• 2622
  dün gece eksikliğini iliklerine kadar hissettiğimiz futbolcu.
  ardanın yerinde kendi oynasa çok rahat galip gelebilirdik, taylanın uzun toplarında kopup gidebilecek bir tane pırpır futbolcumuz yok.
  ağzı açılan yok galatasaray kültürü yok yüksek fransız kültürü yok derin galatasaray diyip duruyor, monaco başkanıyla mı görüşülür monaco prensiyle mi görüşülür kimle görüşülürse görüşülsün ve kendisi tekrar aramıza katılmalı.
  ağır futbolcular hüsrandan başka bişey getirmez, kağnı gibi futbolcular arabesk edebiyatı temalı instagram kliplerine 5-6 saniyelik video olur. onyekuru jailsona bir önceki karşılaşmada maraton koşturdu resmen...

  (bkz: 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı)
  (bkz: 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçı)
 • 2623
  27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçının berabere bitmesinde eksikliğini hissettiğimizi düşünmediğim oyuncu. böyle düşünenlerin de 15 mart 2020 galatasaray beşiktaş maçını izlemelerini tavsiye ederim. çünkü 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçındaki fenerbahçe'nin oyununun muadili 15 mart 2020 galatasaray beşiktaş maçı. oyun tarzı olarak da iki takım da topu galatasaray'a bırakarak ve geçiş oyunlarıyla pozisyon bulmaya çalıştı. 27 eylül 2020 de fenerbahçe'nin sağ beki olan gökhan gönül, 15 mart 2020 de beşiktaş'ın sağ bekiydi. onyekuru kaç kere sarktı gökhan'ın arkasına ya da onu paspas etti. ben söyleyeyim. sıfır. peki o beşiktaş maçında yapıp da fenerbahçe maçında yapamadığımız şey ne? nerdeyse yok. ikisinde de, iki oyunda da rakibi açmada çok zorlandık.

  kanatları, saracchi ve omar olan bir takım için hızlı kanat arayışı bana çok makul bir istek gibi gelmiyor. top tutan, pas yapan, topla adam eksilten bir kanat olsa yine makul olabilir fakat onyekuru isteği hiç mantıklı gelmiyor.

  2020-2021 sezonunun ikinci haftasında oynadığımız 20 eylül 2020 medipol başakşehir galatasaray maçına ve 2020-2021 sezonundaki diğer maçlarımıza dikkatle bakalım. emre kılınç'ı ve belhanda'yı bu kadar iyi kullanmamızın sebebi, oyunu kanatlara açtıktan sonra emre ve belhanda ile ortadan delmek. ceza sahası koşuları sağlamak. burada rakibin defans hattının genişlemesi için bekleri kullanırken arda bir iç gibi oynayarak oyun kurdu. emre'nin de delici koşularını defans stoperle bek arasına yapmasını sağladı. şimdi 20 eylül 2020 medipol başakşehir galatasaray maçında bir pozisyon vardı. saracchi topu kanatta olan arda'ya aktarıyordu. arda topu biraz içeri çekip, hatta içeri doğru bekleyip, saracchi'nin önünü açtı, saracchi hareketlendikten sonra da önce içeri doğru giderek kendi önünü açtı ve saracchi'yi ileride topla buluşturdu. sadece bu anda 3 başakşehirli oyuncu oyundan düştü ve pozisyona girdik. şimdi bu pozisyonda arda yerine onyekuru olsaydı ne olurdu?

  1. en büyük ihtimal topu almak için defans arkasına koşu yapardı.

  2. topu alıp, paralel dripling yapar ve kalabalıkta kaybederdi.

  3. aldığı gibi geriye oynardı.

  peki bizim oyunumuzda hangisi makul?

  2019-2020 sezonunda pandemiden önce ve sonra oyunun sistemini değiştirmiş ve düşüşe geçen takımda çok büyük payı olmuş kişi. ha bu arada 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçıiçin kendisine teşekkür ederim. fakat 2019-2020 sezonunda o maçtan başka bir maçta da işe yaramadığını kabul etmek lazım.
 • 2625
  top sürmesinin, hızlı oluşunun yanı sıra kendisinde bulunan en büyük özellik skorer bir oyuncu olmasıdır. 2018-2019 sezonunda ligde 14 gol kaydetmiştir. kendisini istememdeki en önemli etken skor bulabilmesidir. direkt kendisi olmasa da muadili bir oyuncu bulmamız gerekir. bir tarafta oyun kurabilen bir kanat oyuncusu, diğer tarafta patlayıcı özellikleri bulunan skorer ve top taşıma özelliği bulunan bir oyuncunun olması gayet de özellik kazandırır takıma.
 • 2626
  arda turan ve sofiane feghouli ile maça başlamanın yanlış olduğunu düşünüyorum. birbirlerinden farklı özellikleri olsa da genel manada aynı tip kanat oyuncuları olduğunu düşünüyorum. en basitinden arda barcelona kariyerinde, feghouli ise cezayir milli takımında orta sahada oynadılar sık sık. bu oyuncular hızlarından ziyade akıllarıyla ve teknik becerileri ile oynayan oyuncular. ancak ben bir takımın bütün hücum silahlarının aynı tipte olmaması gerektiğine inanıyorum. bir kanat oyuncun orta saha özelliklerine sahip ise diğer kanat oyuncusu daha çok rakip beki hızıyla geçebilecek, son çizgiye inen, oyun kurmaya değil kurulan oyunu bitirmeye yönelik bir oyuncu olmalı. onyekuru'nun bu tarz bir oyuncu olup olmadığı tartışılabilir ama genel manada kendisi tarzından bir oyuncuya ihtiyacımız olduğu aşikar.
 • 2628
  monaco kevin volland transferi sonrası artık onyekuru' yu ilk 11 şansı vermeyecektir. devre arasına kadar 5-6 maça sonradan girer devre arası tekrar bize kiralanır. niye bu cocugu oynatamayacakları bu kadar belliyken zorluyorlar anlamıyorum. bize 2 sene kiralayıp başka takıma satmaya çalışmaları en doğru karar olacaktır. bizim ligde hızıyla iş yapıyor ancak fransa liginde herkes siyahi, herkes hızlı ve güçlü...