymaya mecbur da değil. ama insanların acısı bu kadar tazeyken saygısızlık ediyorsan o saygıya değmezsin.
 • 2233
  15 yaşımdan (2005 yılından) beri düzenli olarak yazılarını ve programlarını takip ettiğim duayen gazeteci. çok 2005-2006 sezonunda gerets'e demediğini bırakmıyordu. özellikle cihan haspolatlı'yı gerets'in manevi oğlu olmakla suçluyordu. "gerets hoca falan değil" cümlesini o dönem çok kez kurmuştur. ki hıncal uluç hücum futbolunu sever. korkaklardan nefret eder. gerets'in ilk sezonunda oynattığı futbol ise çılgıncaydı. buna rağmen kendisini hıncal bey'e bir türlü beğendiremedi. o zorlu sezonun sonunu hepimiz hatırlıyoruz zaten.

  2005'ten bu yana aradan 14 sene geçti. bu 14 senede galatasaray'ın birçok hocası oldu. hıncal'ın ise beğendiği tek bir hoca bile olmadı. adam beğenmiyor. hiçbir şekilde memnun edilmiyor. o dönemde görüşlerini çok dikkate alırdım aradan yıllar geçtikçe nasıl bir görüşe sahip olduğunu idrak ettim. ne istiyor, neyi amaçlıyor hiç bilmiyorum. ona göre gerets, kalli, bülent korkmaz, rijkaard, taffarel, hamza, skibbe, hagi gibi hocalar asla hoca değildi. 2011-2013 ve 2017-2019 dönemlerindeki fatih terim ise hocalığı unutmuştu. selçuk'u ve yasin'i bitirenin fatih hoca olduğunu zannediyor.

  ne zaman şampiyonluk yarışında olsa "bu galatasaray şampiyon olamaz" der. ne zaman kadıköy deplasmanına gitsek "fener bu haliyle galatasaray'ı 6-0'dan beter eder" der. ne zaman bir maçta iyi oynasak "rakip çok korkak ve kötüydü" der. her şeyi der ama katiyen bir şeyi demez; "galatasaray iyi futbol oynuyor". birkaç sene önce kendisine bu konularla alakalı bir mail atmıştım ama dönüş yapmadı. bu yüzden çok da üzerinde durulmaması gereken bir isim.

  yazılarını hala okurum, salı günleri a spor'da yayınlanan programını hala izlerim ama söylediklerini pek ciddiye almam. sadece okuması ve izlemesi bana zevk veriyor. he bu arada sadece galatasaray hocalarına sallamaz. fenerbahçe ve beşiktaş'ın bu zamana kadarki hocaları da hıncal'a göre asla hoca değildir. hepsi korkaktır ve saha kenarından oyun okumayı beceremez.

  görüşlerimiz ayrı olsa da, futbola bakış açımız farklı olsa da seviliyorsun üstad. umarım tv ekranlarında daha uzun süre seni görmeye devam ederiz.