• 1223
  garry rodrigues uğruna sağ kanatta heba etmeseydik, taraftar gözünde bu kadar negatif bir görüntü çizmezdi.

  geldiği ilk gün çok heyecanlı ve mutlu olmuştum. çünkü kumaşı oldukça sağlam ve umut vaat eden bir isim. umarım bir sene daha kiralayabiliriz. olmazsa da yolu açık olsun.

  zaman zaman, bizleri kızdırsa da kendisini iyi hatırlayacak; gelişim ve kariyerini merakla takip edeceğim.
 • 1225
  seneye kiralık sözleşmesi bittiğinde 20'ye yakın gole katkı sağlayabilecek yeni bir kanat oyuncusu bulunabilecek mi meçhul. asıl o zaman değeri anlaşılacak futbolcudur kendisi.

  yanlış bilmiyorsam bu sene 14-15 tane gol attı eminim asistleri de vardır.

  evet bence de oyun aklı çok iyi değil, bazen kafasını kaldırması gerektiği yerde kaldırmıyor ama bu kadar tepki çekecek, her hafta oynamasın diye dua edilecek kadar ne yaptı bu adam hiç anlamadım.
 • 1226
  kanat- forvet tanımında ki forveti bünyesinde barindirirken kanat olayını barındırmayan oyuncu. kendisi ile yasadigimiz sıkıntının sebebi bu bence. sıfıra inmez, orta açmaz, pas yeteneği sınırlı. fakat ikinci forvet olarak kanattan içeri girip gol atma becerisi yüksek. kendisine olan negatif duygularımı notr yaptı ama pozitif yapabilir mi emin değilim. bu durum da kendisinden değil, benim hayal ettiğim futbolcularla ilgili. son beş hafta da şansı bol olsun.
 • 1228
  rakiplerimizde olsa göklere çıkarılacak futbolcu iken bizde olunca eleştirilmek için fırsat kollanan kiralık futbolcudur. messi olsan her maçı kazandırsan bile bazı herbogolog galatasaray taraftarı eleştirir. başarıda onlar sayesinde geliyor onlar uyarmasa düzelmez çünkü galatasaray futbol takımı profesyonelleri buraları okuyup hatalarını düzeltiyor bir müze dolusu kupa bu arkadaşlar sayesinde alınıyor. destek zamanı yazılarını görmüyoruz ama köstek olmaya geldimi hiç sektirmiyorlar.
 • 1229
  sezon boyu hakkında değişik değişik duygular yaşatan, sürekli bir kafa karışıklığı yaratan topçumuz. adam bir ara o kadar kötü tercihler yapıyordu ki en sonunda illallah dedirtmişti. ama açıp istatistiklerine bir bakıyorsunuz adam 38 resmi maçta 14 gol 4 asist ile bir kanat oyuncusu için gayet iyi istatistikler tutturmuş. son maçlarda da golleri dışında fena oynamıyor. fatih hocanın ondan vazgeçmemesinin bence en büyük nedeni forvet oyuncumuz dışında istikrarlı bir şekilde skora katkı verecek başka bir oyuncumuzun olmayışı. ceza alanına girşi, gol vuruşları ve topsuz oyunda doğru yerlere koşu yapması bence bizim için değerli. tabi bunları derken bir maçta çıkıp yine pas vermeden, kendine oynarsa hepimizi tekrar çıldırtabilir. bu konuda çok güven vermiyor. ancak kendisinin kullanılması gereken yer bence kenar çizgiler yerine daha içeride forvete yakın alanlardır. bu şekilde daha çok katkı veriyor takıma.
 • 1230
  kendisine duvar olabilecek bir santrafor ile oynayabilseydi şayet çok daha verimli bir oyun oluşturabilirdi. mental açıdan ve yaptığı tercihler hatalı olduğu anlar olsa da pozisyon hazırlandığında yüksek oranda skor yapabiliyor.
  onyekuru üzerinden fatih terim' e de bir eleştirim olacak, garry varken kendisini sağ kanada hapsetmeye uğraşmasaydı gol rakamı çok daha yüksek olabilirdi. bir eleştirim daha feghouli varken bu gözler sinan gümüş' ü izledi. şaka gibi ama komik değil.
 • 1231
  topun rakipte olduğu dilimlerde hiç bir zaman sözlükte yazıldığı kadar kötü değildi. gayet de geri gelip bekine yardım ettiği, top kaptığı falan oluyordu. ancak hücumda özellikle de 8 puan geriden takip ettiğimiz dönemde çok bencil bir oyun ortaya koydu. bek oyuncusu mesela hücuma çıkıyor topla, onyekuru ile ver kaça girip çizgiye inecek, adam bir bakıyor onyekuru rakip kalecinin yanına depar atmış ve garibim bek ayağında topla 3 kişiye karşı tek başına kalmış. yada onyekuru hücumda aldığı her topta sadece golü kendisinin atacağı senaryolar üzerinde çalışıyordu. biraz yarıştan koptuk zaten ben istatistiğimi yapayım da kendimi göstereyim, everton'a ne kadar şişik istatistikle dönsem o kadar iyi hissinin de olduğunu düşünüyorum. şimdi fark 3 puan. 5 de 5 yaparsak şampiyonuz. umarım daha motive, takım için oynayan bir onyekuru izleriz kalan haftalarda. zaten genel performansı fena değil ancak hücumda takım için değil de ben istatistiğimi kazanayım, gerisi önemli değil duygusu ile oynaması ciddi zarar veriyor ataklarımıza.
 • 1232
  kendisine duvar olabilecek bir santrafor olabilseydi şayet;

  - o santrafora pas atmayacağı için,
  - 3 kişinin arasına dalıp topu ezeceği için
  - şut vurulmayacak yerden şut vuracağı için

  hiç bir halt olmayacaktır. bence selçuk gibi burak'a zamanında yaptığı gibi derinlemesine paslarla kaçırılabilecek bir oyuncu, onun haricinde verim alamazsın! kendisinin keşke istatistikleri olsa bize kaç puan kazandırdığı ile ilgili. takım 3-0 öndeyken açılmış rakibine karşı boş pozisyon bulup 4. golü atmakla istatistik kasan oyuncudur.

  seneye kesinlikle ve kesinlikle takımda görmek istemiyorum. pas oyununa katılan, futbolun sadece hücum tarafında değil savunma tarafını da iyi oynayan futbolculardan kurulmamız lazım. galatasaray'ın artık şu yıllardır (2008 den beri) oynadığı 4-2-3-1 saçmalığını bırakıp, kendi kimliğine bürünüp, 4-4-2 ısıran herkesin koştuğu elmander- necati li fatih terim hocamın 3. gelişinin ilk şampiyonluğu gibi bir kadro kurmamız lazım.

  kanatlar emre çolak ve engin baytardı. iyi bir pres takımıydık ve top eşit derecede paylaştırılabiliyordu futbolcular arasında. şuan sadece sağ kanadımız işliyor! onyekuru pas oyununda yok! nagatomuyu ve oynadığı zaman linnesi çok beğensemde riera gibi sol bekte oyun kurucu gibi oynayan pas oyununa iyi katılan bir bekin bize neler kattığını unutanlar lütfen açıp öncelikle schalke maçını, daha sonrasında o sezonun tüm cl ligi maçlarını izlesinler.

  not: bu yazı 2 gol 2 asisst ile oynadığı 25 nisan 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçı sonrasında yazılmıştır!