• 1771
  eskiye rağbet ve bit pazarı konusunda menfi düşünen bir yazar olarak; hakkında sözlükte "2018ekim-2019ocak" arasında yazılanların okunmasını tavsiye ettiğim oyuncu..

  hadi üşenmeyin ben özetleyeyim; "neyseki kiralık, sezon sonunda acilen postalamak lazım. kesinlikle galatasaray kalitesinde değil".
 • 1772
  gelmesini kesinlikle isterim. şu an sıfır seviyesinde olan kanat oyunumuzu mutlaka ki yükseltecektir yalnız bir de şu açıdan bakmak lazım. gelişi lanet dizilişin devamı demektir. gerçi fatih hocam o kadar taktı ki o saçmalığa, onyekuru gelmese de devam edecek. hoca bizi delirtti, gerçekten.
 • 1774
  kendisi galatasaray'ın son dönemde yaptığı en iyi transferlerden birine konu olmuştur, diğeri de denayer'i kiralamaktı zaten. çok beğendiğim bir oyuncu aynı zamanda.

  ancak 2019-20 sezonunun devre arasında transferi, takımda çok az sorunu çözer. bir kere adam oynamıyor zaten monaco'da. form tutması, maç kondisyonu kazanması falan sezon sonunu bulur. onyekuru gibi futbolcular da kötü dönemlerde hiç çekilmiyor. hakkında yazılanlar, söylenenler ortada. vites artırdığı zaman yıldız oldu. gelir gelmez onu yapar mı muamma.
 • 1775
  sezon başında onyekuru yerine babel'in gelişinin takıma olumlu yansıyacağını düşünmüştüm. ancak yanılmışım. hızlı bir oyuncuya gerçekten çok ihtiyaç duyuyoruz. senelerdir bruma ile başlayıp garry ve onyekuru ile devam eden hızlı kanat oyuncularımız vardı. o kadar alışmışız ki bu tarz bir oyuncuya, oyun zekaları düşük olsa bile yokluklarını çok hissediyoruz. ayrıca rakip savunmaların çıkmasına engel olmak, defans arkasına koşu yapmak ve rakibi sürekli tedirgin etmek adına önemli olduklarını da 2019-2020 sezonu ilk yarısı itibariyle çok iyi anladık sanırım. üstüne onyekuru'nun bitiriciliği de gol bulmada sıkıntısı yaşayan takımımız adına gerekli bir ekleme. gelirse olumlu bir hamle olacağına inanıyorum. gerçi bir kiralık oyuncu daha almamız ve yabancı sınırı işin negatif boyutu olacak.
 • 1776
  kampa yetiştiği sürece monaco'da oynayıp, oynamamasının fazla sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. onyekuru, 2018-2019 sezonunda da zaten sakatlık nedeniyle neredeyse 1 sezon oynayamamış halde bize gelmişti. ayrıca, geçen sezon burak yılmaz da trabzonspor'da ilk devre neredeyse hiç oynayamamış ve katkı vermemişken beşiktaş'ta kamp döneminin ilk gününe yetişti ve sezonun ikinci yarısının en iyi performans gösteren oyuncularından biri oldu.

  en önemli şey, ocak ayı transferlerini doğru seçebilmek ve kampa yetiştirebilmek. riski en az transferlerden biri ve babel'den sonra en azından sol kanat için ilaç olacaktır. ryan babel'i elden çıkaramayacağımız için santrforda faydalanabiliriz.
 • 1777
  bütün sistemin işlemesi tek bir oyuncuya kalmışsa sorgulamak gerekir. bu işte bir yamukluk var demektir.
  velhasıl ortada sistem yok anladığım kadarıyla, hızlı bir kanat oyuncusunun topu taşımasına bakıyormuşuz. üzücü.

  tanım: transferi gündemde olan eski , skorer kanat oyuncumuz.
 • 1778
  kendisi gelirse ve hoca babel' i kesmezse ya da satamazsak, onyekuru' yu sağ kanat izleriz. bu da veriminin düşmesi anlamına gelir. onyekuru' nun geçen sezonun 2. yarısında yükselişi garry rodrigues' in satışıdır. garry den sonra sol kanada geçince daha etkili olmuştur. umarım gelir ve kendisini sol kanatta izleriz.
 • 1779
  geçen sezon* at fink'e taktiğindeki fink kendisidir. şimdi elimizde fink olmayınca tükendik. bu kadar aslında. geçen sene de işlemeyen bir sistemimiz vardı. uzunca süre onyekuru'nun önüne attık, o da koştu pozisyona soktu bizi. aynı mantık yine işler mi, işleyebilir. en azından şimdikinden daha fazla gol buluruz ama yeter mi, hayır. henry gelecek sorunlar bitecek diyen kendini kandırır. şimdilik sadece yara bandı olur, hücum çeşitliliğimizi arttırmış oluruz. şu anda 0, henry gelince 1 olur işte*
 • 1783
  umarım 6 aylık değil de fikret orman'ın zamanında kullandığı donanımhaber ölücüsü kontratı ile kiralanır. türk futboluna kattığın en önemli şey bu kiralama kontratı len fiko.

