• 37
  arda'nın hayatı boyunca cuk diye oturan söylediği en doğru söz. üstünde arma var diye saygı duymam gerekmez, çünkü ortada galatasaray forması yok. evdeki tişörtün üstüne de arma dikim olsun galatasaray formasi. sırf bu kepaze formalar yuzunden niluferin şarkısı ile dalga geçildi bizle.

  edit: pembe gömleği olan biriyim. 3 kızım var. hayatımın her anında pembe var. mor renkte mi orospu rengide o da lafın içine katılıyor. olayın cinsiyetcilikle ya da bir rengin hayat kadınları ile bağdaştırılmasi ile alakası yok. videonun devamında da galatasaray formasi nerde diye soruyor. sarı kırmızı akar kanımız diyeceğiz, ondan sonra sarının kırmızının olmadığı formayı seveceğiz.
 • 38
  rakiplerimizce gavatlar ve mor menekşe diye dalga geçilen galatlar 2288(biz türküz galatlar kim ne alaka o da ayrı mesrle) muhabbetiyle pazarlanan mor formayı falan içine sindirenlerin rahatsız olduğu söylem. işin ilginç yanı o dönem bir allah’ın kulu da çıkıp bu arda ne diyor dememiş herkes haklı diye destek çıkmıştı.

  cinsiyetçilikle yada orospuluk ile ne alakası var onu da anlamadım. o dönem arda’nın pembe ceket giyip gezdiği bir dönemdi o rengi galatasaray’a forma olarak yakıştırmıyor, parçalı giymek istiyordu sadece.
 • 39
  pembenin orospu rengi olarak algılandığı ve bunun doğru kabul edildiği bir coğrafyada üstelik bu düşünceyi destekleyenlerin de azımsanmayacak kadar fazla olduğu bir toplumda yaşıyoruz maalesef. bu sözlerin sahibi de bu durumun en büyük temsilcilerindendir.

  bu ülkede her şey olursun ancak rezil olamazsın diye boşuna dememişler.
 • 41
  cinsiyetçilikle ya da orospulukla ne alakası olduğunu anlamayan yazarlara belirtmek isterim ki "her sene bir orospu rengi var demek sakıncalı bir cümledir. kalkıp mor forma yaptılar rakiplerin diline düşürdüler bizi dersen, onların aynasından kendini görürsen, hem gavat olursun hem fetöcü olursun hem de bu ülkeye şikeyi sen getirmiş olursun. yatıp kalkıp yanlışları savunacağınıza şu cümleyi söyleyeni bir daha florya'ya sokmasak her şey hallolacak aslında. bu kadar basit, saçma argümanlarla kalkıp burada artistlik yapmanın lüzumu yok.
 • 42
  benim mis gibi de mor gömleklerim var ayrica mor formam da var. hayatimi estetik olarak ilkokul 1 cin ali kitabindan öteye geçmemiş bir kriminal suçlu, eski sporcu "adam" sözleri etkisiyle yasamiyorum tabi ki.
  bu lafin seksist ve kadini aşağılayan tarafini göremeyenlere ise galatasaray sözlük değil bir argo sözlük tavsiye ediyorum.
 • 43
  bizim her şeyi bilen türk medyasının off the record konuşmaları haber yapmayı birbirini atlatmak saymasından dolayı kamuya açılan cümle.

  futbolcuların üstünü başını değiştirdiği bir ortamda arkadan kamerayla yaklaşıp bu sözleri kaydetmek gerçekten büyük röntgencilik başarısı idi, habercilik değil...

  cinsiyetçi bir söylemdir ayrıca ama zaten futbol da gelişmemiş barbar yığınların afyonudur özünde. çok şaşırmamak gerek...
 • 44
  cinsiyetçi bir söylemdir. dahası armaya büyük saygısızlıktır. üzerinde galatasaray arması olan forma isterse sarı lacivert renkte olsun kutsaldır.
  kaldı ki o yıllarda gerçekten güzel formalar yapıyorduk. ben şahsen mor formalarımızı da mercan rengi formamızı da çok sevmiştim. zevkler ve renkler tartışılmaz derler. oysa bu formalara o dönem laf edenler "bu ne çirkin tasarım böyle" dememişti, aynı sözün sahibi gibi "orospu rengi" diyorlardı. işte rakiplerin ağzına lafı aslında arda gibiler vermişti.

