• 2223
  totem felan değil bildiğiniz kalan maçlar için hakemleri galatasaray'a karşı resmen biliyor. galatasaray sezon başından beri doğranmış, başakşehir sezon başından beri kollanmışken kalan beş hafta öncesi hakemler sanki galatasaray'ı kollayarak yarışta tutuyormuş gibi konuşuyor. emre belözoğlu adlı kişiye mesela bir kere değinmiyor adam hüseyin göçek'e atar gider yapıp kart görmemişken ama iş galatasaraylı futbolcuların saha içi hareketlerine geldi mi ağır şekilde eleştiriyor, enteresan.
 • 2224
  galatasaray'ın başarılı olmasını değil; "her şeyin kendi istediği şekilde olduğu bir senaryoda başarılı olmasını" isteyenlerden sadece biri. mesela belhanda ve soso'dan nefret eder. geri kalan maçların hepsini bu iki oyuncu tek başına kazansa, şampiyonluk kendisine pek keyif vermez.

  yarın mourinho gibi kalenin önüne otobüs çekip şampiyonlar ligini kazanalım; ertesi gün "ben galatasaray'ı izlerken utandım, böyle kazanacağımıza, cesur oynayarak kaybedelim" falan der.*

  ne eksik ne fazla. bizim spor medyasında belli bir yaşın üzerindeki insanların bazı şeyleri aşabilmesi kolay olmuyor.
 • 2225
  dede. futboldan zerre anladığını düşünmüyorum. anlıyorsa da her şeyin zıttını söyleyerek ilgi çekmeye çalışan bir zat. ingilizce’de böyle insanlar için mükemmel bir kalıp var ama burada kullanmak istemiyorum. türkçe’deki karşılığı da ilgi budalası bu kelimenin. yani futboldan anlayıp bu yorumları yapıyorsa sıkıntı, anlamayıp bu kadar yorum yapabiliyorsa daha sıkıntı.

  umarım bir an önce ekranlardan kaybolur. totem falan yaptığına da inanmıyorum. olmaz olsun öyle totem. medyada galatasaray aleyhine çalışan/konuşan en büyük yorumculardan birisidir kendisi. utanmadan sene sonunda cemiyette şampiyonluk kutluyor olması bu durumu değiştirmiyor.
 • 2226
  hangi maçtı hangi hoca söyledi hatırlamıyorum ama "haddimizi bilerek oynayacağız." demişti. bayern münih maçı öncesi şenol güneş söylemiş olabilir belki. bu da sırf eleştirmiş olmak için "ben bu lafı kabul etmiyorum. atatürk haddini bilseydi kurtuluş savaşını kazanamazdı." falan dedi. adam bir futbol müsabakasını öyle yerlere bağladı ki ağzım açık dinlemiştim. galatasaray'ı çok seviyor olabilir ama eleştirmiş olmak için eleştiri yapıyor ve bir zaman sonra kabak tadı vermeye başlıyor.