resim
Henry Chukwuemeka Onyekuru
Takım:Olimpiakos
Mevki:Sol Kanat
Yaş:24
Boy:1.75
Uyruk:Nijeria
 • 4303
  çok aranan eski futbolcumuz.
  12 eylül 2021 trabzonspor galatasaray maçı yine ve yeniden gösterdi ki onyekuru gibi patlayıcı bir güce ihtiyaç var.
  neden alınmadı hala anlamış değilim.
  nasıl olsa sınır geldi. yedek kalsın, kontra olacak maçlar da içeri at. bu adamı halil dervişoğlu ile hiç sağlıklı izleyemedik.
  sadece o da değil. takımın şu an omurgasına baktığın zaman nelson ayağı temiz uzun pası iyi yapıyor, marcao desen zaten söz söyleyen çarpılır. bunların üstüne kreatif morutan ve cicaldau geldi.
  kerem ile kıyaslanmaması gereken farklı özelliklerde iki oyuncu. keşke olympiakos beğenmese de devre arası cüzi bir rakama bize gelse.
 • 4304
  kerem'le birbirlerinin sürelerinden çalmamaları için transfer edilmemesi hata olan oyuncu. zira birbirleri ile olan rekabeti ikisi ve takım için de faydalı olacaktı. kaldı ki birbirlerinin tam olarak eşleniği olan veya aynı anda sahada bulunamayacak oyuncular da değil. sanıyorum ki %50'si 4.5 milyon olan opsiyondan dolayı çok fazla pazarlığa girişilmedi. olympiakos'un 5 milyon kapatmasından sonra hoca'nın konuşmasında gizli bir pişmanlık da sezmiştim. kanat rotasyonu ve yardımcı forvet olarak çok maç çözebilirdi. sağlık olsun, umarım kerem ve barış alper'den de en kısa sürede o skor katkısını alırız.
 • 4306
  ben de kendisinin eksikliğini zaman zaman hissettiğimizi düşünüyorum ama kasımpaşa* ve trabzonspor* maçlarında ihtiyacımız olan kendisi gibi bir futbolcu muydu emin değilim.

  iki maçta da baskı karşısında geriden oyun kurma ve ileride top tutma konularında sorun yaşadık. yani, onyekuru da olsaydı onu topla buluşturamadıktan sonra verim alamazdık diye düşünüyorum. çünkü, 2019-2020 ve 2020-2021 sezonlarında onyekuru varken de benzer sorunları yaşıyorduk.

  fatih hocanın kasımpaşa ve trabzonspor maçlarında babel'i asıl tercih etme sebebi, rakip beke karşı sağladığı fizik üstünlüğüyle, baskı karşısında sıkıntı yaşarken atılan uzun topları indirmesi ve tutarak takımı rahatlatması şekliydeydi. teoride çok mantıksız da görünmüyor ama pratikte babel bekleneni yapamıyor, sıkıntı orada. 2019-2020 sezonunda da babel'i bu şekilde kullanmayı çalışıyor ama fayda alamıyordu, hatta babel'den daha kısa olmasına rağmen adem büyük, daha fazla top indiriyor, tutuyor ve takımı oynatıyordu.

  benim fatih hocayı eleştirdiğim nokta, madem geriden oyun kurarken sıkıntı yaşadığımızda, b planı olarak uzun toplarla rakip beke üstünlük sağlamayı çalışacağız, o zaman babel yerine bu görevi gerçekten yerine getirebilecek bir oyuncu transfer etseydik. çünkü, bu durumdan hem bekleneni yerine getiremediği için babel, hem de onun kaybettiği toplar sonrası takım zararlı çıkıyor.
 • 4307
  --- alıntı ---

  olympiakos'un evinde antwerp'i konuk ettiği maçta 4.2 reytinge sahip onyekuru, maçın an itibariyle en kötü futbolcusu konumunda.

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/...600009168134146?s=20

  bize gelebilmek için deli taklidine başlamış aslan parçası. ocak 2022'de 3m € civarı bir bonservisle kadromuza katabilirsek çok güzel olur, takımı oldukça güçlendirir.
 • 4310
  oynamaya çalıştığımız sisteme artık bir artı katamayacak futbolcu. fatih hocanın eskiden oynatmaya çalıştığı eldekilere uygun ne varsa onu oynayalım futbolu için çok uygundu çünkü şimdiki gibi tamamen sete oturup top dolaştırarak savunmada açık arayan bir futbolu sürekli oynayamıyorduk. sağa yığılıp sola devrilen orada da onyekuru'yu silah olarak kullanan bir oyunumuz vardı. set oyunu oynayamadığımız zamanlarda da mevcut oluşan oyunda onyekuru güzel bir delici silahtı. hatırlarsanız onyekuru bazı maçlarda sivrilip bazılarında kayboluyordu.
  bize artık pas oyununa yatkın, dar alanda çevik ve teknik hücum oyuncuları gerekiyor. morutan ve kerem buna güzel bir örnek. ayrıca diagne ve muhammed'in yerine ileri uçta halil'in oynama sebebi de tam olarak bu.