• 2723
  nijeryalı eski oyuncumuz. kendisini tekrar galatasaray forması altında görmeyi çok isterim. ligimiz için ideal bir kanat oyuncusudur
  fizik kondisyonu yerinde olduğu sürece de bu ligdeki her takımda onbir oynar diye düşünüyorum. ayrıca kendisini ligimizdeki diğer pırpır kanatlardan ayıran en önemli özelliği de taktiksel disipline uymasıdır. gerektiğinde rakibi kovalar, bekine yardım edip savunmayı güçlendirir, rakip savunmanın arkasına delici koşular atar. pas oyununda ve orta açmada yetersiz olsa da bizim ligimizde yetenekleriyle her zaman fark yaratacak bir futbolcudur. ayrıca yıllık ücret olarak da astronomik paralar istemez. umuyorum yollarımız yakın zamanda tekrar kesişir kendisiyle.
 • 2726
  dribblingi sadece açık alanda iyi olup kapanan takımlara karşı pek bir artısı olmayan, bitiriciliği de hakeza kontratak futbolunda soldan içeri katettiği sürece yeterli olup dar alanda ve ceza sahası dışında zayıf kalan yetenekli oyuncu.

  ben finansal fair play cezası kalktığında onyekuru yerine daha fizikli ve güçlü, yine ceza sahası arkasına koşu yapabilen bir başka oyuncu alınmasını isterim açıkçası.

  zira onyekuru'nun monaco etiketi var, zaten kapıyı 10 kağıttan aşağıya açmazlar; o iş geçti artık başka adamlar bulunur, scout ekibimize güveniyorum.
 • 2727
  kontratak futbolu oynayacaksak, kendisi 1-1.5m euro arası maaşı kabul edecek ve 5m bonservis ile gelecekse gelsin.
  ama kendisine karşı oynayan takımların kapandığı, 250 milyon euro karşılıksız borcu olan bir takıma 8-10 milyon euro bonservis ile alınması akıl tutulması olur.

  unutulmasın, 2019-2020 yarım dönem kiralama ve maaş ile 1.4 milyon euro verdiğimiz onyekuru 10 maçta 1 gol iki asist yapmıştır. oynadığı maçlarda oyun sırf onun üstünden gitmiş ve karşı karşıya kaldığı her pozisyonda ya dağa taşa ya da kalecinin üstüne vurmuştur. aynı 2018-2019 sezonunun ilk maçlarında yaptığı gibi.
  edit: gol attığı fenerbahçe maçında da 90 bakılırsa dünyaları kaçırmıştır.
 • 2728
  belki afrika'da kendisi gibi çok futbolcu vardır ama aynı aidiyeti hissedecek çok az futbolcu vardır.

  ben de über süper bir futbolcu düşünmüyorum ancak bazı futbolcuların bazı takımlarla geni tutar ve başarılı olurlar. onyekuru ile galatasaray arasındaki ilişki de böyledir.

  takımda düzgün bir maaş ile ben de görmek isterim ama bu finansal darboğazda çok zor maalesef..
 • 2729
  driblingi iyi, bitiriciliği de türkiye standartlarına göre iyidir. 2018 - 2019 sezonunda ligde 14 gol atmıştır. gol attığı takımlar arasında o sezon şampiyonlukta yarıştığımız fenerbahçe, beşiktaş, başakşehir gibi takımlar vardır. en son hangi kanat oyuncumuz 10 gol barajını aştı da kendisinin bitiriciliğini beğenmiyoruz anlayamıyorum doğrusu. zamanında saracchi için de bir sürü laf söylendi, şimdi bakıyoruz, kendisi takımda fark yaratan bir isim. denayer falan da gömülmüştü buralarda. şimdilerde anca instagramda hikaye atarken bizimle ilgili şeyleri görürüz. daha geriye gidersek telles falan için de bir sürü şey söylendi. sonra kızıyorsunuz hoca gençleri oynatmıyor diye. nasıl genç oyuncu fetişistisiniz siz olum ya ):
 • 2731
  ligimiz için her zaman her koşulda iş yapacak oyuncudur. yaşlandığı için hızını kaybetti denilmiş, yaşı 23... 2019-2020 sezonunda bir önceki sezonuna göre daha yavaş gözükmesinin sebebi monaco denen akılsız kulübün fıstık gibi oyuncuya şans vermeyerek çürütmesidir. çocuk doğru düzgün topa değmemişti bize ikinci gelişinden önce. hayır alma yani, madem oyunu onun yeteneklerine göre oynamayacaksın alma.

  avrupadaki bazı teknik direktörlerin de kendi sistemimi uygulayacağım diye özel yetenekleri olan oyuncuları kalıplara uymaya zorlamasına karşıyım ben arkadaş. bazı yerlerde de elastik olacaksın, onyekuru gibi oyuncun varsa genel oyun planından bağımsız olarak atacaksın topu önüne, sonra çuf çuf çuf yani.

  bi daha gel kop gel monaco'dan, sarı saçlım kömür gözlüm...