• 1033
  sene başından aldığı bir takımla hafızalara kazınacak tek başarısı, 19 sene önce kocaelispor’la kazandığı türkiye kupası. onun dışında yıllardır kurtarmaya gittiği takımları küme düşme potasından kurtardığı anda bulduğu her kameraya konuşup pr’ını yapar. 2014-2017 yılları arasında, bir anadolu takımı için mucize sayılabilecek süre rize’nin başında kaldı ama 2019’da okan buruk’un oynattığı futbolun yarısına bile yaklaşamadı. o yüzden kendisini kale alamıyorum. bugün ankaragücü’nü küme düşmekten kurtarabilir ama önümüzdeki yıl ilk 5 haftada berbat sonuçlar alıp kovulması da oldukça olasıdır.

  bu arada 2020-2021 türkiye süper ligi’nde küme düşmesi gereken 4 takımdan 3’ü, 2020 yılında gerçekten düştükleri için ankaragücü, kayserispor ve malatyaspor olmalıdır. allah’ın adaleti eminim bu 3 takım için tecelli edecektir. 4’ncüsü de umarım başakşehir olur diyeceğim ama an itibariyle denizlispor gitti gider gibi.
 • 1034
  egosu basın toplantılarından okunan teknik direktör.

  ben buna karşı değilim ama yanlış anlaşılmasın. başarılı olsun, farklı şeyler denesin de kassın egosunu. sonuçta yapacağı 2 basın toplantısı başka da bir şey değil.

  sadece bu ego için bir tık erken olduğunu düşünüyorum. rize ile yaşadığı kepazelikler dün gibi aklımızdayken biraz daha ayakları yere sağlam basması gerekiyor sanki.
 • 1035
  (bkz: 16 nisan 2021 beşiktaş ankaragücü maçı)

  ilgili maçta penaltı golleriyle 1 puanı kurtardıktan sonra neredeyse maç bitmeden aspor'a özel röportaj vermiş teknik direktör. sanki çok büyük işler başarmış da buna rağmen soğukkanlılığını koruyormuşçasına bir hal-tavır içerisindeydi, o kadar yapmacık duruyor ki.

  kendini geliştirme çabası içinde olduğu herkesin malumu zaten, bu konuda örnek alınması gereken bir karakter. ancak ortada en ufak bir başarı yokken her konuşmasında bielsa'dan, pochettino'dan, tuchel'den örnek vermesi, "antrenmanlarını yerinde izledim" vs demesi çok saçma duruyor. bir futbol adamı olarak tabiki önde gelen isimleri takip edip örnekler verebilir ancak kendisi öyle bir anlatıyor ki, o antrenman sistemlerini kendi takımlarında uygulayıp üst sıralara oynuyor sanırsınız.

  kendi halinde bir teknik direktörsün işte, kendini geliştirme meselesinde insanların sempatisini toplamışsın, ortalama birisin mesleğinde. abdullah avcı'nın müthiş bir sistem takımı kurup bize 4-5 attığı dönemlerde bile programlara çıkıp bunu anlatması birçok kişiye itici gelmişti. bu haliyle umut bulut'un "beni drogba'ya benzetiyorlar" demeci gibi bir durum oluyor.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!