  1,5+1+1 yıl opsiyon, illk yıl için 15m euro, ikinci yıl için 12,5m, üçüncü yıl için 10m euro satın alma opsiyonu. bizde oynarken veya oynadıktan sonra başka bir takıma satılırsa bonservisin %20sine çökeriz gibi. gidip mal gibi satın alma imkanımız olmayan opsiyonlarla veya hiç opsiyonsuz 1 yıllığına kiralıyoruz sonra arkasından 30 milyon taraftar ağlıyor. bu uzun vadeli kontratlar ayrıca oyuncunun performansını da doğal olarak olumlu etkiliyor. herkes için win/win yani.

  büyük ihtimalle aynı senaryoyu lemina ile de yaşayacağımızdan devre arası kulübünü bir dürtmek lazım diye düşünüyorum.
 • 1785
  takıma katkı vereceği aşikar ama gelmesin. 2016'dan beri kendisini isteyen biri olarak söylüyorum bunu.

  kiralık kiralık nereye kadar? zaten adam gibi bir sistemimiz yok, bunun üstüne her sene değişen oyuncularla beraber oyuncular arasındaki uyum da kayboluyor. ortaya halısaha takımından bile uyumsuz bir şey çıkıyor.

  yatırım yapalım genç kanat oyuncularına. belki onyekuru kadar katkı veremezler ama en azından bizim oyuncumuz olurlar.

  (bkz: 19/20 kış transfer sezonu)
 • 1786
  ilk geldiğinden beri çok beğendiğim oyuncumuz, hatta eleştirileri gördükçe şaşırıyordum daha ne bekliyorlar bir kanat forvet oyuncusundan diye.

  bu sene olduğu gibi geçen senede doğaçlama oynayan galatasarayda çok iyi işler yaptı ve şampiyonlukta %40 payı vardır benim gözümde.

  fakat maç içinde yaptığı yanlış tercihler ve hatalar yüzünden gereksiz eleştirildi.

  pas oyununa gayet elverişli, bireysel yetenekleri inside forward rolünü gayet kaldırabilecek seviyede, üstelik çalışkan ve özverili bir oyuncu. pas oyununu beceremiyor diyen arkadaşların galatasarayın olmayan, çalışılmayan hucüm varyasyonlarına kafalarını yorsunlar.

  gereğinden fazla sorumluluk yüklemeye çalışıyoruz her oyuncuya . onyekuru gol atsın ama kanattan oyunda kursun, seri pas trafiğini hızlandırsın ama temaslıda oynasın üstüne birde driplingle adam geçip asist yapsın, nzonzi çok iyi defans yapsın ama hucümada çok iyi katkıda bulunsun ve bunları yaparken hiç ama hiç çalıştırılmasınlar, herhangi bir planı uygulamasınlar.

  henry gibi oyunculara belirli hucüm şablonları belirli planlamalar yaparsın ki bu tarz tercih sıkıntılarını minimuma indiresin. yoksa bu atletiklikte birde david silva mentali bekliyorsan 70-80 m euro vererek muadillerini alabilirsin problem yok.

  örnek olarak bütün medyanın ve city taraflarının dalga geçtiği sterling'in guardialonın elinde neye dönüştüğü ortada ve nasıl çalıştırıldığıda.
  https://www.youtube.com/watch?v=pqy8JQbwB3I

  bizdeki en büyük eksik zaten bu ve bu sezonla da iyice ayyuka çıktı. galatasaray bir futbol akademisinden çok fener gibi futbolcu öğütücü bir yapıya büründü. profesyonel yardımcılar, koçlar, modern antrenman taktikleri ve rehabilitasyon metodlarını kulübe monte etmedikçe de düzelmeyecek.

  tempo sorununa etki edebileceği gibi sorunu büyük oranda çözemeyeceği de bariz. zira bizim sorunumuz oyunculardan ziyade sistemsizlik. bizden daha yüksek tempoda oynayan çoğu takım bizden daha hareketli oyunculara değil bizden daha iyi oturmuş ve çalışılmış sistemlere sahip. yoksa malatyası, alanyası kante'yle, felix'le oynamıyor.

  umarım 1.5 sezonluk bir kiralama yapabiliriz. hatta diğer kanada da henrygillerden bir oyuncu daha monte etmek gerek bu 433/4141 inadından bir şeyler kazanabilmek adına.