• 989
  çok ama çok ciddi söylüyorum, en son ne zaman ceza sahası çevresinden veya korner bölgesinden bir orta açtı hiç ama hiç hatırlamıyorum. hasbel kader arada bir ceza sahası çevresinde sıkışınca, şut çekecek pozisyonu kalmayınca mecburen pas tercihi yapıyor ama inanın ciddi ciddi ne zaman orta açtığını hiç hatırlamıyorum. böyle bir kanat oyuncumuz var ve biz diagnenin gol atmasını bekliyoruz. bu adamın diğer bencilliklerini saymıyorum bile.
 • 991
  kendisi içe kat eden kanat oyuncusudur. bu tarz oyuncular oyun tercihi olarak orta açmayı çok denemez. çizgide oynayan quaresma ile henry çok farklı oyuncular mesela. ikisi de kanat fakat ikisinin de oyun tarzları farklı. bu adamı alırken böyle bir oyuncu olduğu biliniyordu bu yüzden orta açmıyor diye kızmak saçma. tabi ki oyun tarzını da değiştirmesi için çalışmalar yapılabilir fakat maliyetine oranla bu sene bize ciddi katkı verdi aslında. 2-3 maç kötü oynayan herkese çöp muamelesi yapmaktan vazgeçmeliyiz.
 • 994
  topu her aldığında rakibin üstüne gitmesi mi gerekiyor? topu ayağından çıkarması bu kadar mı zor. bu ronaldo çakmasinin yüzünden nagatomo'nun da verimi düştü. adam veriyor geri alma şansı yok. cagne de aynı şekilde, onyekurunun kanadından hiç beslenmedi. acilen kenarda dinlendirilmeli. ama eminim fatih hoca emre akbaba dönünce gerekli mesajı verecektir kendisine. kadromuz çok dar, fatih hoca da maksimum verimi almaya çalışıyor kendince. fakat sene sonu acilen yollar ayrılmalı. eğer topçu yetistireceksek yunus akgün var. ona sabrederiz, eminim bundan çok daha iyi işler yapar.
 • 995
  24 şubat 2019 galatasaray akhisarspor maçında yerine yunus başlamalıdır. onyekuru takım oyununa katkısı olan bir adam değil. ama bireysel olarak takımın açtığı boşlukları değerlendiren bir adam. ancak son zamanlarda bireysel olarak da saçmalar durumda. onyekuru kiralık bir oyuncu ve kötü oynayan kiralık oyuncuda ısrar etmek pilot takımdan hallice bir hareket.

  yunus'un oynaması diagne için de daha iyi olacaktır. benzerlerini yunus akgün başlığında da yunus açısından belirttim.
 • 996
  maç başına 0.57 orta istatistiği ile oynayan, bunda da %28 başarı sağlayan kanat oyuncusu. ikili mücadelelerde zayıf, girdiği 10 ikili mücadeleden 7 tanesini kaybediyor. en dikkat çekici özelliği bire birde etkili olması ancak ligimizde 16. sırada bu konuda, emrah başsan'ın bile 177 başarılı dribblingi varken kendisinde bu rakam 105. dribbling başarı yüzdesine hiç girmiyorum çünkü kendisi bu konuda ilk 30'da bile değil.

  bence onyekuru kötü bir futbolcu değil ancak galatasaray için de uygun bir kanat profiline sahip değil.

  * *
 • 997
  kesinlikle boşa oynatıln bir isim kendis.takıma yarardan çok zarar vermesinin yanı sıra kendisi sezon sonundan sonra bir daha görmeyeceğimiz bir isimken adamların ürününü değerlendirmeye çalışmaktan başka bir şey yapmıyoruz şu an.bizim değerimiz bile olmayan bir adamı parlatmaya ve geliştirmeye çalışıyoruz ve o adam bana göre yedekte bekleyen çoğu isimden de kötüyken bunu yapıyoruz çok saçma.
 • 998
  ısrarla oynatılmasında mantık bulamıyorum. "galatasaray'ın menfaatleri" sözü ağızdan düşmüyor ama karşılığı yok. yunus tecrübesiz tamam da bu avel mi tecrübeli? hiç sevmiyorum böyle iddalı ve ağır cümleler kurmayı. twitter ya da instagram üzerinden oyunculara kesinlikle laf atmam buraları okuyup moral bozacak hali de yok. semih, selçuk, garry, henry, ahmet, ömer gibi yüklerin yerine altyapı oyuncularına şans vermek lazım. galatasaraylılık diye övündüğümüz değerleri en iyi çekirdekten gelenler yaşar, yaşatır.

  bu ve bunun gibi menajer önerilerinden uzak durmak lazım. sene sonu bunlardan kurtuluruz diye umuyorum, emin de değilim açıkcası kalabilir bazıları. evlat ne de olsa atsan atılmaz satsan bu maaşla satılmaz.* aç mı kalsın çocuklar, galatasaray'ın batacak hali yok ya.