• 1793
  geçen sene doğru düzgün hücum planımız olmadığından at onyekuru'ya tarzında saçm sapan bir hücum planımız vardı. bu sene o tarzda bir futbolcu olmadığından hücum edemiyoruz. kendisine bağımlı bir takım olmayı ben sindiremem açıkçası.

  demek geldikten sonra sakatlansa şampiyonluğu kesin olarak kaybedeceğiz.
 • 1794
  http://gss.gs/2727503

  şu girdiğim upuzun entry’nin içeriği sezon başı akhisar ile oynanan süper kupa sonrası sahada gördüğüm aksaklıklardan sezon genelinde yaşanacak sorunlar ve çözümleriyle ilgiliydi. 5 temel sorun ve çözüm sunmuştum. 5.maddeyi aynen geçiriyorum:

  --- alıntı ---

  5. onyekuru gibi bir kanat oyuncusu almazsak maç içinde yoğun baskılar yiyebiliriz. rakip bayern ise 3 dakikada 3 gol yeriz. nitekim bu sene almanya’ nın baş altı takımı bile bize bunu hazırlık maçında yaptı. (bknz. liepzig)

  --- alıntı ---

  3 değil ama yaklaşık 15 dakikada oldu olanlar...
  (bkz: 6 kasım 2019 real madrid galatasaray maçı)

  http://gss.gs/2765501

  şurada da tek sorun kendisinin olmaması değil ancak sorunlardan biri diye belirttim. yani kendisi gelince herşey düzelmez ama önemli bir-iki sorun aynı anda çözülür.

  ft’ nin bu durumu sezon başında görememiş olması basın toplantılarında kendisini “mazlum” modda görme sebeplerimizden bence. gerçi muhtemelen görmüştür ancak neden çözülmediğini açıklamasını isterdim. zira “konuşacak çok şey var da konuşamıyorum” kısmını her ne kadar anlasam da* biraz yorucu geliyor artık.

  devre arası gelme ihtimaliyle ilgili şunu belirteyim. isimlere de fazla takılmamak lazım. maliyeti, şartları, şu anki fizik durumu... tüm kalemleri ihtimalleri incelemek gerekiyor. tamam seviyoruz, tamam o da bizi seviyor, tamam geçen sene kilit bir adamdı*. ancak benzer alternatifleri elinizin altında tutmazsanız her transfer döneminde yaşadığımız “menajer kucağı” problemlerini tekrar yaşarız.

  yani sözüm yönetime ve teknik heyete...
  demem o ki;

  be pro!
 • 1798
  yarın 9 kasım 2019 gaziantep fk galatasaray maçı'nda sahaya çıksa, bencil, top eziyor, oyun zekası düşük diye yerden yere vurulur. sağında kim, solunda kim, arkasında kim, forvette kim oynayacak belli bile değil. ne lemina'yla oynadı, ne soso eski soso. ne de seri ya da andone ile oynadı. futbolun 2-3 kişiyle oynanmadığını, ancak belirli sistem ve oyun organizasyonu çalıştığı zaman oyuncudan verim alındığını ne zaman idrak edeceğiz acaba?