• 1729
  aniden açıklanan transferiyle o dönem bende şok etkisi yaratmıştı.

  bu adamı fifa, fm türevi oyunlarda bile türkiye ligine getirmek imkansıza yakındı.

  nitekim performansı ile de şaşırtmadı hiç bir zaman.

  en iyi golü de bence içerdeki 1-0 biten göztepe maçıydı. hazırlanışı ve henry'in tek vuruşu itibariyle tam bir premier lig golüydü.

  premier lig demişken, çalışma iznini aldığı gün en iyi 5 takımdan birine transfer olacağını düşünüyorum.

  ex-machine skorer kanat oyuncumuzdur.
 • 1730
  belirli meziyetleri üst seviyede olan ancak fundamental konusunda önemli eksiklikleri bulunan oyuncu:
  - hızlanması çok iyi
  - defansa yardımı fazlasıyla yeterli
  - ceza sahasına koşuları başarılı
  - içeri kat etmeye eğilimli

  bunlar çok önemli özellikler ki zaten katkısını bu şekilde verdi, kimi maçlarda kaybolup etkisiz gözükse de. fatih hoca da bu yüzden ondan vazgeçmedi ve ısrar etti; kanattan getirdiği skor katkısı defolarını kapatıyordu. ama kendisinin bir üst seviyeye çıkmasını engelleyecek birtakım sıkıntıları var:

  - oyun bilgisi eksikliği: onyekuru taktik anlamında oyunu çok iyi bilmiyor. beni zaman zaman isyan noktasına getiren bir eksiklik bu. isyanım da şuna: bu yeteneğin oyun bilgisiyle birleşemediğini görmek acayip sinirlendiriyor beni. daha fazlasını yapabilecekken sınırlı kalıyor.

  - tercih hataları: bir hücum oyuncusu tabii ki zaman zaman tercih ve pas hataları yapacaktır. özellikle içe kat eden, ısıran bir kanat forvet oyuncusu ise. ancak onyekuru'da bunlar çok fazlaydı. üst üste 4-5 hücumda pas hatası veya top kaybı yaptığını hatırlıyorum.

  ama bu hatalarını veya eksikliklerini diğer özellikleriyle en aza indirgemeye uğraşıyor. bu, sahada görülüyor. tabii ki onyekuru'dan her şeyi düzgün yapmasını beklemek abes olur ki öyle olsa o değerde bir kanat oyuncusu türkiye'ye gelmezdi zaten. ama oyununun bu kısımlarını geliştirmezse sınırlı kalıp bir üst seviyeye adımını atamayacaktır. umarım başarabilir.
 • 1731
  brumayla baslayan ruzgarin oglu kanat oyuncusu tipinin galatasaraydaki en iyi versiyonuydu. bruma cok yetenekli olsa da fundamental olarak eksikleri olan bir oyuncu oldu pas oyunu ve sut konusunda bi seviyeyi gecemedi. garry iyi niyetli ama cikabilecegi en iyi seviye turkiye ligi olan, ne yapacagi kestirilebilen ve savunmadi kolay bi oyuncuydu. onyekuru ise zaman zaman cok top ezip bizi bazen kahretse de ozellikle sol kanata gectikten sonra hizli hucum tehdidi ust duzey olan, bitiriciligi o yadta bir kanat oyuncusuna gore cok iyi olan, arka direk bindirmelerini cok guzel yapan, gol sezisi de azimsanamayacak kadar yuksek bir oyuncuydu. ne diyebilirim ki, insallah monacoda bu yil kotu performans gosterir de seneye transfer ederiz:)