  şunu bu kulübün her neferine iyice anlatmak lazım: üstünde galatasaray arması olan her forma kutsaldır. kanımca altyapıda bu konu üzerine "terbiye" verilmelidir.
 • 45
  belki arda turana vurulmaması gereken konuların başında gelen cümle.basının bok yemesidir ayrıca ardanın o sırada söylemek istediğini hepimiz anlıyoruz. pembe forma çıkartanlar utansın. pembe formaya hepimiz aramızda benzer tepkiler göstermiştik. ardanın şansızlığı topçular arasında yapılan konuşmanın kameralara yansımış olması.
 • 47
  bir adet 'şımarık' çocuk beyanıdır.

  bazı arkadaşlar arda'nın o sırada kameralardan habersiz olduğundan vb. bahsetmiş, aksine gayet de kameralardan haberdar ve bilerek yapıyor. tipik bir şımarık çocuk hareketidir bu, misafirlikte vb. denk gelirsiniz şımarık çocuklar başkalarından da ailesi önünde azıcık ilgi gördü mü daha da şımarır ya bu da o şekil işte, kameraları gördü mü ne yapacağını şaşırıyordu ilgi çekmek için...

  he bir de neymiş rakiplere malzeme veriyormuşuz falan filan... allah aşkına o sezon orada kameraların çektiği adamlar*** top mu oynadı? adam gibi oynayıp beğenmediği renklerle rakipleri sahada süpürselerdi malzeme olmaz, rakipleri malzeme ederlerdi, tabii anlayana.
 • 49
  adamlık meselesiyle kafayı bozmuş birisinin söylemi. "orospu" rengi ne oluyor? renklerin böyle sıfatları ne zamandan beri var? ister mor giyerim ister pembe, bu kimseyi orospu yapmaz. bu cümleyi savunmaya çalışanların kafasını yaşamak isterim. arda'yı savunacağız diye girilmeyen şekil kalmadı. dünyada bu renklerde forma giyen ilk takım olmadığımız gibi sonuncu da değiliz. kaldı ki o mor forma bana her zaman keita'yı hatırlatır, hala arasıra maçlarda giyerim.
 • 50
  kendisi adam olduğu için aslında formaların siyah ve gri olması lazımdı.çünkü adam siyah giyinir değil mi?
  mor formanın iyi ve kötü olduğu bir tartışma yapmak istemiyorum sonuçta kişisel beğenidir kaldı ki mor formayı real’de giymekte.
  ama forma kutsal ise kimse bizim formamıza böyle bir söylemde bulunamaz.
  arda’yı savunan kafalara da yazık demiyorum çünkü her şeyi normalleştiren bir kafa yapısı var bu memlekette.
 • 51
  üzerinde herhangi bir analiz yapmayı gerektirmeyen saçma sapan bir laf. kusura bakmayın ama bu başlığa entry girerek bence galatasaray'a ayıp ediyoruz. nasıl ki aziz yıldırım'ın tapelerde geçen "sikerim böyle fenerbahçe'yi" lafiyla ya da ersun yanal'ın soyunma odasında söylediği buna benzer bir sözle dalga geçiyorsak, rakip takım taraftarları da bu aptalca laf ile dalga geçiyor. kendi kendimize tekrardan gündeme taşımaya gerek yok.
 • 52
  arda turan'ın dönemin mercan rengi forma için söylediği söz.

  öncelikle renklerde cinsiyetçilik yapan insanlardan nefret ederim. pembe kadar, mor kadar hoş bir renk var mı ya? mavi kadar saf, güven veren ya da beyaz kadar temiz, kırmızı kadar tutkulu ya da siyah kadar insanı düşündüren... hepsi mükemmeller, bunları cinsiyetçilik üzerinden değerlendirmek çok zavallıca. arda turan'a bahsi geçen sözü söylerken bu nedenle kızabiliriz. fakat kendisi bunu sadece renklere söylemiştir. armaya değil, kulübün renklerine değil.

  yine de bu bir ''arda turan gelsin'' savunması değildir, lütfen galatasaray'dan uzak dur, bozma işte şu güzel ortamı, git tribünden destek ver...